Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy europejski operator materiałów akumulatorowych IONWAY zlokalizowany jest w swoim pierwszym zakładzie produkcyjnym w Nysie w Polsce

Nowy europejski operator materiałów akumulatorowych IONWAY zlokalizowany jest w swoim pierwszym zakładzie produkcyjnym w Nysie w Polsce

„Jesteśmy podekscytowani dzisiejszym ogłoszeniem, ponieważ stanowi ono pierwszy krok operacyjny dla IONWAY i ważny krok w rozszerzaniu krajowego i krajowego europejskiego zintegrowanego łańcucha wartości materiałów akumulatorowych Umicore” – powiedział dyrektor generalny Umicore Mathias Medrich.

Jörg Teichmann, dyrektor ds. zakupów w PowerCo: „IONWAY zapewnia zarówno PowerCo, jak i Umicore znaczącą przewagę lidera na szybko rozwijającym się rynku e-mobilności w Europie. Firma PowerCo współtworzyła teraz to, czego szukała: dostawcę materiałów do akumulatorów, który zapewni bezpieczeństwo oraz budować moce produkcyjne w zakresie produkcji prekursorów oraz niezawodnych i konkurencyjnych kosztowo katod w oparciu o surowce pozyskiwane w sposób odpowiedzialny.

Polski rząd zdecydowanie wspiera inwestycje w NISA – co ma stworzyć w przyszłości około 900 miejsc pracy w przemyśle w Nyssie pod koniec dekady – oraz IONWAY zapewnia dotacje pieniężne w wysokości 350 milionów euro w ramach tymczasowych i przejściowych ram kryzysowych na łączną kwotę inwestycji wynoszącą do 1,7 miliarda euro (1,35 euro miliardów po dotacjach) do końca dekady. TCTF wzmacnia środki wsparcia w sektorach, które mają kluczowe znaczenie dla przejścia na gospodarkę o zerowym bilansie netto zgodnie z planem przemysłowym Zielonego Ładu.

„Jesteśmy wdzięczni za wsparcie polskiego rządu w wyborze IONWAY dla Nyssy. Strategiczna lokalizacja fabryki materiałów do akumulatorów należącej do spółki joint venture w Polsce, obok własnej fabryki materiałów do akumulatorów firmy Umicor, która pozostaje wyjątkowa w Europie, umożliwi Od przejścia do prawdziwie zrównoważoną jazdę elektryczną.

Przygotowanie terenu, prace inżynieryjne i wydawanie pozwoleń są nadal w toku, a budowa rozpocznie się zaraz po zakończeniu procesu wydawania pozwoleń. Oczekuje się, że zakład rozpocznie produkcję po zakończeniu budowy, a zamówienie CAM firmy PowerCo na Gigafactory do ogniw Salzgitter z istniejących mocy produkcyjnych Umicore w Nysie zostało zabezpieczone na czas, aby produkcja mogła rozpocząć się w 2025 roku.

READ  KLM otwiera nową trasę do Polski - Business Traveller

Wybór Nysi i Polski przez IONWAY opiera się na ich strategicznej lokalizacji z dostępem do odnawialnych źródeł energii zasilających produkcję elektrowni, a także na wykwalifikowanej sile roboczej, a także na wsparciu polskiego rządu. Co więcej, zakład produkcyjny skorzysta z pobliskiej wiedzy Umicore CAM w Nysie i łatwego dostępu do surowców pochodzących z operacji rafineryjnych Umicore w Finlandii.

„Dzisiejsze uruchomienie IONWAY sygnalizuje zaangażowanie PowerCo i Umicore w zrównoważony postęp, dzięki któremu pojazdy elektryczne będą dostępne dla wszystkich, począwszy od teraz” – powiedział Thomas Janssion, dyrektor generalny IONWAY.

IONWAY będzie produkować wysokowydajne CAM oraz powiązane surowce (pCAM) i dostarczać je do gigantycznych europejskich fabryk ogniw akumulatorowych PowerCo. Trwa wybór lokalizacji fabryki pCAM firmy IONWAY, która zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Jako kluczowe technologiczne dźwignie wydajności akumulatorów, pCAM i CAM są niezbędne do powodzenia przejścia układu napędowego na elektromobilność, przy czym ultraczysty CAM jest najważniejszym, a zatem najcenniejszym składnikiem akumulatora.