Samoa miażdży Chile po rzucie karnym w swoim inauguracyjnym zwycięstwie w Pucharze Świata w Rugby

Samoa rozpoczęło swoją kampanię w Pucharze Świata w Rugby od powolnego, ale pewnego pokonania nowicjusza Chile 43-10 w meczu zremisowanym w nocy w rzutach karnych.

Po stracie wczesnej próby i prowadzeniu do przerwy zaledwie 19-10, Samoa po przerwie odskoczyła trzema próbami po kopnięciach.

Próby Samoa trafiły do ​​bocznego obrońcy Duncana Paia’aua tuż po syrenie kończącej pierwszą połowę. Blond barwena Jonathan Tomatin, skrzydłowy Fritz Lee i dwukrotna prostytutka Sama Malolo – wszyscy rzucili się w drugą połowę.

„Wspaniale jest rozpocząć naszą kampanię. Wiele się uczymy z tego meczu i będziemy go oceniać” – powiedział trener Samoa Silala Mapusua. „W pełni dziękuję Chile, zabrali to do nas i wywarli na nas presję.”

Podczas przerwy Mabusua poczynił kilka dyskretnych komentarzy pod adresem swoich zawodników.

„Prawdopodobnie nie mogę powiedzieć kilku słów w telewizji na żywo, tylko o zaufaniu do naszych struktur i procesów oraz o wykończeniu naszych planów” – powiedział. „Więc dobrze było zobaczyć chłopaków, którzy wyszli i to zrobili (w drugiej połowie).”

Chile zmusiło Samoa do przyjęcia pozycji defensywnej przez większą część pierwszej połowy, ale Samoa rozwinęło się w meczu i wywarło presję po zakończeniu pierwszej połowy, a Chile przyznało 17 rzutów karnych. Jednak podobnie jak miało to miejsce w ich debiucie w Pucharze Świata przeciwko Japonii w zeszły weekend, Los Condors strzelili gola w pierwszej próbie po oszałamiającym wysiłku zespołowym w szóstej minucie, który zakończył Matias Dittus.

Chile wygrało Copa América w 2015 i 2016 roku, a napastnik Alexis Sanchez i inni stali się powszechnie znani u siebie, więc druga porażka chilijskich rugby w grupie była ogromnym zwycięstwem przed 12 000 czerwonych imprez. Koszulki kibiców Bordeaux.

READ  Zespół Tall Blacks podtrzymuje swoje nadzieje na miejsce w pierwszej 16-tce dzięki zwycięstwu nad Team Jordan w Pucharze Świata FIBA

„Trudno to opisać słowami. To niesamowite uczucie” – powiedział kapitan Martin Seagren. „Czuję, że żyję w środku tego wszystkiego, gdy kibicuje ci ta niesamowita chilijska publiczność. Tutaj też mam wsparcie rodziny. „To bardzo wyjątkowe”.

Były reprezentant Australii Christian Leilifanu rozpoczął karierę w Samoa i zdobył 16 punktów, będąc najlepszym strzelcem drużyny Wallabie w turnieju w 2019 r. Leilaifanu zakwalifikował się do Samoa ze względu na swoje pochodzenie i przeniósł się do gry w zeszłym roku dzięki zmianie w międzynarodowych zasadach kwalifikowalności.

Wyprowadził Samoa na prowadzenie pierwszym z czterech rzutów karnych, ale Chile zaskoczyło Samoa w obronie.

Samoa Sama Malolo zdobywa bramkę podczas meczu grupy D Pucharu Świata w Rugby pomiędzy Samoa i Chile na stadionie Bordeaux w Bordeaux we Francji.

Flyhalf Rodrigo Fernandez sprzedał manekina i zerwał przy wsparciu scrumhalfa Marcelo Torrealby. Napastnicy uderzyli w linię, a Dittus wbił się w piłkę. Santiago Videla przeszedł z lewego skrzydła.

Innym wynikiem dla Samoa była żółta kartka dla pomocnika Olupano Siutiniego, który w końcówce rzucił wyzwanie wyimaginowanemu biegaczowi. Chile jednak nie wykorzystało dodatkowej liczby zawodników i Samoa awansowało 9:7 dzięki dwóm dodatkowym rzutom karnym Leiliifanu.

Gdy Videla pauzował z powodu kontuzji, obowiązki kopnięcia przejął Matias Jaravlik i po 30 minutach wyprowadził Los Condors na prowadzenie 10-9.

Ale tylko na krótko, ponieważ Chile nie wykorzystało ósmego rzutu karnego, a Lelifano wyprowadził Samoa na prowadzenie, a następnie wykorzystał uderzenie Baiwy już po pierwszej połowie. Tumua Manu został kopnięty, Seuteni podniósł, a Paia’aua uciekł.

Na koniec pierwszej połowy wynik dla Samoa był imponujący 19-10, ale po uspokojeniu nerwów po pierwszym meczu i odrobinie oddechu na tablicy wyników Samoa zdominowało drugą połowę, gdy dyscyplina Chile uległa pogorszeniu.

Szarżę zakończył śluzujący Theo McFarland, a Taumateine ​​wskoczył na 42. miejsce.

READ  Webster jest „wielkim dumą” Warriors po zwycięstwie nad Raiders

Następnie Lee został wyrzucony po trafieniu liniowym i wynik 29-10. Próba konwersji Leali’ifano trafiła we właściwy słupek, ale dodał dodatkowe elementy, które zastąpiły pierwszy strzał prostytutki Malolo innym uderzeniem.

W ciągu 13 minut pierwszej połowy Samoa zdobył cztery próby.

Junior Talini Ajais Sio z Samoa (na dole) z trudem panuje nad piłką przeciwko chilijskiemu Marcelo Torrealbie (z prawej) podczas meczu grupy D Pucharu Świata w Rugby pomiędzy Samoa i Chile na stadionie w Bordeaux

„W pierwszej połowie mieliśmy duże nadzieje. Myślałem, że naprawdę nam się to udało” – powiedział Seagren. „W drugiej połowie grali dalej i trudno było utrzymać prędkość.”

Żółte kartki oznaczają grę na kolejne 20 minut. Skrzydłowy Chile Alfonso Escobar został sfaulowany uderzeniem ramienia w twarz Lee, a następnie zmiennik Samoa Scrumhalf Iriatara Inari został pominięty po upadku na niego Jackala Diego Escobara.

Sędzia Paul Williams został ukarany czwartą żółtą kartką po sfaulowaniu wchodzącego na boisko chilijskiego rezerwowego Estebana Inostrozy. Inostroza siadając uderzył głową w plastikową butelkę z wodą.

Uderzenie Samoańczyka dało Malolo łatwą drugą próbę i piątą próbę Samoańczyka w ostatnich sekundach, którą wykorzystała była Nowozelandka Lima Sopoaga.

Rugby w Ameryce Południowej nadal błyszczy we Francji po słabym występie Urugwaju w meczu z gospodarzem i ekscytującym pierwszym meczu Chile z Japonią. Chile i Urugwaj przegrały te mecze, ale zyskały nowych fanów.

Chilijski trener Pablo Lemoine powiedział: „Chilijskie rugby z pewnością się zmieniło. „To coś dobrego.”

Nawet samoańscy gracze byli pod wrażeniem.

„Wyglądało na to, że całe Chile przyszło na mecz, co jest wspaniałe, tego właśnie chcesz” – powiedział kibic Samoa Michael Alalatua. „Na początku mogło nas to trochę zaskoczyć”.

W piątek (sobota czasu nowozelandzkiego) Samoa zmierzy się z Argentyną, a następnego dnia byli mistrzowie Chile zmierzą się z Anglią.

READ  Uczniowskie rugby: coroczny mecz Napier Boys przeciwko Hastings Boys między dwoma miastami kończy się fiaskiem