Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

All Black rozpoczyna mecz po druzgocącej kontuzji

All Black rozpoczyna mecz po druzgocącej kontuzji

W emocjonującym filmie udostępnionym na stronie All Blacks na Instagramie skrzydłowy Emoni Narawa opowiedział o „okrutnej” kontuzji, która wykluczyła go z Pucharu Świata w Rugby.

Zanim piłka została kopnięta lub zagwizdał sędzia podczas najważniejszego wydarzenia sportowego, trener All Blacks Ian Foster przekazał „bardzo smutne” informacje na temat Narawy.

Wygląda na to, że 23-letni Narawa wróci na scenę testową po dobrym okresie spędzonym na ławce rezerwowych z powodu kontuzji pleców. Ale sprawy przyjęły bardzo okrutny obrót.

Separator wideo

W okresie poprzedzającym mecz otwarcia turnieju pomiędzy Nową Zelandią a Francją – gospodarzami, który miał miejsce na początku tego miesiąca, Narawa ponownie doznał kontuzji pleców podczas sesji treningowej w Lyonie.

Trener Foster potwierdził później, że występy Narawy w Pucharze Świata dobiegły końca, zanim w ogóle się rozpoczęły, gdy elektryczny obrońca wrócił do Nowej Zelandii.

The All Blacks opublikowali wzruszający film przedstawiający ostatnie chwile Narawy w drużynie. Nowozelandczycy zebrali się jak towarzysze broni, aby pożegnać odchodzącego kolegę.

„To bardzo trudne. Marzysz o grze w Pucharze Świata. ” – powiedziała Narawa.

„To trochę wyzwanie mentalne, ale jestem naprawdę szczęśliwy, że mam dobry system wsparcia. Prawdopodobnie zajęło mi trochę czasu, aby się z tym pogodzić, ale tak właśnie jest.

„Bratom życzę powodzenia. Wierzę, że możemy pójść naprzód i będziemy ich wspierać przez cały czas.

Jak to ujął Narawa, jego „marzenie” o Pucharze Świata dobiegało końca – przynajmniej na kolejne cztery lata – ale marzenie kogoś innego miało się spełnić.

Backrower Ethan Blackadder został przetransportowany samolotem do Francji w zastępstwie Narawy po kontuzji. Blackadder jadł śniadanie z kolegami z drużyny Tasmana, kiedy zadzwonił asystent trenera All Blacks, Jason Ryan.

Biorąc pod uwagę kontuzje napastników Shannon Frizell i kapitana Sama Keane’a, a także innych gwiazd Tyrella Lomaxa i Jordiego Barretta, włączenie Blackaddera było popularną decyzją.

READ  The Blues o włos pokonali Brumbies, aby zapewnić sobie miejsce w finale Super Rugby w Nowej Zelandii

„To było trochę wichru, to z pewnością” – powiedziała Blackadder reporterom na lotnisku w Auckland. „Nie sądziłem, że będę teraz w takiej sytuacji.

„Jestem naprawdę zaszczycony, że zostałem powołany”.