Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kultura Tasmana skłoniła Levy’ego Aumuę do podpisania kontraktu z krzyżowcami

Kultura Tasmana skłoniła Levy’ego Aumuę do podpisania kontraktu z krzyżowcami

Levi Aumua strzelił dwie próby dla wschodzącego Tasmana w niedzielnym zwycięstwie 29-18 w szóstej rundzie nad Taranakim z New Plymouth w NPC.

Taranaki dominował przez większą część meczu, ale nie potrafił zamienić szans na punkty. Z kolei Tasman zachowywał się klinicznie, gdy pojawiały się okazje, niszcząc jednocześnie pozycję Aumui w ataku. Dzięki trzem zwycięstwom z rzędu Makos poprawili swój bilans na 5-2 i są na dobrej drodze, aby zakończyć sezon zasadniczy w pierwszej czwórce.

To właśnie umiejętność pokonywania obrońców przyciągnęła Crusaders do podpisania kontraktu z Aumuą na sezon Super Rugby 2024. Mając trzech pomocników All Blacks w postaci Davida Havili, Brydona Ennora i Dallasa McLeoda, siedmiokrotny obrońca tytułu nie wydaje się potrzebować więcej graczy Dobrzy ludzie, więc dlaczego Moana miałaby opuścić Pacificę i przenieść się do Christchurch?

Separator wideo

„Bycie co drugim graczem w Tasman to mój krzyżowiec, więc zawsze słyszałem, co to znaczy być krzyżowcem, a teraz chcę to poczuć” – powiedział Aumua. Karnet rugby.

„Mam ogromne pragnienie zostania All Black i wierzę, że mogę się dalej rozwijać w Crusaders”.

Aumua rozegrał 22 mecze dla Moany Pasifiki, strzelając osiem prób. W 2023 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce w Super Rugby pod względem trafień i czystych przełamań obrońców.

„Trudno było opuścić Moana Pacifica. Dali mi ratunek i platformę, na której mogłem pokazać, na co mnie stać, i jestem za to bardzo wdzięczny.

Jego okresy w Blues and Chiefs, gdzie rozegrał sześć meczów w ciągu dwóch sezonów, nie były udane, ale Aumua zawsze był solidnym graczem.

Urodzony w Waitemata i Waitakere w West Auckland, w wieku dziewięciu lat przeniósł się do Perth. Jego matka, Audrey, ukończyła doktorat. W dziedzinie zdrowia publicznego jest wybitnym specjalistą w tej dziedzinie.

Aumua przyjęła stypendia do Nudgee College, a następnie do Brisbane Grammar School, robiąc duże wrażenie w prestiżowych zawodach GPS jako luźny napastnik.

READ  Mbappe i Lewandowski: Jakość ucierpi na Mistrzostwach Świata FIFA co dwa lata | wiadomości piłkarskie

Następnie grał w lidze w drużynie Brisbane Broncos U20, po czym na trzy lata przeniósł się do drużyny Bordeaux (Francja) i Brisbane Souths Magpies. Było dobrze, ale dieta była ciągłym wyzwaniem.

„Kiedy byłam mała, byłam trochę większa od innych dzieci i tak pozostało. Lubię myśleć, że to genetyka mojego ojca i bardzo mi to pomogło” – powiedziała Aumua.

„Problem polega na tym, że nie pracowałem tak ciężko, jak mogłem. Bycie naturalnie sprawnym i silnym tylko mi pomogło i doprowadziło mnie tylko do tej pory.

„Będąc mieszkańcem wysp Pacyfiku, uwielbiam swoje jedzenie. Dużo czasu zajęło mi uporanie się z tym. Nie można regularnie osiągać takich wyników bez dobrej diety”.

Tasman wydobył z Aumua większą spójność. Dla drużyny Mako, która do zeszłego roku przez dekadę docierała do półfinału NPC, rozegrał 54 spotkania i zaliczył 18 przyłożeń.

W 2019 roku wygrali turniej z doskonałym rekordem 12-0, będąc pierwszą drużyną, która ukończyła bezbłędny sezon od czasu Oakland w 2007 roku.

„Kiedy po raz pierwszy podpisałem kontrakt z Tasmanem, nigdy o nich nie słyszałem. Kiedy przybyłem do Nelson, przeżyłem mały szok. „Przyzwyczaiłem się do dużych miast, zastanawiałem się, gdzie jest reszta” – zaśmiał się Aumua.

Dodał: Kiedy już zadomowiłem się w środowisku i poznałem graczy, zauważyłem inną atmosferę w tym zespole. Było to braterstwo, którego nigdy wcześniej nie byłam częścią. Pociągamy się nawzajem do odpowiedzialności, ale wspieramy się nawzajem. Wspaniali ludzie poza boiskiem odbijają się na boisku.”

Aumua wypracowała sobie silną chemię w środku pola z Alexem Nanquevillem, związanym z Munster.

„To zabawny związek. Jesteśmy obok siebie od sześciu lat, ale jesteśmy tak bardzo różni. On wiele wymaga i czasami gracze nie zgadzają się co do tego, jak przekazać wiadomość, ale potrzebujesz tego faceta. świetny zawodnik i najlepszy chłopak poza boiskiem.”

READ  All Blacks: szef nowozelandzkiego zespołu rugby, Mark Robinson, przerywa milczenie w sprawie Iana Fostera, dramatu AB i krytyki Steve'a Hansena

Praca Omoa w Hino Red Dolphins i Toyocie w Japonii dodała mu większej precyzji i dyscypliny do jego gry. W 2022 roku All Blacks XV koncertował w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jest zdeterminowany, aby Tasman zakończył rok 2023 z mocnym akcentem.

„Przeglądając zwycięstwo nad Taranakim, stwierdziliśmy, że to mocny zespół z doświadczonymi zawodnikami i zagrożeniem na całym boisku. Gra nie przebiega według zwykłej struktury i chociaż zdarzały się pewne przecieki przy stałych fragmentach gry, nasza obrona była dobra, a zwycięstwa w Nowym Jorku są niespotykane” – powiedział Aumua. „Plymouth”.

„Mamy potencjał, aby zajść daleko w tych zawodach. Budujemy się co tydzień. Porażki z Northland i Wellington były dla nas punktami zwrotnymi. Myślę, że zmierzamy we właściwym kierunku”.