Webster jest „wielkim dumą” Warriors po zwycięstwie nad Raiders

Przewodniczący Warriors, Andrew Webster, określił siebie jako „bardzo dumnego” po tym, jak jego zespół poradził sobie z atmosferą przypominającą finały w Canberze, aby zepsuć 300. imprezę Jarroda Crockera.

Drużyna z Oakland utrzymała się wcześnie dzięki solidnej defensywie, po czym wykonała pięć prostych wślizgów, aby pokonać Raiders w wygranym 36-14 meczu na Geo Stadium.

Nominowany do tytułu Try-of-the-year Dallin Watene-Zelezniak pomógł Nowozelandczykom odwrócić sytuację i utrzymać ich kandydaturę do pierwszego występu w finale od 2018 roku.

To, co miało być świętem Crockera w Canberze – ich drugiego gracza, który osiągnął 300 meczów – szybko stało się kwaśne.

Trener pierwszego roku, Webster, powiedział, że jego zespół wykazał gotowość do wielkich meczów, które mogą zapewnić im dobrą pozycję, jeśli dotrwają do postseason.

– Mamy dwa punkty przewagi i jedyne, co chcemy świętować, to granie w wielkich meczach – powiedział.

„Jeśli dobrze poradzisz sobie z takimi sytuacjami, a następnie awansujesz do play-offów, w dużych meczach będziesz w lepszej pozycji, aby poradzić sobie z takimi momentami.

„Byliśmy podekscytowani Full House, podekscytowani tą okazją.

„Nie wykorzystaliśmy (pojedynku Crocker 300) jako motywacji… Wiedzieliśmy, że będziemy musieli wcześnie przetrwać burzę, ponieważ było wiele emocji”.

Canberra nie wykorzystała dominującego otwarcia w 20. minucie na linii Warriors, a zdecydowana obrona gości utrzymywała równowagę, dopóki Jack Wetton nie uderzył kopnięciem i dośrodkowaniem.

Akrobatyczny chwyt Watene-Zelezniaka i odbicie rozgrywającego Shauna Johnsona wyrównały jednak sytuację, ponieważ Mitch Barnett spędził 10 minut w polu karnym, by uderzyć z góry, zanim obrońca Charnze Nicoll-Klokstad strzelił gola na początku drugiej tercji, ustawiając paradę Warriors w ruchu.

READ  Młody fan trafił do szpitala po uderzeniu sześcioma czarnymi czapkami Glenn Phillips

Canberra będzie się zastanawiać, jak kiedykolwiek wrócili do domu w tak zawstydzający sposób, akceptując cztery próby w ciągu 18 minut drugiej połowy, kiedy upadli na ziemię.

Gospodarze strzelili później pocieszenie dzięki Joshowi Papale’owi, zanim powolne podanie od bocznego obrońcy Sebastiana Kreisa zostało wyrzucone w komiczny wysiłek Johnsona.

Raiders dodali tę 22-punktową porażkę do 41 i 28-punktowych home runów w tym roku odpowiednio do Penrith i Manly.

Menedżer Canberry, Ricky Stewart, zaprzeczył, by jego zawodnicy mieli taką okazję, przyznając, że porażka w nocy Crockera była gorzką pigułką do przełknięcia.

„Żal mi chłopców, może bardziej niż Totsa (Crockera), ponieważ chcieli się tylko upewnić, że go pokonają” – powiedział Stewart.

Tom Ale z Warriors podjął próbę.

„Oni naprawdę cierpią. Nie ma problemów z wysiłkiem, a jeśli już, to mogli po prostu przetrenować niektóre części tej drugiej połowy… i zaczęli kopać dla nas większy dół.

„(The Warriors) grali dobrze w piłkę nożną, ale ciągle dawaliśmy im wolne przejście na ich końcu kortu.

– To dobry zespół ofensywny, więc nie możesz dawać im tak dużo futbolu.

Stary chłopak z Canberry, Nicol-Klokstad, wrócił, by ugryźć rękę, która go karmiła, i strzelił imponującą próbę w drugiej połowie w najlepszym pokazie w parterze, który obejmował sprint na 178 metrów i cztery pobicia.

Johnson miał kolejną wspaniałą noc w tym sezonie, który szybko stawał się przestarzały, strzelając gola i znajdując trzy asysty, aby ponownie poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa.

Crocker miał rockową twarz w ciągu tygodnia, w którym rozpoczął swój wyczyn, ocierając łzy po wejściu na boisko wraz ze swoim trzyletnim synem, gdy 21 082 fanów wstało i oklaskiwało go.