Crusaders zostali kontuzjowani, aby zagrać z Blues w półfinale po zamknięciu Drua

Crusaders zmierzyli się z dwoma głównymi wyzwaniami w ćwierćfinale przeciwko Fiji Drew w Christchurch – wygrywając – oczywiście, ale robiąc to bez dodatkowych szkód w postaci kontuzji.

Wykonali pierwszą robotę – nigdy poważnie nie kwestionując wygranej 49-8, aby awansować do półfinału przeciwko The Blues w Christchurch w następny piątek – ale kontuzjowana część równania nie była tak prosta jak ten wynik.

Crusaders rozegrali ostatnie 10 minut meczu z 13 mężczyznami po kontuzjach, aby zastąpić napastników Ethana Blackaddera i Zacka Gallaghera – obaj opuścili boisko na 15 minut przed końcem – zobaczyli, jak Rishi Muunga rozpoczyna coś, co również wyglądało na kontuzję nogi, która nakarmi Scotta Robertson jeszcze bardziej się martwić.

„Mam nadzieję, że Ethanowi nic się nie stało, nie zasługuje na więcej kontuzji” – powiedział później Robertson dla Sky Sports.

Blackadder, który został kontuzjowany w 2022 roku z powodu kontuzji barku, właśnie wrócił po problemie z łydką i grał zaledwie pięć minut poza ławką w drugiej połowie, zanim utykał.

Problem Mo’ungi nie wydawał się poważny – ani nie był związany z wślizgiem bez piłki w późnej fazie gry skrzydłowego Drua Selestino Ravutaumady, który dziwnie nie został ukarany przez sędziów meczowych – ale jego znaczenia dla tej drużyny nie można przecenić. Prawdopodobnie w nieco mniejszym stopniu dotyczy to również All Blacks.

Crusaders wyszli na boisko bez doświadczonego weterana Sama Whitelocka – który ma duże szanse na odegranie jakiejkolwiek innej roli w play-offach z powodu powtarzającej się kontuzji ścięgna Achillesa – i już stracili to, na co obie drużyny zasługiwały.

Te siedem prób zdobycia jednego gola, choć nie było niespodzianką dla Crusaders, biorąc pod uwagę, że obecnie mogą pochwalić się rekordem 28-0 w play-offach u siebie w tych rozgrywkach, jest zemstą za ich zaskakującą zmianę na początku sezonu na Fidżi.

READ  Devon Conway, nowozelandzki odbijający, został wybrany spośród 5 krykieta Wisden roku

Zgodnie z oczekiwaniami, byli bardzo mocni w stałym fragmencie drużyny w swoim drugim sezonie w Super Rugby (z prostytutką Codie Taylor zdobyła dwie próby z pompek w ciągu pierwszych pięciu minut), ale dopiero w przerwie postawili więcej ciągła presja w pierwszej połowie.

Z Tomem Christie w ciągłym niebezpieczeństwie, wraz ze skrzydłowym Leicesterem Finganuku, który nie dodał do swojego dorobku 11 prób w tym sezonie (ale zrobił wszystko, ale), Drua nie mógł się uspokoić.

Wydawali się już zszokowani ogromem okazji przed tak dużą grupą hałaśliwych kibiców i nie mieli odpowiedzi na zorganizowany styl i format kwalifikacji, w których Crusaders przodują o tej porze roku.

Odnieśli pewien sukces – Rafutaumada zanotował przechwyt w pierwszej połowie po podaniu Willa Jordana – ale zostali powstrzymani po przerwie pomimo przewagi liczebnej Crusaders.

Mo’unga był czasami genialny – i bardzo fizyczny w obronie – z Taylorem i Scottem Barrettem, którzy stali z przodu, wraz z Christie.

Fainga’anuku znów jest zajęty, podczas gdy obrońca Jordan wciąż dochodzi do siebie po powrocie z długotrwałego problemu z migreną.

W późniejszym wywiadzie dla Sky Sports kapitan Crusaders, Barrett, wspomniał o elastyczności Crusaders w rozgrywaniu końca meczu z 13 mężczyznami.

Zapytany, czy nie może się doczekać gry z The Blues w półfinale, odpowiedział: „Tak, tak”.

krzyżowcy 49 (Oli Jagger, Kodi Taylor 2, Siyon Haveli Talitwe, Scott Barrett, Will Jordan, Will Haynes próbuje; Richie Muunga 6 przeciw, Fergus Burke-Kon)

Droa Fidżi 8 (Próba: Celestino Ravotaumada; napisany przez Franka Lomaniego)

połowa czasu: 28-8