Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby Championship: gwiazda Springboks, Peter Steve de Tweet z wszystkich czarnych

Peter Steve Du Toit z RPA, na zdjęciu podczas Pucharu Świata w Rugby 2019, opuści Mistrzostwa Rugby po operacji barku.

Hannah Peters / Getty Images

Peter Steve Du Toit z RPA, na zdjęciu podczas Pucharu Świata w Rugby 2019, opuści Mistrzostwa Rugby po operacji barku.

All Blacks nie będą musieli zmierzyć się z gwiazdą Springbok, Pieterem-Stephem du Toit, z globalną wersją, która prawdopodobnie opuści resztę sezonu po kontuzji barku.

Trener Springboks Jack Nyenber potwierdził, że Du Toit przeszedł operację barku w poniedziałek po tym, jak upadł na ramię w konfrontacji podczas drugiego testu z brytyjskimi i irlandzkimi lwami.

Sky Sports

Republika Południowej Afryki wygrała drugi test, aby zmusić drużynę playoff w serii w Kapsztadzie przeciwko brytyjskim i irlandzkim lwom Warrena Gatlanda.

Gabe du Toit – Światowy Gracz Roku w rugby 2019 po tym, jak pomógł Springboksowi wygrać Puchar Świata w Japonii – trzeci test, który RPA wygrała, aby przypieczętować serię.

Południowoafrykański SuperSport donosi, że źródła wskazują, że du Toit może zostać rehabilitowany przez okres sześciu miesięcy, co może wykluczyć go do końca sezonu.

Czytaj więcej:
* Oznacz powód: Wszyscy czarni mają misję uratowania rugby przed jałowymi pustkowiami Bore Boks
* Na Jersey rośnie niepokój z powodu powrotu lwów brytyjskich i irlandzkich z RPA zniszczonych przez wirus Covid
* Napastnik Big Springboksów wciąż wisiał nad wszystkimi czarnymi i Laponiami
* „Masowe obrażenia w rugby” – Springboki i lwy są dzikie z powodu „chętnej” passy

„Peter Steve miał w poniedziałek operację. Rozmawiałem z nim krótko i wszystko poszło dobrze. Nie będzie go przez jakiś czas” – powiedział Nynaber.

Jednak Nyenber nie był w 100% pewien, kiedy du Toit będzie gotowy do gry.

„W tym momencie skłamałbym, gdybym określił ramy czasowe wymaganej długości rehabilitacji”.

Nynaber nazwał swoją drużynę na otwarcie w ten weekend ligi rugby przeciwko Argentynie, wprowadzając 10 zmian w drużynie, która w ubiegłą sobotę rozpoczęła trzeci test przeciwko Lions.

READ  Gwiazda Wellington Phoenix została kontuzjowana przed spotkaniem z liderami ligi
Siya Kolisi, na zdjęciu z trofeum po zwycięstwie Springboksów nad brytyjskimi i irlandzkimi lwami, jest jednym z zaledwie pięciu startujących w trzecim teście Lwów, który ma zagrać przeciwko Argentynie.

David Rogers / Getty Images

Siya Kolisi, na zdjęciu z trofeum po zwycięstwie Springboksów nad brytyjskimi i irlandzkimi lwami, jest jednym z zaledwie pięciu startujących w trzecim teście Lwów, który ma zagrać przeciwko Argentynie.

Pomocnik Cobus Reinach – trzeci testowy rezerwowy kontuzjowanego Fava de Klerka – jest jedynym zachowanym obrońcą w defensywie, ale kapitan Sia Colsi nie.

Nienber powiedział, że zmienia skład ze względu na dobro zawodników.

Powiedział, że zwycięzca Pucharu Świata Duane Vermeulen, numer 8 w Pucharze Świata, który opuścił serię Lions z powodu kontuzji, ponownie trenował, ale nadal nie był wystarczająco sprawny, aby grać.

“Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że nie będziemy z nim grać, dopóki nie osiągnie 100 procent. Musimy być pewni, zawodnicy muszą być pewni przez jego trening na boisku i jego regenerację, zanim uznamy, że wróci do bawić się.”

Fave de Klerk przechodzi ze Springboks w drugim teście przeciwko lwom.  Opuścił trzeci test z kontuzją nogi i nadal nie jest w stanie zmierzyć się z Argentyną.

David Rogers / Getty Images

Fave de Klerk przechodzi ze Springboks w drugim teście przeciwko lwom. Opuścił trzeci test z kontuzją nogi i nadal nie jest w stanie zmierzyć się z Argentyną.

De Klerk wciąż pracuje nad powrotem do pełnej sprawności po tym, jak nadwyrężenie mięśni łydki zmusiło go do przeoczenia decyzji o serii Lions.

Szybki przegląd

Springboks do zmierzenia się z Argentyną

Damien Willemsey, Sebo Nkosi, Jesse Creel, Francja Stein, Avila Fassi, Elton Gantjes, Cobos Renach, Jasper Fizzi, Kwaja Smith, Sia Kolsi (c), Lodd de Jäger, Eben Etzebeth, Wilco Law, Joseph Doiba, Ox Nchey. Rezerwy: Malcolm Marks, Trevor Niakan, Vincent Koch, Marvin Urey, Marco van Staden, Dan de Prez, Herschel Gantz, Morne Stein.