Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozgrzewka w systemie na receptę oznacza mniejszą liczbę wizyt w NHS

Rozgrzewka w systemie na receptę oznacza mniejszą liczbę wizyt w NHS

  • Napisane przez Colettę Smith i Elaine Doran
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Jamesa Smitha

podpis pod zdjęciem,

James Smith powiedział, że utrzymywanie ciepła podczas eksperymentu wellness poprawiło mu nastawienie.

Program płacenia rachunków za ogrzewanie dla niektórych pacjentów NHS zeszłej zimy wykazał, że uczestnicy rzadziej odwiedzali swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Pojawiły się również „pojawiające się dowody” na to, że potrzebowali mniej recept i korzystali z usług poza godzinami pracy.

Jeden z uczestników, James Smith, powiedział, że uczucie ciepła przyniosło „wielką ulgę” w chorobie płuc.

Uniwersytet Sheffield Hallam stwierdził, że jest zbyt wcześnie, aby określić, czy szerszy program przyniesie korzyści zdrowiu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze NHS.

Program, finansowany przez BP i prowadzony niezależnie w Anglii i Szkocji, dobiegł już końca.

Rzecznik rządu Wielkiej Brytanii z zadowoleniem przyjął wyniki procesu i powiedział, że „będzie on w dalszym ciągu poddawał przeglądowi możliwości zapewnienia dalszej pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji”.

Szkocka minister energii Gillian Martin stwierdziła, że ​​wyniki przyniosą korzyści programom dotacji energetycznych.

W 2021 r. typowe gospodarstwo domowe płaciło 1138 funtów rocznie za gaz i energię elektryczną, ale ceny gwałtownie wzrosły po inwazji Rosji na Ukrainę.

Średni rachunek wynosi obecnie 2074 GBP i w październiku spadnie do 1923 GBP w oparciu o średnie wykorzystanie.

Jednak osoby, które muszą korzystać z ogrzewania, aby zadbać o swoje zdrowie, mogą liczyć się z większymi rachunkami.

Wdowiec James Smith z Middlesbrough, który brał udział w badaniu, cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czyli poważną chorobę płuc. Od śmierci żony jego stan zdrowia uległ pogorszeniu. Miał też dwa zawały serca.

Pan Smith jeździł śmieciarką, ale ze względu na stan zdrowia musiał przejść na wcześniejszą emeryturę. Był zszokowany i zaskoczony i zaproszony do wzięcia udziału w programie.

„Szczerze mówiąc, to była ogromna ulga, piekielna ulga. Daje ci to powód do życia. Ogrzewanie, robienie, co chcesz i świadomość, że możesz to zrobić. Zdjęło to ze mnie presję i poprawiło nastawienie, „ powiedział pan Smith.

Powiedział, że w trakcie programu rzadziej odwiedzał lekarza pierwszego kontaktu i stwierdził, że czuje się bezpieczniej w domu, ponieważ nie martwi się o zbyt wysokie rachunki za energię.

Dla kontrastu jest „przerażony” perspektywą płacenia tej zimy rachunków za energię bez dopłat.

Badanie Warm Home Recipe rozpoczęło się od bardzo małego badania z udziałem 28 osób w okresie od grudnia 2021 r. do marca 2022 r. Zostało rozszerzone zeszłej zimy na 486 gospodarstw domowych w Aberdeen, 292 w Middlesbrough, 23 w Gloucestershire i 22 w Londynie.

Wszyscy uczestnicy zostali nominowani przez pracownika służby zdrowia, ponieważ ich stan uległ pogorszeniu w wyniku przeziębienia.

Większość z nich miała problemy z oddychaniem i była w wieku powyżej 65 lat, a wielu żyło także w rodzinach o niskich dochodach.

Ocena energetyczna ich domu pozwoliła oszacować, ile energii będzie kosztować od września 2022 r. do marca 2023 r., a pełna kwota została zapisana na ich rachunku energetycznym.

Naukowcy z Sheffield Hallam prześledzili wyniki i stwierdzili, że nastąpiła znacząca poprawa poczucia życia pacjentów.

Dane sugerują mniejsze zapotrzebowanie uczestników programu na usługi podstawowej opieki zdrowotnej – wizyty u lekarza rodzinnego, usługi poza godzinami pracy i recepty – ze strony uczestników programu tej zimy – niż można by się spodziewać w innym przypadku.

Stwierdzili jednak, że potrzebne są szersze działania, aby sprawdzić, czy szerszy program będzie oznaczać, że pacjenci będą potrzebować mniej usług NHS.

NHS wydaje ponad 540 milionów funtów na leczenie osób mieszkających w zimnych domach w samej Anglii.

Doktor Jessica Hollingsworth, lekarz pierwszego kontaktu i kierownik kliniczny ds. nierówności zdrowotnych w Linthorpe Surgery w Middlesbrough zapewniła badaczom uczestników badania. Powiedziała, że ​​oszczędności wynikające z programu sprawiły, że stał się on „korzystny” dla szerszej społeczności i NHS.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Doktor Jessica Hollingsworth chce, aby badanie miało większą skalę, ponieważ pomaga pacjentom

Dr Hollingsworth stwierdziła, że ​​program wykazał „zwrot z inwestycji dzięki tej interwencji i pomaga nie tylko pacjentowi, ale szerszej społeczności, więc warto”.

Dodała, że ​​utrzymywanie ciepła pozwala pacjentom normalnie chodzić do pracy oraz uczestniczyć w opiece nad dziećmi i obowiązkach rodzinnych.

Była sekretarz ds. energii Amber Rudd, która przewodniczy grupie zadaniowej ds. przepisów na ciepły dom, powiedziała, że ​​grupa prowadziła już rozmowy z wieloma organizacjami zajmującymi się ochroną zdrowia, które chciałyby wypróbować podobne programy w jej regionie.

„Wygląda na to, że może to być ważny przełomowy moment dla tej konkretnej grupy osób, których stan zdrowia pogorszył się w wyniku przebywania w zimnym domu, a których nie stać na leczenie” – stwierdziła.

Doktor Rose Chard z Energy Systems Catapult, która zaprojektowała program, stwierdziła, że ​​wyniki są „jasne”.

„Biorcom pozostaje ciepło, pozostają zdrowi i wychodzą ze szpitala” – powiedziała.

Jeśli chodzi o dalsze wydarzenia, ma nadzieję, że fundusze zdrowia, rząd, spółdzielnie mieszkaniowe i przedsiębiorstwa energetyczne zdadzą sobie sprawę, że przy stosunkowo niewielkich nakładach można bardzo szybko osiągnąć rezultaty.

Rzecznik brytyjskiego rządu powiedział, że zeszłej zimy „zapewnił on rodzinom bezprecedensowe wsparcie w wysokości „około 40 miliardów funtów na pokrycie około połowy typowego rachunku za energię gospodarstwa domowego”.

Rzecznik dodał, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mogą również uzyskać zniżkę na ciepły dom, z której oczekuje się, że tej zimy wesprze ponad trzy miliony gospodarstw domowych.

Szkocka minister energii Gillian Martin powiedziała: „Nie mogę się doczekać wyników próby i zaleceń, które pozwolą nam poinformować i poinformować o naszym wsparciu już zapewnionym w ramach naszych programów poprawy efektywności energetycznej”.

Profesor Ian Wilson jest zastępcą dyrektora Centrum Badań Regionalnych, Ekonomicznych i Społecznych na Uniwersytecie Sheffield Hallam, który przeanalizował dane. Powiedział, że chociaż w programie nie uczestniczyła wystarczająca liczba uczestników, aby można było wyciągnąć jednoznaczne wnioski, że nastąpiła redukcja kosztów dla NHS, to jednak wskazywał on na „bardzo znaczące korzyści finansowe” dla NHS.

Co mogę zrobić, jeśli nie stać mnie na rachunek za energię?

  • Sprawdź swoje polecenie zapłaty: Twoja miesięczna płatność opiera się na szacunkowym zużyciu energii w ciągu roku. Twój dostawca może obniżyć Twój rachunek, jeśli rzeczywiste zużycie jest mniejsze niż szacowane.
  • Zapłać tyle, ile możesz: Jeśli nie możesz spłacić swojego polecenia zapłaty lub płatności kwartalnych, poproś swojego dostawcę o „płatny plan” oparty na tym, na co Cię stać.
  • Skorzystaj z tego, co Ci się należy: Upewnij się, że ubiegasz się o wszystkie możliwe świadczenia. Niezależny Pomocnik pieniędzy Na stronie znajduje się pomocny poradnik.