Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Romantyczny gest czy jawny sabotaż: czy miłość to najgorszy kierunek podróży?

Romantyczny gest czy jawny sabotaż: czy miłość to najgorszy kierunek podróży?

Tysiące kłódek miłosnych jest przymocowanych do poręczy mostu.

123RF

Tysiące kłódek miłosnych jest przymocowanych do poręczy mostu.

Włoscy urzędnicy byli wściekli w zeszłym tygodniu po tym, jak brytyjski turysta został przyłapany na wideo rzeźbiącym słowa „Ivan + Hayley 23” w Koloseum w Rzymie.

27-letniemu instruktorowi fitness grozi grzywna w wysokości do 15 000 euro (26 870 NZ) i do pięciu lat więzienia za ten czyn.

Jak najlepiej podsumował włoski minister kultury, zniszczenie pomnika wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa było „aktem absurdu”. Ale to nie jedyny rodzaj wandalizmu, który przyciąga turystów do jednych z najpiękniejszych miast na świecie, i nie jest to jedyny, który wiąże się z pękiem kluczy.

Kłódka miłosna stała się akceptowaną formą sabotażu podróżnych. Ustawa polega na zabezpieczeniu taniej kłódki na most, ogrodzenie lub pomnik. Inicjały kochanków i data są często wygrawerowane na zamku, a następnie klucz jest odrzucany. punkt? Tak więc odwiedzający mogą uwiecznić swoją miłość lub zostawić swój ślad w miejscu docelowym.

Trend ten rozwinął się na początku XXI wieku i stał się szczególnie popularny w turystycznych miejscach w Europie, takich jak Rzym, Paryż i Kopenhaga, nadając arcydziełom architektury brzydki, metaliczny akcent.

Mówi się, że włoski autor Federico Moccia zachęcał do rozprzestrzeniania się miłosnych kłódek na różnych konstrukcjach, w tym na Pont des Arts w Paryżu i moście Brooklińskim w Nowym Jorku.

Kłódki miłości na Pont des Arts w Paryżu, Francja.

drutu/123RF

Kłódki miłości na Pont des Arts w Paryżu, Francja.

Jego bestsellerowa powieść z 2006 roku „I Want You” Portret młodej pary przyczepiającej kłódkę do mostu Ponte Milvio w Rzymie na znak wiecznej miłości. Po wydaniu książki latarnia na historycznym kamiennym moście — zwłaszcza miejscu bitwy pod mostem Milvian w 312 r. — stała się rytualnym miejscem dla skarbców miłości tuż przed wrzuceniem klucza do Tybru.

READ  Dochodzenie parlamentarne NSW usłyszało, że samotna matka w Sydney zostaje obciążona 31 000 USD za nieopłaconą opłatę za przejazd

Latarnia częściowo zawaliła się w 2007 roku z powodu ciężaru zamków, co następnie zainspirowało odwiedzających do zwrócenia uwagi na poręcze i kosze na śmieci. Ostatecznie rada miejska nałożyła grzywnę w wysokości 50 euro na każdego, kto zawiesił kłódki miłosne na moście.

Oprócz estetycznego punktu widzenia w niektórych historycznych miejscach na świecie, głównym problemem jest bezpieczeństwo, z dodatkowym ciężarem zamków, o których wiadomo, że powodują zwisanie poręczy mostu i kabli.

W 2014 roku tysiące śluz mostu Pont Des Arts w Paryżu obwiniono o częściowe zawalenie się mostu. Rada miejska zainstalowała szklane panele, aby zapobiec sklejaniu się zamków, i ostatecznie sprzedała na aukcji 10 ton metalu, aby zebrać pieniądze dla uchodźców.

Miasto Miłości toczy długą walkę z miłosnymi zamkami — miejsca można znaleźć wzdłuż Sekwany i w miejskich parkach, a niektórzy organizatorzy wycieczek nawet umieszczają tę aktywność w swoich planach podróży. W zeszłym roku 18. dzielnica miasta ujawniła plany usunięcia przecinaków do śrub, które miałyby zostać zainstalowane wokół Bazyliki Najświętszego Serca.

W związku z tym władze w Canberze usunęły kłódki miłosne z mostu, który mógł potencjalnie powodować zakłócenia strukturalne spowodowane korozją.

Bliżej domu, Rada Miasta Palmerston North ostrzegła, że ​​usunie zamki przymocowane do mostu He Ara Kotahi, mówiąc, że obawia się, że zamki mogą uszkodzić oświetlenie na moście. W Wellington setki kłódek zdobią kładkę, która przecina jezioro Frank Keats wzdłuż nabrzeża.

Dla tych, którzy chcą zostawić swój niepowtarzalny ślad w miejscu docelowym, zabezpieczanie kłódki miłości również może być bezużytecznym ćwiczeniem. Niektóre zabytki mają teraz tysiące zamków, przez co zakochani prawie nie mogą wyróżnić się z tłumu i zlokalizować zamek po powrocie.

Niektóre miasta instalują teraz specjalne konstrukcje dla tych, którzy nalegają na fizyczne przymocowanie przedmiotów do konstrukcji, aby wyrazić swoją miłość.

READ  Policja rozpoczyna starania o usunięcie blokady kierowców ciężarówek w Kanadzie

Czy zabezpieczyłeś kłódkę miłości podczas swoich podróży? Czy chciałbyś to zrobić ponownie? Daj nam znać w komentarzach.