Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Rozpocznij panikę”: realistyczna reakcja robota zadziwia inżynierów

styl życia

Inżynierowie przyznali, że przerażające nagranie robota uderzającego w człowieka, zanim wpatruje się w dyszę kamery, „przeraża ich”. Wideo / Sztuka inżynieryjna

Powstanie maszyn może nie być daleko. Zdumiewające nagranie realistycznego Androida reagującego na ludzką inwazję jego „przestrzeni osobistej” absolutnie przeraziło wszystkich, w tym inżynierów, którzy go stworzyli.

Brytyjska firma technologiczna Engineered Arts ujawniła szczegóły opracowanego przez siebie ultrarealistycznego robota, który ma nie tylko realistyczne rysy twarzy, ale także zaawansowaną sztuczną inteligencję, która umożliwia mu „rozwijanie interakcji” z ludźmi. Ten niesamowity projekt, nazywany Ameca, ma kamery o wysokiej rozdzielczości do oczu, których używa do skanowania otoczenia i oceny, jak się zachowywać.

Mówi się, że Ameca można kupić lub wynająć, ale chociaż jego cena nie została ujawniona, prawdopodobnie będzie w tej liczbie zbyt mało zer, aby większość ludzi miała „doskonałą platformę botów do interakcji człowiek-robot”.

Ultrarealistyczny robot ma realistyczne rysy twarzy i zaawansowaną sztuczną inteligencję, która to umożliwia "Rozwój interakcji" z ludźmi.  zdjęcie / EA
Wysoce realistyczny robot ma realistyczne rysy twarzy i zaawansowaną sztuczną inteligencję, która umożliwia mu „rozwijanie interakcji” z ludźmi. zdjęcie / EA

Niesamowity wyczyn techniczny może uśmiechać się, mrugać, sapać ze zdziwienia, a nawet podrapać się w nos. Dla zabawy, Ameca weźmie również udział w konkursie na spojrzenia ze swoim właścicielem, wśród innych nowatorskich funkcji.

Według EA, może „nawiązać natychmiastową relację z każdym” za pomocą realistycznego wyglądu i zachowań Ameki.

Architekt Artes napisał o firmie Ameca: „Podobna do człowieka sztuczna inteligencja potrzebuje sztucznego ciała podobnego do człowieka”.

Niedawno wydany klip wideo pokazuje reakcję Amiki – jak większość z nas – na inżyniera machającego palcem przed nosem, głaszczącego twarz z niezadowoleniem, zanim delikatnie uderzy ludzką rękę swoją robotyczną ręką.

Wtedy Amika odwraca się i patrzy prosto w kamerę.

Pod filmem, Engineered Arts zamieścił: „To zaczyna nas przerażać”.

Ameca jest przeznaczona do testowania systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. EA stwierdziła, że ​​jest to „idealna platforma do rozwijania interakcji między nami, ludźmi, a dowolnym światem metaverse lub cyfrowym”.

READ  Coronavirus Covid 19 Australia: Anthony Karam został oskarżony po tym, jak twierdził, że biega po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Ci, którzy zechcą odważnie odkrywać tę nową technologię — i będą mogli sobie na to pozwolić — „będą mieli dostęp do wszystkich robotów [sic] dane i kontrola [their] Osobisty awatar, animacja i symulacja, wszystko dostępne z dowolnego miejsca na świecie. „

W innym dziwnym skręcie firma podkreśla, że ​​części Ameca są modułowe i będą działać niezależnie od siebie, więc „nie ma potrzeby posiadania pełnego robota”, jeśli nie chcesz pełnego luzu.

„Możesz mieć tylko głowę, a nawet tylko ramię” – mówi Engineered Arts.

W tym momencie Ameca nie jest w stanie chodzić, więc przynajmniej nie pójdzie za tobą do łazienki. Inżynierowie i programiści mają nadzieję, że uda im się przezwyciężyć „trudne zadanie” doprowadzenia Ameca do przyszłych aktualizacji.

„Modułowa architektura pozwala na przyszłe aktualizacje, zarówno fizyczne, jak i programowe, w celu zwiększenia możliwości Ameca, a wszystko to bez konieczności rezygnacji z zupełnie nowego robota”.

Może to nie Skynet, ale człowiek wystarczy, aby każdy, kto dorastał w latach 90., trochę się zdenerwował.