Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Starstruck – Gwiazda Rose Mattavio w opowieści tysiąclecia | telewizja

bNowa komedia BC Three, Starstruck, to kolejna gra, którą można dodać do małego, ale cennego i rosnącego zestawu produkcji pełnych szczególnego wrażenia związanego z prowadzeniem kobiet. Nie zauważasz, ile z twojego wkładu kulturowego pozostało z perspektywy mężczyzny – był tak popularny, a do niedawna nie kwestionowany – dopóki nie pojawi się coś innego.

Napisane przez wielokrotnie nagradzanego komika Rose Mattavio (Także z udziałem), komik i pisarka Alice Snowden, w reżyserii Karen Maine (również nagradzanej), Starstruck to sześcioodcinkowa opowieść Jessego (Mattavio) w sześciu odcinkach. Mieszkała od tysięcy lat we wschodnim Londynie – jedna współlokatorka, dziewięć w podmiejskim domu z balkonem wynajętym między nimi, dwie ślepe zaułki i zabawny asortyment jednonocnej przygody w weekendy. Okazuje się, że jeden z nich był z gwiazdą filmową, Tomem (Nikesh Patel). Początkowo była zdumiona, gdy odkryła jego prawdziwą tożsamość, a potem, jak będzie, histeryzowała. „To się więcej nie powtórzy” – powiedziała do swojej współlokatorki Kate (Emma Sir). – Ale on nie może go odzyskać!

Kiedy skończysz z tym nieco nieprawdopodobnym założeniem i pierwszy odcinek będzie trochę płaski, podczas gdy wszyscy odnajdą swój rytm w tej pełnej bajek romcom Hackney, będzie się czym cieszyć.

Dla początkujących przygotowano przedstawienie Matafeo. Jego czas jest czysty, jak można by się spodziewać po doświadczonej sytuacji, a jego różne momenty wynikają z perswazyjnie zagmatwanej natury, a nie z irytujących zawrotów głowy w pobliżu mężczyzny, które zwykle doświadczamy tego typu. Kate łatwiej się denerwuje („O mój Boże”, płacze, kiedy Tom pojawia się w ich mieszkaniu pewnego dnia w odcinku drugim, „idzie do OSKARÓW!”) Ale wygląda jeszcze bardziej naturalnie („Gdzie jest herbata? on chce whisky? Lody! Co? „Is Vital?”) Od tradycyjnego Ditsy Sidekick. To świetna zabawa.

Patel kończy swoją trudną rolę – prawdziwie czarującej, rozsądnej, nieokreślonej gwiazdy filmowej – z pewnością siebie. Jego chemia z Matafeo i konsekwentnie ponadprzeciętny scenariusz, jeśli nie całkiem błyskotliwy, sprawiają, że nawet przekomarzanie się po stosunku oraz sceny flirtowania i rozmowy działają. Takie sceny mogą doprowadzić do upadku firmowego biznesu romcom.

READ  Codzienny przewodnik po znakach zodiaku Mystic Meg

Ich słodkie spotkanie – równie prawdziwe i odpowiednie dla produkcji anglo-australijskich – odbywa się w męskiej łazience nocnego klubu, do której Jesse wskoczył, by uniknąć kolejki damskiej. Tom wychodzi z małego pokoju, kiedy myje ręce. Zwraca uwagę, że mężczyźni mieli ogromne bogactwo, aby móc stać, więc co on tam robił? Mówi: „Zafundowałem sobie jedno posiedzenie”. – Czy sikałbyś w pysk konia w prezencie? Odpowiada bardziej ze smutkiem niż ze złością. Ta para została stworzona dla siebie nawzajem, mimo że są wystarczająco różni od oczekiwanego towarzysza gwiazdy filmowej dla paparazzi czekających przed jego mieszkaniem po drugiej wspólnej nocy, zakładając, że Jesse jest najczystszy. – W końcu to niepotrzebne – mruknęła.

Jest jednak wiele autostrad i dróg do zbadania i przeszkód, w tym para źle zidentyfikowanej bielizny i niedawna była dziewczyna, do pokonania, zanim zarobią – mam nadzieję, ponieważ nie wszystkie odcinki są dostępne dla serialu – prawo Żyć długo i szczęśliwie razem w więcej niż dziewięciu domach.

Jest Mini Driver, choć nie w pierwszym odcinku. Ale trzymaj się przynajmniej jej roli potężnej agentki Toma, Cath. Po części Bebe Glazer z Frasier, po części rola szofera jako socjopatycznej córki Johna Cleese, Lauren Finster w Will & Grace (i spójrz też na to, póki jeszcze masz dużo czasu, zanim blokada zostanie całkowicie zniesiona), jej główna praca, jak widzi to, że Tom słabnie („Jeśli myślisz o jedzeniu chleba, zadzwoń do mnie”) i odwraca jego pragnienie od niezależnej wiarygodności w kierunku komercyjnego sukcesu. („Spójrz na ten scenariusz! Jesteś nieszczęśliwym zakochanym okulistą – zakochujesz się w niewidomej dziewczynie! Rachel McAdams jest już związana!”) Jeśli jest scena, która jest szczęśliwsza niż aktor grający agenta, nie wiem co to jest.

READ  Demi Lovato jest zaręczona! Piosenkarka przyjmuje propozycję Gottsa, pokazując jednocześnie swój ogromny pierścionek z brylantem

Więc nawet jeśli się uśmiechasz, zamiast śmiać się w trakcie pierwszego odcinka Starstruck, daj mu co najmniej kolejne 22 minuty później. Możesz zostać całkowicie oszołomiony.

Starstruck jest już dostępny w BBC Three i będzie emitowany w poniedziałek o 22.45 w BBC One od 26 kwietnia