Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Projektant mody Albert El-Baz zmarł w wieku 59 lat | moda

Albert ElbazBeyoncé, Michelle Obama, Kim Kardashian i Sarah Jessica Parker, ulubieniec czerwonego dywanu, zmarła na Covid-19 w wieku 59 lat.

Meryl Streep i Albert Elbaz na International Star Star Fashion Gala w Nowym Jorku w październiku 2015. Zdjęcie: Gregory Pace / Rex / Shutterstock

Elbaz, który zaczął rysować sukienki w wieku siedmiu lat, pracował dla Guy Laroche i Yves Saint Laurent, zanim dołączył do Lanvin jako dyrektor kreatywny w 2001 roku. Pod jego kierownictwem Elbaz zmienił nie tylko markę, ale także relacje mody z Hollywood.

„Czerwony dywan zmienił się z elity w populistę” – powiedział wtedy. „Każdy ma do niej dostęp, nawet jeśli jest to tylko w internecie lub za pośrednictwem czasopism. Ponieważ moda jest integralną częścią życia celebrytów, stała się ona wbrew sobie czymś w rodzaju trwałego czerwonego dywanu”.

W 2014 jest Lanvin wyszedł W szoku odejście. Pomimo współpracy z takimi markami, jak Tod’s, Converse i Lancome, Elbaz przez pięć lat był w dużej mierze nieobecny w branży modowej. Mówiąc o swojej luce w pracy, powiedział magazynowi z tapetami: „Miałem czas, aby obserwować i żyć życiem nie jako projektant mody, ale po prostu jako człowiek”.

Ku zdumieniu wielu, w styczniu 2021 roku ogłosił wprowadzenie swojej nowej marki AZ Fashion. Ta marka wszystkich rozmiarów stworzyła atrakcyjne sukienki i trampki, przyciągając uwagę wielu znanych fanów.

Rozmowa z Guardianem w 2009 rokuEl-Baz powiedział, że inkluzywność rozmiaru była sprawą, która zamknęła jego serce. Powiedział: „Mam nadwagę, więc doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co należy pokazywać, a czego nie, i jestem pewien, że istnieje ogromny związek między byciem projektantem z nadwagą a pracą, którą wykonuję”.

Elbaz z Willem Smithem i Lucasem Ossendriverem na pokazie Lanvin jesień-zima 2014 w Paryżu
Elbaz z Willem Smithem i Lucasem Ossendriverem na pokazie Lanvin jesień-zima 2014 w Paryżu. Zdjęcie: Bocaglou Frederick / Ciba / Rex / Shutterstock

AZ Factory uzyskało wsparcie finansowe od Richemont, aw oświadczeniu prezes Richemont, Johan Robert, powiedział: „Jego holistyczna wizja mody sprawiła, że ​​kobiety czuły się piękne i wygodne, łącząc tradycyjne rzemiosło z technologią – bardzo innowacyjne projekty, które miały na celu przedefiniowanie branży”.

READ  Zapomniany emeryt, który nie ma rodziny, co noc zostawia testament na wypadek swojej śmierci

Członkowie społeczności modowej chwalili Elbaz. Maria Grazia Chiuri z Dior Napisał Był „pierwszą osobą, która sprawiła, że ​​poczułem się jak w domu w branży modowej”, Stella McCartney Mężczyzna chwalił „niezrównaną na świecie” i modelkę Irene O’Connor Opisał go jako „delikatnego i kreatywnego dżentelmena”.