Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Projektant mody Albert El-Baz zmarł w wieku 59 lat |  moda

Projektant mody Albert El-Baz zmarł w wieku 59 lat | moda

Albert ElbazBeyoncé, Michelle Obama, Kim Kardashian i Sarah Jessica Parker, ulubieniec czerwonego dywanu, zmarła na Covid-19 w wieku 59 lat.

Meryl Streep i Albert Elbaz na International Star Star Fashion Gala w Nowym Jorku w październiku 2015. Zdjęcie: Gregory Pace / Rex / Shutterstock

Elbaz, który zaczął rysować sukienki w wieku siedmiu lat, pracował dla Guy Laroche i Yves Saint Laurent, zanim dołączył do Lanvin jako dyrektor kreatywny w 2001 roku. Pod jego kierownictwem Elbaz zmienił nie tylko markę, ale także relacje mody z Hollywood.

„Czerwony dywan zmienił się z elity w populistę” – powiedział wtedy. „Każdy ma do niej dostęp, nawet jeśli jest to tylko w internecie lub za pośrednictwem czasopism. Ponieważ moda jest integralną częścią życia celebrytów, stała się ona wbrew sobie czymś w rodzaju trwałego czerwonego dywanu”.

W 2014 jest Lanvin wyszedł W szoku odejście. Pomimo współpracy z takimi markami, jak Tod’s, Converse i Lancome, Elbaz przez pięć lat był w dużej mierze nieobecny w branży modowej. Mówiąc o swojej luce w pracy, powiedział magazynowi z tapetami: „Miałem czas, aby obserwować i żyć życiem nie jako projektant mody, ale po prostu jako człowiek”.

Ku zdumieniu wielu, w styczniu 2021 roku ogłosił wprowadzenie swojej nowej marki AZ Fashion. Ta marka wszystkich rozmiarów stworzyła atrakcyjne sukienki i trampki, przyciągając uwagę wielu znanych fanów.

Rozmowa z Guardianem w 2009 rokuEl-Baz powiedział, że inkluzywność rozmiaru była sprawą, która zamknęła jego serce. Powiedział: „Mam nadwagę, więc doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co należy pokazywać, a czego nie, i jestem pewien, że istnieje ogromny związek między byciem projektantem z nadwagą a pracą, którą wykonuję”.

Elbaz z Willem Smithem i Lucasem Ossendriverem na pokazie Lanvin jesień-zima 2014 w Paryżu
Elbaz z Willem Smithem i Lucasem Ossendriverem na pokazie Lanvin jesień-zima 2014 w Paryżu. Zdjęcie: Bocaglou Frederick / Ciba / Rex / Shutterstock

AZ Factory uzyskało wsparcie finansowe od Richemont, aw oświadczeniu prezes Richemont, Johan Robert, powiedział: „Jego holistyczna wizja mody sprawiła, że ​​kobiety czuły się piękne i wygodne, łącząc tradycyjne rzemiosło z technologią – bardzo innowacyjne projekty, które miały na celu przedefiniowanie branży”.

READ  ESE zostaje partnerem marketingowym Porsche Esports Sprint Challenge

Członkowie społeczności modowej chwalili Elbaz. Maria Grazia Chiuri z Dior Napisał Był „pierwszą osobą, która sprawiła, że ​​poczułem się jak w domu w branży modowej”, Stella McCartney Mężczyzna chwalił „niezrównaną na świecie” i modelkę Irene O’Connor Opisał go jako „delikatnego i kreatywnego dżentelmena”.