Rafael Nadal pokonuje Novak Djokovic Score, Score, News, Highlights, Head-to-Head, Next Generation Criticism of Djokovic

Światowy numer jeden Novak Djokovic skrytykował rozmowę młodego pokolenia tenisistów, mówiąc, że przeciwnik Rafael Nadal i on sam to „następne pokolenie”.

Duet zmierzył się po raz 57 w finale Italian Open w niedzielę, a Nadal zdobył dziesiąty tytuł na glinie kosztem obrońców tytułu.

„Kolejne pokolenie młodych ludzi?” – odpowiedział Djokovic po przyjęciu wicemistrza.

Drugi rozstawiony Nadal wygrał 7-5 1-6 6-3 w 2 godziny i 49 minut, co dorównało rekordowi Djokovica 36 tytułów Masters 1000 i ustanowił kamień milowy dwa tygodnie po obronie tytułu Rolanda Garrosa.

Oglądaj tenisa z beIN SPORTS na Kayo. Relacja z turniejów ATP + WTA na żywo, w tym każdy mecz finałowy. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

Ash Party ma wątpliwości co do French Open? | 00:35

Nadal (34) i Djokovic (33) wyeliminowali w tym tygodniu w Rzymie ostatnich dwóch zdobywców Pucharu Next Generation – odpowiednio 19-letniego Włocha Yanika Sennera i 22-letniego Greka Stephanosa Tsitsipasa.

Hiszpan Nadal, który dzieli rekord 20 głównych turniejów z Federerem, także uratował dwa punkty meczowe, pokonując 22-letniego Kanadyjczyka Denis Shapovalov i zemścił się na 24-letnim Aleksandrze Zverev, który gra z Realem Madryt.

Djokovic, 18-krotny mistrz Wielkiego Szlema, powiedział: „Rafa jest jednym z największych zawodników, z jakimi miałem do czynienia w mojej karierze. Za każdym razem, gdy walczyłem, dziś mija prawie trzy godziny.

„To znaczy, powiedziałem to tysiące razy. Nie wiem, ile razy ludzie chcą, żebym to powtórzył” – powiedział Serbczyk później na konferencji prasowej po meczu.

„Oczywiście jest tam następne pokolenie, nadchodzi, nieważne. Ale tutaj wciąż wygrywamy największe mistrzostwa i slamy.

„Nie wiem, co jeszcze ci powiedzieć. Nie skupiam się na następnym pokoleniu, chociaż znam ludzi, wiesz, to tworzy historię”.

„Ludzie lubią o tym rozmawiać. W porządku. Chłopaki tam są. Weszli już do pierwszej piątki, pierwszej dziesiątki na świecie. Nic nowego. Ale wciąż tam jesteśmy”. Djokovic prowadzi Nadala w swoim ogólnym bilansie 29-28, ale nie pokonał Hiszpana na glinie od ćwierćfinału turnieju Italian Open 2016.

READ  Sir Peter Leech: Szalony Rzeźnik trzyma się z daleka od życia publicznego, ale Wojownicy nie
Rafael Nadal z Hiszpanii świętuje zdobycie punktu meczowego.Źródło: Getty Images

Nadal zdobył dziesiąty tytuł Italian Open, a mistrzyni French Open Ija Sweitik, Karolina Pliskova, w zaledwie 45 minut, wyprzedziła tytuł kobiet w zaledwie 45 minut.

„Naprawdę chciałem tego tytułu. To były pierwsze ważne tytuły, jakie zdobyłem w mojej karierze. Wygrałem 10 razy w Monte Carlo, Barcelonie i Roland Garros i bardzo tego chciałem” – powiedział 34-letni Nadal.

Świątek z Polski zmiażdżył dziewiąte miejsce w Czechach Karolinę Pliskovą 6: 0, 6: 0, wygrywając pierwsze mistrzostwa Masters 1000 na kortach z czerwonej gliny w Foro Italico.

„Jestem przytłoczony swoim umysłem, na początku tego turnieju nie marzyłbym o wygranej” – powiedziała Swatik Afia, która w wyniku kariery w Rzymie wejdzie do pierwszej dziesiątki.

„Kiedy grałem, nawet nie znałem wyniku” – przyznał 19-latek.

„Kiedy mój trener powiedział mi, że było 6: 0, 6: 0, byłem tak naprawdę? Czy to nie pomyłka?”

Djokovic i Nadal zmierzyli się ze sobą po raz 57., grając po raz ostatni w finale French Open 2020, który Hiszpan z łatwością wygrał w setach prostych.

Duet wygrał 15 z ostatnich 17 tytułów Romów pomiędzy, podczas gdy Nadal prowadzi łeb w łeb w finałach włoskiej stolicy 4: 2.

Mimo porażki w meczu otwarcia za serwis, Nadal wrócił na przerwę w trzeciej połowie, notując dwa razy więcej zwycięzców niż Serb z 21 w secie.

Spadek formy w drugim secie pozwolił Djokovicowi (33 l.) Na dwukrotne wybicie się i powrót na mecz.

Ale Nadal wrócił na trzecie miejsce po tym, jak Djokovic grał na boisku w sobotę prawie pięć godzin między ćwierćfinałami, w których deszcz i półfinały zostały przełożone.

Hiszpan uratował dwa breakpointy w piątym meczu i zerwał z miłością 4-2.

Djokovic obronił pierwszy punkt meczowy w ósmym meczu, ale Nadal nie przegapił swojej drugiej szansy na zdobycie 88. tytułu po wygraniu Barcelony na początku tego miesiąca.