Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pułap cen energii: najbardziej dotknięte obszary ujawniły się jako dwie na pięć rodzin z dziećmi dotknięte ubóstwem energetycznym |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Pułap cen energii: najbardziej dotknięte obszary ujawniły się jako dwie na pięć rodzin z dziećmi dotknięte ubóstwem energetycznym | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Według szacunków Koalicji na rzecz Zwalczania Ubóstwa Paliwowego dwa i pół miliona rodzin z dziećmi cierpi z powodu ubóstwa energetycznego po tym, jak w dniu dzisiejszym wszedł w życie nowy limit cen energii.

Odpowiada to dwóm na pięć rodzin z dziećmi i wzrasta do ponad połowy, jeśli spojrzymy tylko na domy samotnych rodziców.

Ogólnie rzecz biorąc, ponad jedna czwarta domów w Anglii – reprezentująca ponad 15 milionów ludzi – jest uboga w paliwo, takie jak Standardowy koszt faktury zwiększony o 50%.

Użyta tu definicja ubóstwa energetycznego to gospodarstwo domowe, które na rachunki za energię wydaje ponad 10% swoich dochodów.

Badanie opublikowane w British Medical Journal zbadane „Intymny” związek między ubóstwem energetycznym a złym stanem zdrowia.

„Dzieci, które dorastają w zimnych, wilgotnych i zagrzybionych domach z niewystarczającą wentylacją, mają wyższe niż przeciętne wskaźniki infekcji dróg oddechowych, astmy, chronicznego złego stanu zdrowia i niepełnosprawności. i rozwój poznawczy”.

Gdzie będziesz najbardziej dotknięty?

Inne szacunki przewidywały obszary najbardziej dotknięte podwyżką cen w kraju.

Ta mapa pokazuje, ile osób w każdej gminie prawdopodobnie będzie ubogich w paliwo. Kliknij lub dotknij mapy, aby zobaczyć kształty dla Twojego obszaru.

Jeśli zagłębimy się w dane głębiej, niż może pokazać mapa, odkryjemy więcej skrajności.

Szacuje się, że w rejonie Bushbury i Low Hill w Wolverhampton, który jest najbardziej dotkniętą dzielnicą w kraju, aż 9 na 10 osób zaczyna brakować paliwa.

Ludzie są tam 25 razy bardziej narażeni na ubóstwo energetyczne niż w najmniej dotkniętych dzielnicach, które znajdują się głównie na południowym wschodzie.

Chociaż liczby te reprezentują tylko Anglię, problem może być poważniejszy w innych krajach Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że w Szkocji 900.000 gospodarstw domowych – nieco poniżej 40% – będzie cierpieć z powodu ubóstwa energetycznego w ramach nowego limitu, z czego 600 000 to „skrajne ubóstwo energetyczne”, zgodnie z Energy Action Scotland.

READ  Lotnisko Norwich widzi zakłócenia spowodowane opóźnieniami lotów TUI

Prawie trzy na pięć osób mieszkających na Wyspach Zachodnich wkrótce wyda ponad 10% swoich dochodów na energię.

Skrajne ubóstwo energetyczne występuje, gdy gospodarstwo domowe musi wydawać na energię ponad 20% swoich dochodów.

Celem rządu szkockiego jest, aby nie więcej niż 5% gospodarstw domowych było w ubóstwie energetycznym, a mniej niż 1% w skrajnym ubóstwie energetycznym.

W Walii National Energy Action szacuje, że 280 000 gospodarstw domowych jest ubogich w paliwo – ponad 100 000 w październiku 2021 r.

Według National Energy Action, w ten sposób władze lokalne mogą się rozpaść.

Chociaż pułapy cenowe dla całej Wielkiej Brytanii ustalił regulator Ofgem, polityka energetyczna została przekazana administracji walijskiej i szkockiej. Irlandia Północna nie podlega limitowi cen energii.

Co robi rząd, aby pomóc?

Rząd ogłosił Zaplanuj zaciągnięcie pożyczki w wysokości 200 funtów, aby pomóc w opłaceniu rachunków, który zostanie spłacony poprzez dodanie 40 funtów do rachunków przez następne pięć lat. Istnieje również odliczenie podatku lokalnego w wysokości 150 GBP dla kwalifikujących się domów, które nie będą wymagały zwrotu.

Te krótkoterminowe środki zostały ogłoszone przy założeniu, że niedawny wzrost kosztów zasobów, takich jak gaz i ropa, również będzie krótkotrwały.

Od tego czasu wojna Rosji na Ukrainie jeszcze bardziej zdestabilizowała rynek energetyczny i prawdopodobnie spowoduje wzrost rachunków, gdy limit cen zostanie zaktualizowany w październiku przyszłego roku.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Czy koszty kryzysu życiowego są szkodliwe dla dzieci?

Dyrektor generalny Energy Action Scotland, Fraser Scott, mówi, że może wzrosnąć o kolejne 1000 funtów, co potroiłoby się w ciągu dwóch lat.

„Bez dalszej interwencji rządu, w sprawie podatku od wartości dodanej, opłat ekologicznych i zysków gigantów energetycznych, zginą jeszcze tysiące istnień ludzkich. To ludzka tragedia na naszych progach”.

READ  Wynajem w Londynie: koszt wynajmu mieszkania w każdym rejonie Londynu

Dr Jamie Stewart, zastępca dyrektora Strathclyde Energy Centre, mówi, że wpływ braku dostępu do energii został uwydatniony przez niedawne burze, które przejęły władzę ludziom w północnej Anglii, a także w częściach Ukrainy, które mają do niej dostęp. Cięcie w ramach rosyjskich operacji oblężniczych.

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, głośnik

„W krótkim okresie ludzie będą potrzebować gotówki, aby ludzie nie odłączali się od swojego dostawcy i nie ponosili z tego powodu tragicznych konsekwencji.

„Będzie więcej kontroli nad agendą zerowej netto i czy może to prowadzić do wyższych cen, ale bez tego może nie być możliwe posiadanie zrównoważonych gospodarek w przyszłości”.

Simon Francis, koordynator End Fuel Poverty Coalition, dodał: „Potrzebujemy teraz pilnej pomocy dla rodzin ubogich w paliwo, wraz z długoterminowym planem poprawy efektywności energetycznej w naszych domach i inwestowania w zrównoważone i odnawialne środowisko – miks energetyczny.”


metodologia

Dane rządowe dotyczące liczby osób cierpiących na ubóstwo energetyczne w różnych częściach Anglii zostały opublikowane dwa lata później, więc dane za 2020 r. zostały opublikowane dopiero pod koniec lutego, a na oficjalne dane dotyczące liczby osób będziemy musieli poczekać do 2024 r. są teraz naruszone.

Jest już za późno, aby reagować na szybko zmieniające się środowisko, w którym obecnie żyjemy, dlatego Koalicja na rzecz Ubóstwa Paliwowego Końca zebrała te liczby, aby pomóc nam zrozumieć, co się teraz dzieje.

Francis mówi, że koalicja ponownie zweryfikowała poprzednie szacunki i jest przekonany, że model będzie dokładnie przedstawiał oficjalne liczby, gdy pojawią się za dwa lata.

Dane dla Szkocji zostały ekstrapolowane przez Energy Action Scotland na podstawie Narodowej Oceny Skutków Rządu Szkocji dotyczącej podwyżki cen z 1 kwietnia.

W Walii żadne nowe dane nie zostały opublikowane przez władze lokalne od 2018 r., a powyższe obliczenia zakładają krajowy wzrost o 80% równo podzielony na każdą część kraju.

READ  Przedłużenie metra Northern Line London zostanie otwarte za dwa tygodnie

ten Dane i kryminalistyka team to wszechstronna jednostka zajmująca się zapewnianiem przejrzystego dziennikarstwa Sky News. Zbieramy, analizujemy i wizualizujemy dane, aby opowiadać historie oparte na danych. Łączymy tradycyjne umiejętności raportowania z zaawansowaną analizą zdjęć satelitarnych, mediów społecznościowych i innych informacji open source. Opowiadając historie w multimediach, staramy się lepiej wyjaśniać świat, jednocześnie pokazując, jak działa nasze dziennikarstwo.

Dlaczego dziennikarstwo danych ma znaczenie dla Sky News