Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miasto Merseyside, gdzie „ludzie boją się odwiedzać po 17:00”

Miasto Merseyside, gdzie „ludzie boją się odwiedzać po 17:00”

Ludzie mówili, że Merseyside potrzebuje „cudu”, aby go uratować, ponieważ stało się „miastem duchów”, a ludzie bali się wejść do niego po 17:00.

Centrum handlowe Huyton Village było tak uwielbiane ze względu na ruchliwy rynek i sklepy, że wielu podróżowało daleko, aby zobaczyć, co jest w ofercie. Ludzie mówili, że „zatrzymywali się i plotkowali” na ulicy, ponieważ „wszyscy znają wszystkich”, ale wielu uważa, że ​​wszystko się zmieniło.

Ludzie wyrażali zaniepokojenie liczbą zamykanych sklepów na głównych ulicach, a wraz ze wzrostem zachowań antyspołecznych frekwencja spada. Chodziliśmy po wiejskim centrum handlowym, aby zobaczyć, co ludzie mają do powiedzenia.

Czytaj więcej:Wioska lęków stanie się „miastem duchów”, gdy więcej sklepów zamknie swoje drzwi

Powiedział handlarz, który jest tam od 20 lat echo dźwięku: „Zrobiliśmy naprawdę strome nurkowanie, nikogo tu nie ma. Kiedyś była to dobrze prosperująca główna ulica, ale teraz zmienia się z handlu detalicznego w rozrywkę i staje się miastem duchów. aby to uratować. Zamknięcia sklepów dotykają nas wszystkich. Tutaj, ponieważ niewiele osób lubi przychodzić do wioski, co dotyczy nas wszystkich.

Niegdyś dobrze prosperujący rynek teraz gnije

„Istnieją problemy z zachowaniami antyspołecznymi. Zmusza do próbowania różnych rzeczy, aby ściągnąć tu ludzi, ale zwykle jest późnym wieczorem, jak restauracje, ale do tego czasu zamknęliśmy sklep. To nie jest dobre. Tam mówi o hotelach, ale co może się stać? Czy to ludzie, jeśli przyjdą? To problem 22”.

Wspomniałem ECHO Wcześniej w kwestiach zachowań antyspołecznych w mieście, często wymierzonych w domy towarowe. Ale miejscowi twierdzą, że problem stał się tak poważny, że niektórzy nawet boją się wejść do strefy wieczornej z obawy, że zostaną namierzeni.

READ  Estonia przedłuża wymagania dotyczące kwarantanny i negatywnych wyników testów dla wszystkich podróżnych do 25 kwietnia

David Boyle, który całe życie mieszkał w Huyton, powiedział: „Moja teściowa nie wyjdzie po godzinie 17:00 ze względu na ilość zachowań antyspołecznych, po prostu nie czuje się bezpiecznie. Zachowanie antyspołeczne jest złe, szyldy sklepów zrywają się, a grupy biegają na rowerach, nie dbając o to, kto jest kim.

„W sklepach nie ma wielkiego wyboru. Poundland i New Look są zastępowane przez B&M”.

John Sutton przez kilka lat pracował na straganie i powiedział, że zainteresowanie spadło. Dodał: „Widziałem, jak się to zmienia przez lata, ale tylko się pogorszyło. Teraz to tylko sklepy charytatywne, punkty bukmacherskie i restauracje, wszystko to pogorszyło sytuację w wiosce”.

„Widziałem, jak ta wioska się zmienia. Po prostu umarła. Firmy nie zarabiają pieniędzy, ponieważ nie ma tu klientów, ale nie można ich tam przeciągnąć”.

Inna kobieta powiedziała ECHO, że uwielbia odwiedzać wioskę, gdzie można „zatrzymać się i porozmawiać” z ludźmi. Dodała: „Wolałabym zabrać go z powrotem do starego centrum miasta. Mieszkam tu całe życie i było wiele sklepów, w których robię zakupy”.

„Pewnej nocy tłum się kłóci. Nie mogę uwierzyć, że tak się stało. Jestem zdruzgotany. Wszyscy kiedyś zatrzymywali się, rozmawiali i śmiali się, bo wszyscy znają wszystkich, ale teraz nikt nie zawraca sobie głowy na ulicy, nikogo tu nie ma”.

Rada Knowsley potwierdziła wcześniej, że ma „ambitne” plany rozwoju Huyton Village Center na dziesięć lat, które obejmują rozwój dzielnicy handlowej, w tym hotelu, biura, centrum mieszkalnego i centrum coworkingowego.

Zarząd potwierdził również wcześniej, że MAKE CIC został potwierdzony jako operator Maker Space i nabędzie dwa puste budynki w celu zachęcania i wspierania nowych start-upów oraz dobrze prosperujących przestrzeni, w których osoby i organizacje dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

READ  COVID-19: oprogramowanie antywirusowe zmusza rząd do pożyczenia do 303 miliardów funtów - to najwyższy poziom od początku rejestrowania danych | Wiadomości biznesowe

Dwa inne puste lokale są przekształcane w nowe restauracje, a plan rozwoju obejmuje również znaczne ulepszenia w obszarze publicznym. Więcej informacji o planach rady można znaleźć tutaj.