Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak wynika z nowej książki, „scena mafii” Rudy’ego Giulianiego powstrzymała Elona Muska przed zasięgnięciem porady

Jak wynika z nowej książki, „scena mafii” Rudy’ego Giulianiego powstrzymała Elona Muska przed zasięgnięciem porady

Elon Musk wycofał się z planu zatrudnienia Rudy’ego Giulianiego jako maniaka politycznego, który miał pomóc mu przekształcić PayPal w bank w 2001 r., po tym jak on i jego doradca znaleźli ówczesnego burmistrza Nowego Jorku „otoczonego kumplami” w biurze, które wyglądało „jakby był burmistrz Nowego Jorku”. Scena tłumu.

„Ten facet żyje na innej planecie” – powiedział Musk, który miał zostać najbogatszym człowiekiem świata, o Giulianim, który zbliżał się wówczas do szczytu swojej sławy.

Giuliani opuścił biuro Pod koniec 2001 roku Po przewodzeniu Nowym Jorku podczas ataków z 11 września, następnie w 2008 r. ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej na prezydenta, a kampania ta szybko upadła.

Został prawnikiem i sojusznikiem Donalda Trumpa, ale nie pojawił się na spotkaniu w rządzie, gdy Trump wygrał prezydenturę w 2016 roku.

Do pierwszego impeachmentu Trumpa przyczyniły się działania Giulianiego na Ukrainie, gdzie starał się on politycznie zdyskredytować przeciwników. Giuliani, obecnie 79-letni, nie przyznał się do 13 zarzutów haraczy i spisku w związku z jego działalnością na rzecz wsparcia próby Trumpa unieważnienia wyborów w Gruzji w 2020 roku.

Powszechnie zauważono ironię postawienia byłego burmistrza Nowego Jorku i prokuratora USA w stan oskarżenia w związku z oskarżeniami często stawianymi osobistościom z przestępczości zorganizowanej. Jako prokurator Giuliani zasłynął, ścigając szefów mafii.

Najnowszy portret Giulianiego jako gangstera znajduje się w Elon Musk, nowej biografii 52-letniego Tesli, SpaceX i

Książka Isaacsona była szeroko cytowana w amerykańskich mediach przed wtorkową publikacją.

Isaacson pisze, że krótkie spotkanie Muska i Giulianiego miało miejsce, gdy Musk próbował przekształcić PayPal, firmę zajmującą się płatnościami internetowymi, której był współzałożycielem, w „sieć społecznościową, która zakłóciłaby całą branżę bankową” – wizję, którą teraz ucieleśnia na Twitterze, który kupił w październiku 2022 r. i w tym roku zmienił nazwę na X.

READ  Globalna gospodarka stoi w obliczu „ogromnego” ryzyka w miarę wzrostu obaw przed kryzysem bankowym

„Musimy zdecydować, czy mierzyć odważnie, czy nie” – napisał Isaacson, dodając, że niektórzy „uważają, że sformułowanie Muska było błędne”.

„Grupy fokusowe wykazały, że nazwa

Takie dyskusje skłoniły Muska i inwestora Michaela Moritza do udania się do Nowego Jorku, „aby sprawdzić, czy uda im się zatrudnić Rudy’ego Giulianiego, który miał wkrótce zakończyć swoją kadencję na stanowisku burmistrza, jako doradcę politycznego i poprowadzić ich przez następny etap” – mówi Isaacson. Polityczne zawiłości bycia bankiem.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Ale gdy tylko weszli do jego biura, wiedzieli, że to nie zadziała.

„To było jak wejście na scenę tłumu” – mówi Moritz. Giuliani był „otoczony kumplami. Nie miał pojęcia, czym jest Dolina Krzemowa, ale on i jego zwolennicy chętnie napychali sobie kieszenie. „

„Poprosili o 10% udziałów w firmie i to był koniec spotkania. Ten facet żyje na innej planecie” – powiedział Musk Moritzowi.

Giulianiowi udało się napełnić kieszenie po opuszczeniu ratusza, Zarabiaj miliony Jako prawnik, konsultant i płatny mówca na całym świecie.

Ten obraz też się zmienił. W obliczu rosnących kosztów prawnych wynikających z jego pracy dla Trumpa i innych spraw, w tym pozwu byłego partnera na kwotę 10 milionów dolarów dotyczącego napaści na tle seksualnym, prawnicy Giulianiego stwierdzili, że ma on trudności z opłaceniem swoich rachunków. W Nowym Jorku jego luksusowe mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż.