Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emerytury państwowe wzrosną wraz ze wzrostem płac, ale Jeremy Hunt ostrzega, że ​​obniżki podatków są „mało prawdopodobne”

Emerytury państwowe wzrosną wraz ze wzrostem płac, ale Jeremy Hunt ostrzega, że ​​obniżki podatków są „mało prawdopodobne”

Oczekuje się, że emeryci otrzymają 8-procentową podwyżkę po utrzymaniu rekordowego wzrostu wynagrodzeń, ale kanclerz Jeremy Hunt odrzucił nadzieje na obniżkę podatków przed wyborami.

Po tym, jak płace łącznie z premiami wzrosły o 8,5 procent w ciągu trzech miesięcy do lipca, co stanowi niewielki wzrost z 8,2 procent trzy miesiące temu, co oznacza, że ​​emerytury państwowe wzrosną o tę samą kwotę w kwietniu ze względu na potrójną blokadę, która zobowiązuje rząd do podwyższenia emerytur . Cokolwiek jest wyższe, emerytura państwowa, wzrost płac, inflacja czy 2,5 proc.

Chociaż dochody emerytów znacznie wzrosną, wzrost ten będzie oznaczać zwiększenie wydatków publicznych o miliardy, a były przywódca konserwatystów William Hague ostrzegł, że potrójna blokada jest „niezrównoważona”.

Angela Rayner odmówiła zobowiązania się do utrzymania potrójnej blokady, jeśli Partia Pracy wygra kolejne wybory.

Wiceprzewodnicząca Partii Pracy i minister cieni powiedziała, że ​​nie podejmie zobowiązań w zakresie wydatków „niefinansowanych”.

Mówiąc do Śniadanie BBCPani Rayner obiecała Partii Pracy, że „zapewni, że emeryci, dzieci i wszyscy inni w Wielkiej Brytanii będą mogli dalej funkcjonować”.

Ale chociaż rzecznik Sir Keira Starmera powiedział, że przywódca labourzystów jest zwolennikiem potrójnego zamka, partia zasygnalizowała, że ​​jeśli konserwatyści zrzekną się zobowiązania do utrzymania go w mocy, mogą również porzucić tę politykę.

Rzecznik Partii Pracy powiedział: „Partia Konserwatywna obiecała utrzymać potrójną blokadę podczas ostatnich wyborów i nalegaliśmy, aby rząd wywiązał się z tego zobowiązania.

„Jak powiedziała Angela, wszystkie przyszłe zobowiązania wydatków powyborczych zostaną ujęte w naszym oświadczeniu, gdy poznamy stan finansów publicznych, jak to jest w zwyczaju”.

Logo Amazona Prime

Dzięki Amazon Prime Video możesz uzyskać dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego

Subskrypcja

Rishi Sunak w kolejnym manifeście konserwatystów odmówił zobowiązania się do utrzymania potrójnej blokady emerytur państwowych, stwierdzając jedynie, że jest to „długotrwała polityka” konserwatystów.

W rozmowie z reporterami podczas swojej podróży na szczyt G20 w Indiach Sunak powiedział: „Nie będziemy teraz spekulować na temat manifestu wyborczego. Mam mnóstwo rzeczy do zrobienia do tego czasu.

Wtorkowe dane o rekordowym wzroście płac również zwiększą presję na Bank Anglii, aby jeszcze w tym miesiącu ponownie podniósł stopy procentowe.

Presja na finanse publiczne w połączeniu z utrzymującą się inflacją skłoniła Hunta do przestrzeżenia, że ​​„jest mało prawdopodobne”, że w jego jesiennym budżecie znajdą się wolne środki na obniżki podatków.

Doradca stwierdził, że zmniejszenie inflacji pozostaje jednym z jego priorytetów, a obniżka podatków grozi pogorszeniem sytuacji.

W wywiadzie z Telewizja Bloomberga„Musimy uważać, aby nie wpompować dodatkowych pieniędzy w gospodarkę i do kieszeni obywateli, ponieważ doprowadzi to do wyższej inflacji” – ostrzegł Hunt.

Zapytany, czy obniżki podatków są przystępne, powiedział: „Myślę, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ od czasu wiosennego budżetu, kiedy opublikowano ostatnie dane, zaobserwowaliśmy inflację, która jest bardziej spójna niż wówczas oczekiwano, a to oznacza, że ​​płatności odsetek są wyższy.”

W odpowiedzi na wtorkowe dane dotyczące wzrostu płac Hunt powiedział: „Wzrost płac pozostaje wysoki, częściowo odzwierciedlając jednorazowe płatności na rzecz pracowników sektora publicznego, jednak aby płace realne rosły w sposób trwały, musimy trzymać się naszego planu zmniejszenia inflacji o połowę”.

READ  Po publicznym głosowaniu na nazwę nowego obiektu komunalnego wybrano Lower Shankill Park

Zespół doradców Instytutu Studiów Fiskalnych stwierdził, że podstawowa emerytura państwowa wzrośnie z obecnych 156,20 funtów do 169,50 funtów.

Powiedziała, że ​​nowa pełna emerytura państwowa – do której będą mieć dostęp osoby, które osiągnęły wiek emerytalny od kwietnia 2016 r. – wzrośnie z 203,85 funtów tygodniowo do 221,20 funtów.

Dyrektor zastępczy Jonathan Cribb powiedział: „Od wprowadzenia w 2010 r. potrójnej blokady w połączeniu z wprowadzeniem nowej emerytury państwowej doprowadziło do znacznego wzrostu hojności emerytury państwowej w stosunku do zarobków.

„Ale dzieje się to kosztem finansów publicznych”.

IFS stwierdziło, że potrójna blokada dodała 11 miliardów funtów do wydatków publicznych w latach 2023–2024 w porównaniu ze wzrostem stawek zgodnym z samymi cenami lub zyskami.

Dodała, że ​​wtorkowe dane będą oznaczać dodatkowe 2 miliardy funtów w wydatkach publicznych w przyszłym roku.

Pisać w czasyLord Hague powiedział: „Potrójny zamek – zobowiązanie do podwyższania emerytur państwowych poprzez roczny wzrost średnich dochodów, cen lub o 2,5 procent, w zależności od tego, która wartość jest wyższa – jest ostatecznie nie do utrzymania.

„W jakiś sposób główne partie polityczne muszą zapewnić sobie i sobie nawzajem przestrzeń na dostosowanie się”.