Puchar Świata w Rugby: Czarne Paprocie pokonały Francję w półfinale

Było blisko, aby dotrzymać kroku Black Fern z Francją przez cały mecz, ale ostatecznie przegrali 25-24. Wideo / Spark Sport

czarna paproć 25

Francja 24

Po zeszłorocznej porażce Northern Tour z Francją i Anglią, był to test na cały rok przed nim.

Nie zawiodło.

Ponieważ dwie drużyny z północy były remisujące w tej samej grupie, zawsze było możliwe, aby Czarna Paproć ominęła jedną z nich i awansowała do finału. Dodajmy do tego fakt, że Francuzi wygrali ostatnie cztery spotkania z Paprociami, a w konkursie było wiele intryg.

Na scenie przed 22 043 kibicami w Eden Park obie strony wcieliły się w oczekiwane role. Była to francuska fizyczna i defensywna bitwa przeciwko ofensywnemu talentowi Nowej Zelandii, która trwała tam i z powrotem aż do ostatniego gwizdka.

W końcu zatriumfowała czarna paproć; Twierdzi, że wygrał 25-24, a ty jesteś jego przepustką do zmierzenia się z Anglią w finale.

Podczas gdy ich plecy zdobywali bramki w każdej próbie – Stacy Fluehler, Robbie Twee i Theresa Fitzpatrick – wszyscy przekraczali linię bramkową – napastnicy powinni być chwaleni za miejsce na podium, które ustawili.

Nie tak dawno Czarne Paprocie były pod presją, gdy starały się dopasować sylwetkę swoich przeciwników, ale zarówno w ataku, jak i obronie były potężne w obliczu francuskiego wyzwania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu pod pompą znalazły się Czarne Paprocie. Wczesny nokaut przywitał Francuzów na ich terytorium, a kara scrum, która nastąpiła po nim, dała Francji możliwość ataku z jednego składu.

Czarna paproć i Francja w akcji.  Zdjęcie/dziekan Purcell.
Czarna paproć i Francja w akcji. Zdjęcie/dziekan Purcell.

Obszar, który był problematyczny dla Czarnych Paproci na początku tego roku, dobrze bronił ich drive-thing, ale Francja była cierpliwa i ostatecznie podpisała karę spalonego, aby po sześciu minutach objąć trzypunktowe prowadzenie.

Podczas gdy Czarne Paprocie miały szansę z piłką, w pierwszych 20 minutach mieli problemy z przebiciem się przez francuską obronę, chociaż napastnicy wkładali dużo pracy w środku, aby zmusić przeciwników do pracy.

READ  Tancerze hip-hopowi z Wellington skupiają się na mistrzach świata w Portugalii

Ale znowu, to błąd Czarnych Paproci otworzył drzwi do Francji. Kiedy linebacker Rene Holmes wysłał kompletne wyrzucenie z 22. kroku, Francuzi ponownie zaatakowali z linii.

Gdy Czarna Paproć zatrzymała prowadzenie, w końcu numer 8 rozbił Romana Meneggera – powracającego po wstrząsie mózgu w drugim meczu bilardowym – aby zdobyć bramkę.

Fala zaczęła skręcać w kierunku czarnej paproci około 30 minut, gdy praca atakujących w środku zaczęła otwierać szeroko przestrzenie. Kara Holmesa trafiła po stronie gospodarzy na szachownicy, po czym przez Fluehlera próbowała zobaczyć, jak Czarna Paproć remisuje wynik.

Jednak trwało to tylko chwile, ponieważ drużyna straciła rzut karny wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy, a Francja strzeliła gola przez Gabriela Verniera pod koniec pierwszej połowy.

Czarne paprocie świętują próbę Stacy Fluehler przeciwko Francji.  Zdjęcie/dziekan Purcell.
Czarne paprocie świętują próbę Stacy Fluehler przeciwko Francji. Zdjęcie/dziekan Purcell.

Ale podczas gdy Francuzi byli lepsi w pierwszej połowie, Czarna Paproć walczyła ostro w drugiej, strzelając wcześnie z doskonałym kopnięciem za linią bramkową Holmesa, którą gonił i strzelił Toei.

Jednak gospodarze wyszli na prowadzenie dopiero po 57 minutach. Świetny pomocnik Fitzpatrick – nawrócenie Rohiego Dimana i rzut karny zajęły ósme miejsce.

W miarę zbliżania się czasu obie drużyny miały swoje szanse, ale obie obrony były mocne. Próba rzutu karnego w ostatniej chwili podjęła francuska zawodniczka Caroline Drouin, aby podjąć decyzję.

Z odległości 35 metrów na prawo od rozpórek przywiązała je daleko w lewo, a czarna paproć wyszła, odnosząc ogromne zwycięstwo.

Czarna Paproć 25 (Stacy Fluehler, Robbie Toei, Theresa Fitzpatrick Tries; Renee Holmes con, długopis, Ruahei Demant con, długopis)

Francja 24 (Roman Meniger 2, Gabriel Werner próbuje; Caroline Drouin 3 przeciw, długopis)

HT: 10-17