Smith cofa zegar dla AB w wielkiej wygranej z Walią

Jeśli widowisko Aarona Smitha, obecnie najlepiej utytułowanego debiutu All Black, to dwukrotne zwycięstwo w drugiej połowie w wygranym 55-23 meczu jego zespołu nad Walią w Cardiff dziś rano było powrotem do minionych dni, więc było to ogólne zwycięstwo : był obszerny I prawie kompletny.

Słabość Smitha w jego 113. teście podczas świętowania pobicia rekordu przez Dana Cartera była szczególnie godna uwagi, podobnie jak Jordi Barrett – ponownie doskonały w koszulce numer 12 – oraz suka Cody’ego Taylora w pierwszej połowie.

„Szczerze mówiąc, jestem trochę zszokowany” – powiedział później Smith. „Po występie z zeszłego tygodnia w domu było wiele wyróżnień. Widać, że chłopcy naprawdę tego chcieli.”

All Blacks unikają rutynowych zwycięstw w tym sezonie. Ustanowili rekordy ze wszystkich niewłaściwych powodów za Iana Fostera w 2022 roku, ale to było tak samo rutynowe, jak naród nie pobił ich od 1953 roku.

To była doskonała odpowiedź ze strony ludzi Fostera za imponujący występ przeciwko Japonii w zeszły weekend, aczkolwiek z coraz mocniejszym składem.

Pod dachem Stadionu Księstwa byli bardzo szybcy i bardzo potężni. Byli także bardzo utalentowani i bardzo ambitni dla drużyny Walii, która zdołała utrzymać się w grze w pierwszej połowie, gdy All Blacks prowadzili 17:0.

Dla Fostera jedynymi dziwactwami może być powrót Walii do zmniejszenia prowadzenia 17-10 i powrót do 29-23 po tym, jak jego drużyna prowadziła 29-16 na początku drugiej połowy.

To ich brak dyscypliny pozwolił Walii wrócić, ale właściciele domów nie zagrozili poważnie złamaniem 69-letniej historii i być może otrzeźwiającym sprawdzianem dla Szkocji, przeciwników All Blacks w przyszłym tygodniu.

Ardie Savea, który nie grał w żaden mecz od pięciu tygodni, był jak zwykle wybitny, a Richie Muonga nr 10 był coraz bardziej wpływowy i imponujący poza Barrettem swoją wizją i siłą.

READ  „Zmień sport na zawsze”: UFC Hall of Famer Stefan Bonnar umiera w wieku 45 lat

Duet spotkał się w znakomitym starciu w pierwszej połowie, po wczesnej bramce Taylora i ataku Mo’ungi na rywala Garetha Anscombe’a w późnej fazie meczu.

Zastępczy obrońca Brad Webber był bardzo skrupulatny, a prostytutka Samisoni Taukei’aho ponownie wpłynęła na ławkę w ostatniej kwarcie, gdy All Blacks odeszli z Walii.

To była praca grupy All Blacks, która wcześnie przykuła uwagę.

Taylor wyglądał ostro, a luźne trio atakujące Savia, Dalton Papale i Shannon Frizzell było mocne pod nieobecność kontuzjowanego kapitana Sama Kahna.

Ardie Savea walczy z piłką w drugiej połowie próby All Blacks w Cardiff.

Obrona Savei i przełamanie Papali’i dały All Blacks prowadzenie, a Taylor dołożył ostatnie szlify, a Savea ponownie mocno zaangażowała się w drugą próbę Taylora.

All Blacks byli stosunkowo celni w śliskich warunkach pod dachem iw tym momencie – 20 minut później – byli bardziej zdyscyplinowaną drużyną, a Walia otrzymała pięć darmowych rzutów karnych.

Z przewagą 17-0 tempo się zmieniło. All Blacks zostali pokonani w kilku trzaskach, a linia ataku dała Walii pierwszą szansę w klasie, gdy lewy skrzydłowy Rio Dier strzelił bramkę z pięknie skonstruowanej linii defensywnej, aby pokonać nietkniętą próbę w swoim pierwszym teście.

Kara Anscombe zmniejszyła różnicę do 17-10, po czym All Blacks odpowiedzieli atakiem Jordiego Barretta, wspinając się na drugą z piątki nad Dyerem, by przypieczętować dośrodkowanie Muungi.

Smith wywierał presję znakomitą pracą nóg w ataku, zanim kapitan Justin Tiboric wykorzystał luźną piłkę, aby strzelić bramkę dla Walii i zmniejszył dystans do 29-23.

To tutaj wycofali się wszyscy czarni. Smith zdobył swoją drugą próbę z pomocą więcej niż Savia, która asystowała w pięciu próbach, a numer 8 pokonał samego siebie po tym, jak znalazł się pod presją All Blacków na passę Walesa.

Potężna alternatywna prostytutka, Taukei’aho, dodała swój wynik w ostatnich sekundach – wykrzyknik wypróbowali All Blacks, rozpoczynając trasę Northern Right Tour z oświadczeniem woli, a nie małą klasą.