Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przepełnienie ścieków powoduje odwołanie pływackiego etapu TRYathlonu dla dzieci w Auckland

Dzieci biegają po plaży w rezerwacie Pt England, gdy Weetbix TRYathlon został przekształcony w duathlon po odwołaniu części pływackiej ze względu na złą jakość wody. Zdjęcia: Alex Burton

Deszcz, który padał w weekend, przeszkodził w zawodach TRYathlon dla dzieci we wschodnim Auckland, kiedy przepełnienie ścieków oznaczało porzucenie etapu pływania.

„Nawet nie padało aż tak bardzo, więc Bóg jeden wie, jaka jest ta historia… To bardzo rozczarowujące dla setek trenujących dzieciaków.

„To szalone, że musieli zmienić wydarzenie w ostatniej chwili, skoro nie wydaje się, aby istniał jakikolwiek powód do przelania się ścieków” – stwierdziła jedna z matek.

Dzieci ze szkoły, w wieku od 6 do 15 lat, wzięły udział w wyprzedanym wydarzeniu, które zostało zmodyfikowane do formatu bieg/rower/bieganie, w ramach którego biegały w butach wzdłuż plaży Pt England, a następnie wchodziły w fazę przejściową: rower, a następnie bieg.

Wczoraj wieczorem skontaktowano się z rodzicami i poinformowano, że impreza pływacka została odwołana.

Dzieci z rezerwy Pt England uczestniczące w tryathlonie Weet Bix.  Zdjęcia: Alex Burton
Dzieci z rezerwy Pt England uczestniczące w tryathlonie Weet Bix. Zdjęcia: Alex Burton

„Niestety nasi ludzie z Safeswim właśnie poinformowali nas, że „wykryliśmy przelew ścieków w rejonie Anglii około 20:30 dziś wieczorem”. Oznacza to, że przez 48 godzin na plaży będzie oznaczona czarna flaga” – oznajmił zespół. Sanitarium Weet -Bix Kids TRYathlon dla rodzin.

To już drugi rok z rzędu, gdy wydarzenie w Pt England zostało opatrzone ostrzeżeniem o czarnej fladze na stronie internetowej Safeswim Rady Auckland.

W zeszłym roku wydarzenie zostało przełożone z początku lutego na 26 marca, kiedy w Auckland doszło do zalania zanieczyszczonych dróg wodnych.

TRYathlon jest otwarty dla dzieci w wieku 6–15 lat i przeznaczony jest dla osób na wszystkich poziomach sprawności, ze szczególnym naciskiem na uczestnictwo i doświadczenie. Od zawodników TRYathlete wymaga się pływania, jazdy na rowerze i biegania na kursach odpowiednich do ich wieku.

READ  Robbie Robinson jest bliski dziesięcioletniej przerwy w Southland Stages

Weet-Bix Kids TRYathlon ma już 33 lata i jest największą na świecie serią triathlonową dla dzieci poniżej 16 roku życia.