Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SunLive – Zawodnicy płci męskiej wycofują się z zawodów Crankworx

SunLive – Zawodnicy płci męskiej wycofują się z zawodów Crankworx

Ze względu na to, że prośby zawodników płci męskiej o podwyżkę i wsparcie nie zostały spełnione, zawody Crankworx FMBA Slopestyle Men's World Championship nie odbędą się w niedzielę.

W sobotę organizatorzy Crankworx Rotorua wydali niespodziewane oświadczenie.

„Crankworx chciałby poinformować naszych fanów, uczestników i szerszą społeczność o ostatnich wydarzeniach w związku z nadchodzącymi mistrzostwami świata Crankworx FMBA Slopestyle World Championship, które odbędą się w niedzielę” – mówi rzecznik Crankworx Rotorua.

„Zawodnicy płci męskiej biorący udział w Mistrzostwach Świata w Slopestyle Crankworx FMBA, które odbyły się w niedzielę 24 marca, zdecydowali się nie brać udziału w tegorocznych zawodach.

„Decyzja ta została podjęta po serii negocjacji mających na celu uwzględnienie próśb pasażerów dotyczących ponownego obliczenia i infrastruktury pomocniczej”.

Pokaz szybkości i stylu w Crankworx Rotorua w piątek. Zdjęcie: Dostarczone.

Crankworx Rotorua twierdzi, że dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia w Crankworx Rotorua, mimo że pełny harmonogram wydarzeń jest jeszcze zaplanowany.

„Obejmuje to pierwsze w historii zawody Diamentowych Mistrzostw Świata Kobiet w Downhillu, a także inne wydarzenia konkurencyjne i społeczne, które celebrują bogatą kulturę kolarstwa górskiego, dając następnemu pokoleniu platformę do jazdy i rywalizacji” – mówią organizatorzy.

Główne wydarzenie Crankworx 2024 – ogromne mistrzostwa świata na poziomie diamentu w stylu zjazdowym kobiet – odbędzie się zgodnie z planem.

„Nie możemy się doczekać, aby zaprezentować ich talent i pasję do sportu.

„Szanujemy decyzję sportowców i nadal angażujemy się w tworzenie pozytywnego i wspierającego środowiska dla wszystkich sportowców w społeczności Crankworx” – mówi jeden z organizatorów wydarzenia.

„Kiedy słuchaliśmy, opinie na miejscu wykazały, że niektórzy sportowcy płci męskiej w Slopestyle mieli poczucie, że organizatorzy zawodów nie słyszą ich głosów, jeśli chodzi o decyzje dotyczące pogody i budowy torów.

„Crankworx stara się zapewnić wszystkim sportowcom władzę sceniczną i decyzyjną poprzez ustanowienie ram i procesów, a także utrzymywanie otwartej linii komunikacji między zawodnikami a zespołem zarządzającym Crankworx”.

READ  „Kochanie, zmniejszyliśmy łódź!”

Crankworx twierdzi, że pomimo 10-procentowego wzrostu puli nagród pieniężnych w latach 2023–2024 dla Crankworx Rotorua i podobnych podwyżek w przypadku innych festiwali Crankworx World Tour, sportowcy zażądali również uiszczenia opłaty za występy dla wszystkich sportowców płci męskiej, a także kolejnego znacznego podwyższenia nagród pieniężnych na stadionie wszystkie festiwale Crankworx World Tour.

„Chociaż Crankworx World Tour zgodził się na zwiększenie dodatkowej nagrody pieniężnej dla Crankworx Rotorua, zwiększając ją do 37% w porównaniu z rokiem 2023, po rozmowach i negocjacjach ze sportowcami, oferta ta została odrzucona i sprzeciwili się nią sportowcy płci męskiej”.

Ze względu na strukturę Stowarzyszenia Freeride Mountain Bike Association (FMBA) i ramy, w których Mistrzostwa Świata Crankworx FMBA Slopestyle działają jako sport zawodowy, Crankworx twierdzi, że nie może pobierać opłat za występy ani zbierać dodatkowych nagród pieniężnych, zgodnie z prośbą sportowców płci męskiej.

Rzecznik Crankworx mówi: „Wiemy, że wielu będzie rozczarowanych, że kategoria zawodów dla mężczyzn nie odbędzie się zgodnie z planem. Crankworx Rotorua jest wdzięczny naszym partnerom, wolontariuszom i szerszej społeczności kolarzy górskich za ich ciągłe wsparcie”.

„Jesteśmy zaangażowani w kolarstwo górskie i organizowanie wydarzeń odzwierciedlających pasję, jedność i niesamowity talent naszej globalnej społeczności”.

Osoby, których dotyczy zmiana w programie wydarzeń, prosimy o kontakt pod adresem [email protected]

Aby uzyskać aktualizacje i więcej informacji, odwiedź stronę www.crankworx.com I śledź Crankworx na Instagramie @crankworx.

O światowej trasie CrankworxCrankworx to najlepsze doświadczenie w kolarstwie górskim. Urodzony w Whistler w Kolumbii Brytyjskiej w 2004 roku, Crankworx przekształcił się w serię międzynarodowych festiwali obejmujących wiele przystanków.

Crankworx World Tour gromadzi najlepszych zawodników kolarstwa górskiego, którzy rywalizują w zawodach na elitarnym poziomie w różnych dyscyplinach.

Na festiwalach Crankworx World Tour odbywają się także wyścigi amatorskie, zajęcia CWNEXT dla sportowców nowej generacji, zawody Kidsworx dla młodych jeźdźców, wydarzenia partycypacyjne i uroczystości związane z kulturą rowerów górskich, a wszystko to podczas prezentacji niesamowitych miejsc docelowych.

READ  Wyścigi SailGP zostały odwołane z powodu aktywności delfinów na torze

Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź stronę korbworkx.com.