Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prokurator Samoa pamięta oświadczenie krytykujące sądownictwo, które zaoferował FAST „gałązkę oliwną”

Prokurator generalny Samoa odniósł się do zjadliwego komunikatu prasowego kwestionującego integralność sądownictwa w tym kraju.

W zwolnieniu żądano wyłączenia sędziów powołanych do rozpoznania apelacji wyborczej, ponieważ Rzekomo, rzekome potencjalne konflikty interesów sędziów i potencjalne faworyzowanie.

„Mamy teraz przed naszym biurem istotne dowody, które kwestionują pozory bezstronności i uczciwości sądownictwa, które przewodniczy w tej sprawie” – czytamy w oświadczeniu.

Wejście do straży policyjnej w Sądzie Najwyższym Samoa.

Nadzorca Tipi / Nadzorca Dostawców

Wejście do straży policyjnej w Sądzie Najwyższym Samoa.

W oświadczeniu dodano, że jest również jasne, że lider Fainoana I Le Atua Samoa ua Tasi (FAST) jest krewnym prezesa sędziego Satio Simativy Pereza.

Czytaj więcej:
* Zamieszanie wyborcze na Samoa: Vyami Naomi Matava mówi, że rząd tymczasowy „łamie prawo”
* Zawirowania wyborcze na Samoa: Vyami Naomi Matava mówi, że usunięty premier musi uznać rolę „wynikającą z prawa” po oskarżeniu Sądu Najwyższego o stronniczość
* Zamieszanie wyborcze w Samoa: tymczasowy premier Samoa, Tuilaiba, wygłasza bez ogródek przemówienie, podczas gdy wraca do zdrowia po FAST Nayomi Mataa przyjmuje przysięgę jako nowy prezydent
* Sąd Samoa odrzuca wezwanie do drugich wyborów, torując drogę premierowi

Ale w czwartek wieczorem wysłał krótkie oświadczenie w imieniu Prokuratora Generalnego, w którym powiedział, że zwolnienie nie jest autoryzowane i przeprosił za to, co określił jako niefortunną sytuację.

Premier Tuilaepa oferuje dialog z FAST – ale nadal chce nowej ankiety

Tymczasowy premier Samoa powiedział, że on i jego partia broniąca praw człowieka podarowali „gałązkę oliwną” większości partii FAST, aby można było rozwiązać polityczny impas.

W swoim cotygodniowym programie TV3, Tuilaepa Sailele Malielegaoi wyciągnął rękę, aby poprowadzić FAST do dialogu w celu rozwiązania problemów.

Ale przyszło z ostrzeżeniem – jeśli HRPP wycofa petycje w sądach, a FAST również to zrobi, kraj może wrócić do sondaży.

„Tak jest teraz i nie jest trudno spróbować rozwiązać to, co się dzieje. Możemy łatwo wycofać nasze petycje z sądu i musimy wrócić do sondaży” – powiedział Tuilaiba.

READ  Prezydent Rosji Władimir Putin omawia opcje, jeśli Zachód odrzuci gwarancje dla Ukrainy

To jednak Szybkie zwycięstwo w wyborach 9 kwietnia z jednym mandatem.

Twilaypa dodała, że ​​ostatecznością jest sąd, ale w związku z ostatnimi wyrokami wydanymi przez sądownictwo nie wierzą już w swoją niezależność.