Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Czy premier Australii może nadal odwiedzać Nową Zelandię?

Pełniący obowiązki premiera Wiktorii James Merlino ogłosił kolejną blokadę Victorii od północy do 23:59 3 czerwca. Video / Sky News Australia

Premier Australii Scott Morrison przebywał ostatnio w aglomeracji Melbourne, która jest obecnie objęta rozporządzeniem o zdrowiu publicznym wydanym dziś w Nowej Zelandii.

Nie jest jasne, co to oznacza w tym momencie i czy Morrison będzie musiał zwrócić negatywny wynik testu Covid-19 przed planowanym przybyciem do Nowej Zelandii w niedzielę.

Nakaz zdrowia publicznego na mocy sekcji 70 wydany dziś po południu wymaga, aby każdy w Nowej Zelandii, który przebywał w aglomeracji Melbourne, przeprowadził izolację w celu ponownego wykonania negatywnego wyniku testu Covid-19.

20 maja Morrison udzielił wywiadu Buckingham, Przedmieście satelity Melbourne i zadaszone Zdrowa rzecz.

Rzecznik premiera Jacindy Ardern powiedział w oświadczeniu, że delegacja australijska będzie podlegać tym samym zasadom, co inne osoby podróżujące z Australii, w tym wymogowi s.70 i testom przed wyjazdem, jeśli rząd podejmie decyzję o wprowadzeniu tego w piątek.

„Jeśli chodzi o zbliżającą się wizytę premiera Morrisona, jesteśmy w bliskim kontakcie z rządem Australii i pracujemy nad wszystkimi jej konsekwencjami”.

Premier Australii Scott Morrison ma przybyć w niedzielę do Nowej Zelandii, aby spotkać się z premier Jacindą Ardern.  Zdjęcia / Getty Images
Premier Australii Scott Morrison ma przybyć w niedzielę do Nowej Zelandii, aby spotkać się z premier Jacindą Ardern. Zdjęcia / Getty Images

Minister ds. Odpowiedzi Covid-19, Chris Hipkins, ogłosił dziś po południu, że podróż z Victorią do Nowej Zelandii bez kwarantanny zostanie przedłużona do godz. 19:59 w piątek 4 czerwca, po tym, jak dzisiaj w Melbourne ogłoszono siedmiodniową blokadę.

Przedłużająca się przerwa w podróżowaniu bez kwarantanny wpłynęła również na Super Rugby pomiędzy Otago’s Highlanders i Melbourne Rebels.

Morrison i Ardern mieli wziąć udział w niedzielnym meczu w Queenstown, ale ze względu na przerwę w podróży drużyny zagrają w Sydney.

READ  Cztery z najlepiej niedocenianych miast nadmorskich w Nowej Zelandii, aby cieszyć się końcem złotej pogody