Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ujawniono najbardziej znane imiona dzieci w Australii – w tym te, których nikt nie chce

Dwa nazwiska odnotowały największy spadek w rankingu. Zdjęcie / 123RF

Spójne imiona Oliver i Charlotte znajdują się na szczycie listy najbardziej znanych imion dla dzieci w Australii przez ostatnie 10 lat.

Ale nazwiska, które odnotowały największe spadki w rankingu, to Dylan i Sarah.

Do 2020 roku Dylan zajmuje 97. miejsce, spadając z 61 w porównaniu z 36. w 2010 r., Podczas gdy Sarah, która ma obecnie 91 lat, spadła o 69 miejsc.

Mimo że rodzice nadal nazywają swoje dzieci Dylanem i Sarah, zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez McCrindle Research, jego stan pogarsza się.

„Obie imiona znalazły się w pierwszej setce nazwisk w ciągu ostatniej dekady, ale chociaż są to popularne imiona dla dzieci, w rzeczywistości spadły” – powiedział Ashley Fell, badacz społeczny w australijskim raporcie Best Baby Names 2021.

Powiedziała news.com.au, że nazwiska były szczególnie duże w latach 80. i 90., ale rodzice generacji Alpha (2010-2020) szukają imion, które byłyby bardziej wyraziste, zróżnicowane i potężne.

„W dzisiejszym świecie połączonym cyfrowo nazwa to znacznie więcej niż to, co nazywa cię nauczyciel – nazwa to uchwyt mediów społecznościowych, marka, domena internetowa, może to doprowadzić do skrajności, ale taka jest rzeczywistość tego cyfrowego świata, żyć w.

„Rodzice z pokolenia Alpha nie chcą mieć ogólnej, bardzo popularnej nazwy, dlatego widzimy, że na liście 100 najlepszych pojawia się większa różnorodność”.

Jest wielu australijskich rodziców, którzy kochają tradycyjne imiona.  Zdjęcie / 123RF
Jest wielu australijskich rodziców, którzy kochają tradycyjne imiona. Zdjęcie / 123RF

Powiedziała, że ​​w przypadku dziewcząt widać więcej trendów w nazwach botanicznych, takich jak Willow, Ivy, Violet i Daisy, a nawet w kolorach takich jak Ruby i Scarlett.

Chociaż był trend dla chłopców w pseudonimach takich jak Jack, a nie Jackson.

Wzmianki o nazwiskach chłopców i dziewcząt są coraz mniejsze

Inne imiona chłopców, które doświadczyły znacznego spadku, to Matthew (obecnie 75.), Luke (81), Riley (47.) i Daniel (58.) – podczas gdy w przypadku dziewcząt Madison (82.), Lara (88.) Summer (71.) i Claire . (90).

READ  Uratowanie 50 cywilów, w tym dzieci, z fabryki Mariupola

Jednak wciąż jest wielu australijskich rodziców, którzy kochają tradycyjne imiona, szczególnie z pokrewieństwem królewskim, na przykład Charlotte, która była koronowana na imię przez osiem z ostatnich dziesięciu lat.

Podczas gdy Charlotte utrzymuje swoje rządy, Amelia jest teraz przyćmiona przez drugie najpopularniejsze imię Olivii.

Chociaż w nieco innej kolejności, imiona 10 najlepszych dziewcząt w większości pozostały niezmienione w ciągu ostatniego roku, z wyjątkiem Matyldy, która zastąpiła imię Harper.

Oliver, imię nadane ponad 2000 dzieciom z pokolenia alfa, również cieszy się ogromną popularnością w ciągu ostatniej dekady, ciesząc się przez osiem lat na szczycie od czasu wyprzedzenia Jacka w 2013 roku.

W zeszłym roku Eliasz znalazł się w pierwszej dziesiątce nazwisk chłopców ze względu na imię Jamesa (spadło z 10 do 15).

Phil, współautorka Generation Alpha, powiedziała, że ​​jedną z najbardziej interesujących części jej analizy jest znalezienie trendu „ie” między imionami dziewcząt (Millie, 64, Billie, 52 lata, Sadie, 58) a imionami kończącymi się na „o”. dla chłopców takich jak Arlo (33) i Hugo (34).

„Wśród tych nowych i pojawiających się imion widzimy trendy w imionach dziewcząt kończących się samogłoską lub dźwiękiem samogłoski, a także efekty botaniczne i kolory” – powiedział Phil.

„ Widzimy również wpływy celebrytów, z rosnącą popularnością Luny od narodzin córki Johna Legenda i Chrissy Teigen, Luny w 2016 roku.

Phil dodał: „Istnieje również tendencja do skracania imion i dodawania„ ie ”na końcu (Elsie, Millie, Sadie)”.

Pojawiło się również 10 nowych imion dla dziewczynek, które znalazły się w pierwszej setce, podczas gdy wybrano tylko pięć nowych imion dla chłopców.

Aby zobaczyć listę 100 najlepszych dziewcząt i chłopców, odwiedź McCrindle.com.au