Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Testy COVID-19 zostały zatwierdzone przed wyjazdem dla niektórych podróżnych do Nowej Zelandii z Melbourne, pośród bańki zatrzymano

Sekcja 70 Publiczny system opieki zdrowotnej Wydany w Nowej Zelandii w czwartek wymaga, aby każdy mieszkaniec Nowej Zelandii, który przebywał w większym obszarze Melbourne, izolował się do czasu ponownego przetestowania negatywnego wyniku. Dodano opcję testu przed wyjazdem.

Rzeczniczka premiera Jacindy Ardern powiedziała w czwartek, że delegacja australijska będzie podlegać takim samym zasadom, jak inne osoby podróżujące do Nowej Zelandii.

Minister odpowiedzi na temat COVID-19 Chris Hipkins powiedział w piątek, że brak dowodów negatywnego wyniku testu może skutkować odmową przyjęcia na pokład lub nałożeniem kar po przybyciu do Nowej Zelandii. Jedynym wyjątkiem są dzieci poniżej drugiego roku życia.

Powiedział, że podjęto dodatkowy krok, aby zapewnić, że ci, którzy byli w Melbourne podczas okresu zaraźliwego pierwotnie wykrytych przypadków COVID-19, ale którzy od tego czasu podróżowali do innego stanu, nie mogą podróżować do Nowej Zelandii bez uprzedniego potwierdzenia, że ​​nie mają COVID-19.

„To rozsądne posunięcie” – powiedział Hepkins. „Zdrowie i bezpieczeństwo Nowozelandczyków jest w centrum naszego procesu decyzyjnego. Liczba przypadków w Wiktorii dzisiaj znowu rośnie, a liczba ważnych miejsc rośnie. ”

„Chociaż nie postrzegamy podróżnych, którzy opuścili Wiktorię przed 25 maja, jako duże ryzyko dla Nowej Zelandii, chcemy mieć pewność, że ryzyko jest zminimalizowane w jak największym stopniu. Negatywny test przed wyjazdem może dać nam większą pewność, że osoba nie będzie zarażona po przybyciu do Nowej Zelandii. „

Nowe wymagania dotyczące testów przed odlotem wejdą w życie dla wszystkich lotów przybywających do Nowej Zelandii po godzinie 23:59 w poniedziałek, aby zmniejszyć zakłócenia dla pasażerów z zbliżającymi się lotami.

Wcześniej akceptowane będą testy przed wyjazdem lub testy i testy izolacji po przybyciu do Nowej Zelandii w celu wjazdu do kraju.

READ  Zasady KiwiSaver uniemożliwiają drobnym rolnikom kupowanie domów

Hepkins ogłosił w czwartek po południu, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona do 20:00 w następny piątek, po tym, jak w stanie odnotowano rosnącą liczbę przypadków COVID-19.

Najnowsza aktualizacja Victorii w piątek pokazała cztery nowe przypadki COVID-19 w społeczności. W czwartek stan zgłosił 26 przypadków pacjentów intensywnej terapii i co najmniej 10 000 kontaktów pierwotnych i wtórnych.

Reporter Sunrise Nathan Templeton, przemawiając w piątek do The AM Show z Melbourne, powiedział, że podróż do Nowej Zelandii, kiedy Victoria jest w trybie blokady, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla Morrisona.

„W tej chwili tylko mieszkańcom Wiktorii zabrania się podróżowania do innych stanów. Liczba przypadków w pozostałej części Australii praktycznie nie istnieje, więc myślę, że powinno być bezpiecznie.

– Myślę, że może lepiej dla niego byłoby, gdyby został w Australii, może nawet odwiedził Victorię, chociaż nie jestem pewien, jak bardzo go przywitał.

„Myślę, że uważamy Nową Zelandię z grubsza za część Australii, a Australię za część Nowej Zelandii, więc nie sądzę, żeby to był okropny wygląd, ale może lepiej byłoby po prostu zostać w domu przez następny tydzień, kiedy wszyscy jesteśmy zamknięci tutaj.”

Morrison ma być w Queenstown w niedzielę i poniedziałek, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu przywódców Australii i Nowej Zelandii ze swoim odpowiednikiem Ardernem. Towarzyszyć mu będzie jego żona Jenny Morrison.

Wizyta Morrisona w Nowej Zelandii będzie jego pierwszą wizytą od wybuchu pandemii COVID-19. Ostatni raz para stanęła na podium w lutym 2020 roku w Sydney, gdzie Ardern dostarczył do Australii ostry list w sprawie deportacji.