Potężny Wellington Phoenix pokonał Wellington Phoenix 4-0

Na Company Stadium, Parramatta: Western Sydney Wanderers 4 (Brandon Borrillo 9′, Kalem Neuwenhof 31′, Aidan Simmons 65′, Kosini Yenji 87′) Wellington Phoenix 0. HT: 2-0

To była niewyobrażalna sytuacja miesiąc temu, ale Wellington Phoenix jest w poważnym niebezpieczeństwie, że nie zagra w finałach A-League mężczyzn.

Od pięciu meczów nie wygrali – to ich najgorszy wynik od początku czteroletniej kadencji trenera Ufuka Talaya.

Po spędzeniu 14 kolejnych tygodni w pierwszej szóstce, ich forma gwałtownie spadła w najgorszym możliwym momencie.

Porażka 4: 0 z Western Sydney Wanderers na stadionie Combbank w przedostatnim meczu sezonu regularnego w piątek wieczorem sprawiła, że ​​walczący Phoenix zajął szóste miejsce.

Drużyna, która zdobyła niepokojące 17 bramek w ostatnich pięciu meczach i wydaje się, że brakuje jej pewności siebie, musi teraz wygrać z MacArthurem w ostatnim meczu, aby uratować niegdyś obiecujący sezon.

Kapitan Ole Sale był zjadliwy w swojej ocenie po meczu, mówiąc Sky Sports, że Młot był „tam z jednym z najgorszych występów, jakie mieliśmy tam od bardzo dawna”.

Gdyby nie dwie dobre interwencje bramkarza, wynik byłby znacznie gorszy.

Defensywnie [it is] A teraz to, co próbujemy zrobić” — dodał Seal. „To nie było nawet bliskie planowi gry.

– To przyzwoity zespół, dobrze operują piłką, ale nie mogliśmy ich zaatakować, gdybyśmy chcieli.

„Jak się z tego otrząśniemy, nie wiem. To było bardzo trudne pięć tygodni”.

Pomimo słabych wyników, Phoenix udał się do Parramatta na mocnej pozycji. Zajmowali piąte miejsce na dwa mecze przed końcem i wiedzieli, że jedno zwycięstwo zapewni finały Football.

Ale zostali całkowicie zdeklasowani przez zespół, który doszedł do 25. rundy, siedząc bezpośrednio nad nimi na stole, z grubsza ciosany przez bezwzględnych Wanderers byłego menedżera Marco Rodina przez 90 minut.

READ  NRL: trener straży pożarnej Wests Tigers Michael Maguire
Kapitan Phoenix, Oli Sail, wygląda na przygnębionego po stracie gola w pierwszej połowie przeciwko Wanderers.

Camerona Spencera/Getty Images

Rangersi byli szczególnie niebezpieczni na prawej flance, gdzie lewy obrońca Sam Sutton walczył z dobrymi graczami, tunezyjskim napastnikiem Omarem Layounim i 19-letnim prawym obrońcą Aidanem Simmonsem.

Napastnik NFL Brandon Borello otworzył wynik w ciągu 10 minut buntem po tym, jak Simmons wyprzedził Claytona Lewisa w środku pola po tym, jak Phoenix Wanderers uderzyli w kontrę, pomimo przewagi liczebnej ośmiu do trzech.

Między Milosem Ninkoviciem a Borrelo było czterech obrońców, a trzech kolejnych otaczało serbskiego rozgrywającego. Jednak żaden z nich nie zdobył gola dla Borello, który został szokująco pozostawiony nieoznaczony przed bramką.

Phoenix był w najgorszej defensywie.

Borrello strzelił drugiego gola dla Wanderers, gdy Bozhidar Kraev został ukarany za tanią stratę na własnej połowie.

Obrońca Wanderers, Aidan Simmons, kozłuje obok bramkarza Phoenix, Ole Sale.

Kalem Neuenhof rzucił się na luźną piłkę, rozegrał parę z Borello, wbił Payne’a, a następnie przetoczył piłkę obok bramkarza Sale, aby podwoić przewagę Wanderers w 31. minucie z nieustępliwym wykończeniem.

Phoenix po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyło gola, a ich nadzieje na zostanie pierwszą męską drużyną Division 1, która strzeliła gola w każdym meczu, zostały rozwiane.

Ich najlepszy wynik nastąpił pod koniec pierwszej połowy, kiedy David Ball wślizgnął się w podanie do Craiffa po lewej stronie bramki.

Jednak Kraev zdecydował się na strzał lewą nogą, który nie trafił w jego róg i uderzył piłkę tuż za słupkiem.

19-latek, który zapoczątkował atak, który doprowadził do jego pierwszego gola, zadeklarował, że zdobył oszałamiającą bramkę w połowie drugiej połowy w nadchodzącym występie, aby w 66 minucie wygrać 3: 0 przeciwko Wanderers.

READ  Trener Golden State wspiera Warriors w walce o tytuł NFL

Roman Amalfitano rzucił piłkę nad głową, aby Simmons mógł go ścigać. Zderzył się z Costa Barbarossisem, który stawiał niewielki opór, dryblował wokół żagla, a następnie wbił się w Callana Elliota, by zdobyć bramkę z ostrego kąta.

Nastolatek w swoim pierwszym sezonie w A-League został upodobniony do supergwiazdy Lionela Messiego.

Następnie dwóch rezerwowych połączyło siły, a Wanderers zakończyli porażkę czwartym golem w 87. minucie.

Nicholas Milanovic przedryblował trzech upadających obrońców Feniksa, a napastnik Kosini zepchnął Yenjiego z ostatniego ramienia, po czym ciął między nogami Seala – zaostrzając cenną różnicę bramek Phoenixa.