Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 500 osób zostało hospitalizowanych z powodu wirusa Covid po szczepieniu

Ponad 500 osób zostało hospitalizowanych z powodu wirusa Covid po szczepieniu

Naukowcy z University of Liverpool powiedzieli, że pacjenci otrzymali pojedynczą dawkę szczepionki co najmniej trzy tygodnie przed przyjęciem.

Powiedzieli, że pacjenci byli bardzo słabymi i starszymi ludźmi, podczas gdy liczba osób hospitalizowanych stanowiła tylko około 1 procent z 52 000 osób, które wzięły udział w badaniu.

Raport ostrzega, że: „Osoby starsze i podatne na zagrożenia, które chroniły się, były narażone na infekcję w sposób niezamierzony, albo poprzez kompleksowy proces szczepień, albo wkrótce po szczepieniu poprzez zmiany w zachowaniu, gdzie błędnie zakładają, że są odporni”.

Badanie wykazało, że łącznie 526 osób zostało przyjętych do szpitala, a 113 osób zmarło w wyniku czegoś, co zespół badawczy nazwał „niepowodzeniem szczepionki”.

Jednak zauważyli, że liczba niepowodzeń nie była zaskakująca na podstawie wyników eksperymentów.

„Ludzi nie powinno dziwić niepowodzenie niektórych szczepionek. Tego się spodziewano. Nie prowadzi to do tragedii” – powiedział The Times Colin Simpel, profesor medycyny epidemicznej na Uniwersytecie w Liverpoolu i jeden z autorów badania. .

„Wszyscy rozmawiamy o statystykach, ale jeśli to twoja babcia, to jest to tragedia dla twojej rodziny”.

Wyniki zostały opublikowane przez British Emergency Scientific Advisory Group.

Autorzy zauważyli, że w okresie objętym badaniem, od 8 grudnia do 10 marca 2021 r., Szczepienia dotyczyły głównie osób starszych.

Wyniki badania pojawiają się, gdy rząd przygotowuje się do zniesienia kontrowersyjnych przepisów, które zabraniają mieszkańcom domów opieki opuszczania domów.

Od wtorku mieszkańcy będą mogli opuszczać domy opieki, aby odbywać wizyty „niskiego ryzyka” bez konieczności izolowania się przez 14 dni po powrocie.