Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emerytury brytyjskie: nie ma szybkiego rozwiązania chaosu na rynku

Emerytury brytyjskie: nie ma szybkiego rozwiązania chaosu na rynku


Londyn
CNN Biznes

Bank Anglii stara się powstrzymać kryzys Efekty Nagłe plany brytyjskiego rządu dotyczące zaciągnięcia dużych pożyczek na opłacenie obniżek podatków podsycają obawy, że rynki finansowe kraju mogą ponownie wymknąć się spod kontroli.

Prawie 20 dni po ujawnieniu go przez ministra finansów Kwasi Quartinga Został ostro skrytykowany za stymulowanie gospodarkiI, wywołując bunt inwestorów, brytyjski rynek obligacji i funt brytyjski pozostają pod ogromną presją – pomimo trzech nagłych interwencji banku centralnego.

Rentowności brytyjskich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły w środę powyżej 4,59%, blisko poziomu, w którym były bezpośrednio po ogłoszeniu przez Kwartenga w zeszłym miesiącu. Rentowność 30-letniej obligacji również wzrosła powyżej 5%. Dochody rosną wraz ze spadkiem cen obligacji, co podnosi koszty pożyczek dla rządu, posiadaczy kredytów hipotecznych i przedsiębiorstw.

Bank centralny kraju znajduje się w trudnej sytuacji. Próbuje przywrócić utraconą wiarygodność rządu brytyjskiego na rynkach, mimo że jego zestaw narzędzi nie jest przeznaczony do tego rodzaju wysiłków.

„Nie mogą nic zrobić, aby rozwiązać źródło problemu, którym jest zaufanie do brytyjskich aktywów”, powiedział Richard McGuire, szef strategii cenowej w Rabobank.

dystans Dodatkowe wsparcie rynku Ogłoszony w tym tygodniu bez zmian, Bank Anglii stoi przed wezwaniami do zrobienia więcej, aby uniknąć kolejnego krachu. Obecnie skupiamy się na tym, czy należy przedłużyć program skupu obligacji o wartości 65 miliardów funtów (72 miliardy dolarów), ogłoszony pod koniec września, poza piątkową datę końcową.

fundusze emerytalne który był bij mocno Gdy brytyjski rynek obligacji dwa tygodnie temu powiedział, że może potrzebować więcej czasu na uporządkowanie swoich spraw, na pytania o plany rządu dotyczące zarządzania długiem – główną przyczynę zamieszania – nie uzyskają odpowiedzi przynajmniej do końca października. kiedy Kwarteng opublikuje dodatkowe szczegóły plan podatkowy i wydatków.

READ  Polska „aktywnie eksploruje” potencjał krajobrazu technologicznego Kataru

Jedynym rozwiązaniem dla Banku Anglii jest teraz rozszerzenie [bond-buying] „Tylko trochę dłużej i żeby było większe”, powiedział Brian Jones, szef działu stałego dochodu w Rathbones. Rynek odwrócił się i powiedział: „Chcemy, abyś robił więcej”. ”

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey nie ustąpił, przynajmniej na razie. „Macie teraz trzy dni” – powiedział we wtorek zarządzającym funduszami emerytalnymi, podkreślając, że program jest tymczasowy. „Musisz to zrobić.”

Bank Anglii powiedział, że został zmuszony do działania w celu zapobieżenia „samo-wzmacniającej się spirali” po tym, jak rynek zobaczył bezprecedensową wyprzedaż w następstwie planów budżetowych przedstawionych przez Kwartenga i premier Liz Truss.

Gdy ceny obligacji rządowych spadają, niektóre fundusze emerytalne zostały poproszone o wypłatę miliardów funtów gwarancji. W trakcie walki o gotówkę menedżerowie inwestycyjni byli zmuszeni sprzedawać wszystko, co mogli – w tym, w niektórych przypadkach, więcej obligacji rządowych. To spowodowało wzrost przychodów, co doprowadziło do kolejnej fali wniosków o zabezpieczenie.

Komunikat Banku Centralnego 28 września Będą kupować obligacje do 14 października, początkowo chaos ucichł. Jednak w ostatnich dniach warunki rynkowe zaczęły się ponownie pogarszać, ponieważ fundusze emerytalne sprzedają wszystko, co mogą, aby uzupełnić swoje kasy przed wygaśnięciem programu.

„W tej chwili branża ma dość pilną aktywność” – powiedział Steve Delow, przewodniczący PAN Trustees, która świadczy usługi zarządzania brytyjskimi programami emerytalnymi. „Doradcy inwestycyjni pracują gorączkowo”.

Ciągłe wahania na rynku obligacji To dodatkowo komplikuje te wysiłki, ponieważ wyższe zwroty ponownie narażają strategie hedgingowe na ryzyko.

„Musisz mieć do czynienia z ruchomym celem i to jest prawdopodobnie sedno wyzwania” – powiedział Delo.

Jak dotąd Bank Anglii kupił obligacje o wartości 8,8 miliarda funtów (9,8 miliarda dolarów), o wiele mniej, niż mógł zebrać.

Była jednak stanowcza, że ​​dotrzyma piątkowego terminu, podkreślając, że nie chce wkraczać na dłużej niż to konieczne.

READ  Ropa spada na niestabilną sesję pośród obaw o rozprzestrzenianie się wirusa Corona

„Jak bank wyjaśnił od samego początku, jego tymczasowe i celowe zakupy obligacji ze złotem wygasną 14 października” – powiedział w środę rzecznik banku.

Jednak przy wciąż rosnących rentownościach obligacji nie wszyscy są przekonani, że takie podejście ma sens. Lifetime Pensions and Savings Association stwierdziło, że data końcowa jest „główną troską” dla jego członków, którzy zapewniają dochód emerytalny dla 30 milionów ludzi. Tymczasem inwestorzy nie są jeszcze sprzedani na podjęte działania.

„Bank Anglii wydaje się mieć zamiar pokazać, że podejmowane przez niego działania są instrumentami finansowymi, a nie formą polityki pieniężnej” – powiedziała Daniela Russell, szefowa brytyjskiej strategii cenowej w HSBC, w niedawnej notatce skierowanej do klientów. „Uważamy jednak, że w ten sposób mogą okazać się nieodpowiednie i nie osiągną swojego celu”.

Główną zagadką jest to, że Bank wpada w sieć sprzecznych celów politycznych. Rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że chce zwiększyć popyt, aby stymulować wzrost, podczas gdy bank centralny chce obniżyć popyt, aby osiągnąć bolesny spadek. Inflacja – powoduje zamieszanie co do tego, który cel zwycięży.

A ostatnie niepowodzenia polityczne pokonanego rządu Truss, w tym zniesienie obniżki podatków dla osób o wyższych dochodach, również utrudniły inwestorom rozeznanie, jakie środki nadal obowiązują.

„Im więcej objazdów robisz, tym bardziej pojawia się znak zapytania co do solidności jakiejkolwiek polityki”, powiedział McGuire z Rabobank, który opisał sytuację na brytyjskim rynku jako „powolny wypadek samochodowy”.

Ponadto Bank Anglii planuje rozpocząć sprzedaż obligacji rządowych kupionych podczas pandemii pod koniec miesiąca, aby pomóc w walce z inflacją. Gdyby musiała kupować obligacje w tym samym czasie, aby utrzymać stabilność rynków, jej przesłanie mogłoby stać się jeszcze bardziej zagmatwane.

Russell powiedziała, że ​​sytuacja pozostaje „niepewna”, ale wierzy, że BoE może rozpocząć sprzedaż obligacji zgodnie z planem, pod warunkiem, że skupi się na krótkoterminowym zadłużeniu, które nie zostało źle potraktowane.

READ  „Porównałem zakupy w Cardiff Central Market i Lidlu – i wyniki były zaskakujące”

Tak złożone propozycje uświadamiają nam, jak tragiczna jest sytuacja Banku Anglii. Jego poprzednie interwencje nie działały. Rząd znacznie utrudnia jej życie. Inflacja wciąż trwa jak zwykle.

To ostrzeżenie dla rządów na całym świecie przed kosztami wszelkich gaf w delikatnym momencie, ponieważ stopy procentowe rosną w najszybszym tempie od dziesięcioleci, a rynki finansowe wykazują oznaki stresu.

To, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, powiedział McGuire, jest „przestrogą i pouczającą opowieścią”.