Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polacy nadal muszą przejść kwarantannę w Wielkiej Brytanii

/ Materiały dla mediów

Do angielskiej „zielonej listy” podróżnych zostało dodanych późną środą wieczorem siedem krajów europejskich – krajów, do których można podróżować bez kwarantanny po powrocie, niezależnie od szczepień. Wbrew spekulacjom mediów, w tym gronie nie ma Polski.

Te siedem krajów Niemcy, Austria, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Słowacja i Łotwa, ale tylko te dwie ostatnie przyjmują nieszczepionych mieszkańców Wielkiej Brytanii bez kwarantanny. Po wejściu w życie tych zmian 36 krajów i terytoriów znajdzie się na zielonej liście, choć 16 z nich jest pod obserwacją, co oznacza, że ​​mogą zostać przeniesione na żółtą listę. Po powrocie z krajów z Zielonej Listy nie będziesz musiał przechodzić kwarantanny przez 10 dni, niezależnie od tego, czy dana osoba została zaszczepiona, czy nie.

Francja przesunęła się z „Żółtego Plusa” na żółtą listęOznacza to, że osoby zaszczepione nie będą musiały poddawać się kwarantannie w domu po przyjeździe. Indie, Bahrajn, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały przeniesione z Czerwonej Listy na Żółtą Listę, co z kolei oznacza, że ​​wjazd z tych krajów nie będzie – jak ma to miejsce obecnie – tylko obywatelom i mieszkańcom Wielkiej Brytanii czy Irlandii , i w związku z tym mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostaną zwolnieni z domowej kwarantanny, jeśli nie zostaną zaszczepieni lub zaszczepieni, zamiast płatnej kwarantanny hotelowej. Meksyk, Gruzja, Reunion i Majotta zwróciły się w przeciwnym kierunku, podczas gdy Hiszpania uniknęła tego losu. Brytyjskie media od kilku dni piszą, że jest w trakcie badań, co może wywołać poważny chaos, gdyż szacuje się, że liczba Brytyjczyków w Hiszpanii może dziś osiągnąć milion Brytyjczyków.

Wszystkie zmiany wchodzą w życie w sobotę o godzinie 4:00 i dotyczą tylko przyjazdów do Anglii, ale ponieważ władze w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zwykle harmonizują swoje listy podróży z językiem angielskim, spodziewaj się, że wkrótce ogłoszą te same decyzje.

READ  W Łodzi pojawiają się selfie z Polski przed selfie

Z kolei od 12 sierpnia wzrosną koszty hotelowej kwarantanny, na którą kierowani są mieszkańcy i mieszkańcy Wielkiej Brytanii czy Irlandii po przybyciu z krajów z czerwonej listy. W przypadku jednej osoby zamiast 1750 GBP kosztowałby 2285 GBP, a gdyby dwie osoby dorosłe dzieliły pokój razem, koszt drugiej osoby wzrósłby z 650 GBP do 1430 GBP. Jak wyjaśnił rząd Wielkiej Brytanii, nowe ceny lepiej odzwierciedlają rzeczywiste koszty związane z kwarantanną. Obecnie na czerwonej liście znajduje się ponad 50 krajów.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn / wr /

Źródło:Drzwi