Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twórca Crusader Kings Paradox oskarżony o „zastraszanie i dyskryminację ze względu na płeć” • Eurogamer.net

Twórca Crusader Kings Paradox oskarżony o „zastraszanie i dyskryminację ze względu na płeć” • Eurogamer.net

Twórca Crusader Kings, firma Paradox, został oskarżony o „zastraszanie i dyskryminację ze względu na płeć”.

Poczta szwedzka Złam to (przez GryPrzemysł.biz) w ankiecie związkowej wśród pracowników przeprowadzonej w sierpniu wykazało, że prawie połowa ze 133 pracowników, którzy wzięli udział, doświadczyła „nadużycia”.

Według Breakit wyniki ankiety pokazują, że problemy są związane głównie z zastraszaniem i dyskryminacją ze względu na płeć” i „najgorsze dla kobiet”.

Sześćdziesiąt dziewięć procent kobiet, które odpowiedziały, przyznało, że były wykorzystywane. Odpowiednia liczba dla mężczyzn wyniosła 33 procent.

„Nadużycia są w Paradoksie bardzo systematycznym i powszechnym problemem” – stwierdziły związki w podsumowaniu.

Innym podniesionym zarzutem było to, że „wysocy rangą sprawcy są postrzegani jako chronieni przez firmę”.

Briquette powiedział, że wyniki ankiety, przeprowadzonej przez szwedzkie związki SACO i Unionen, zostały zaprezentowane w zeszły poniedziałek dyrektorowi zasobów ludzkich firmy Paradox, a następnie dyrektorowi generalnemu Ebba Ljungerud, przed poinformowaniem pracowników w środę. Tego samego dnia, 1 września, Ogłoszono paradoks Ljungerud zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego „z powodu odmiennych poglądów na temat przyszłej strategii firmy”, a były dyrektor generalny Frederic Wester ponownie został prezesem.

Wester powiedział Breakitowi, że odejście Ljungeruda nie ma nic wspólnego z wynikami ankiety. Na tę kwestię zwrócił uwagę Eurogamerowi przedstawiciel zarządu SACO i Unionen w firmie Paradox, który podkreślił również, że badanie obejmuje jedynie operację Paradox w Szwecji.

Paradox, najbardziej znany ze swoich wielkich gier strategicznych, takich jak Crusader Kings, Europa Universalis i Stellaris, powiedział Breakitowi, że teraz podejmie działania, łącząc ankietę pracowniczą z własną ankietą wewnętrzną, która zostanie przeprowadzona przez firmę zewnętrzną.

Paradox wydał dziś oświadczenie dla Eurogamer, w którym nazwał wyniki ankiety „niezadowalające”. Oświadczenie znajduje się poniżej:

„Zdajemy sobie sprawę z przeprowadzonego w firmie badania na ten temat, którego wyniki wyraźnie nie są satysfakcjonujące. Kadra zarządzająca chce mieć pewność, że te dane są wdrożone, ale podjęcie natychmiastowych i bezpośrednich działań jest prawnie utrudnione dzięki nieformalnym charakter ankiety (i dzięki wynikom, które Share it, zanim zmieniliśmy dyrektora generalnego, co było dla nas trochę zajęte). Obecnie dostosowujemy naszą nieformalną ankietę do naszych wewnętrznych badań i nie możemy się doczekać pracy pójście.

READ  Citigroup spodziewa się, że do jesieni inflacja w Wielkiej Brytanii powróci do 2 proc

„Firma Paradox jest obecnie w trakcie zlecania neutralnej firmie zewnętrznej przeprowadzenia kompleksowego audytu naszej działalności oraz dokładnej ankiety pracowniczej. Pomoże nam to poszerzyć nasze wysiłki w kierunku wszystkich tematów, nad którymi pracujemy ostatnio od lat – molestowanie wśród nich krytyczne będą nadużycia, ale zbadamy również takie tematy, jak bezstronna rekrutacja i wynagrodzenia, stała świadomość stronniczości, integracja i wiele innych”.

Zarzuty przeciwko Paradoxowi dotyczą stanu Kalifornia Activision Blizzard pozwany O tym, co twierdzi, jest kultura „małego chłopca”, która stworzyła „pożywkę dla nękania i dyskryminacji kobiet”, szczególnie w Blizzard Entertainment, twórcy World of Warcraft, Diablo i Overwatch.

w lipcu, Ponad 1000 obecnych i byłych pracowników Ubisoft w 32 studiach podpisało otwarty list solidarności z pracownikami Activision Blizzard.. W liście skrytykowano „puste obietnice” kierownictwa Ubisoftu w odpowiedzi na zarzuty „systematycznej dyskryminacji, nękania i zastraszania” w firmie oraz zasugerował współpracę w całej branży w celu uzgodnienia zestawu „zasad i procesów postępowania z doniesieniami o tych przypadkach”. przestępstwa”.

Kalifornia również zapewniła Pozew przeciwko twórcy League of Legends, Riot Games w sprawie „dyskryminacji ze względu na płeć przy zatrudnianiu, wynagradzaniu i decyzjach o awansie; molestowania seksualnego; oraz odwetu Riot Games wobec jej pracownic”.