Podwójna gwiazda Newcastle United w angielskiej Elite League pokonuje Polskę 5:1

Piątkowy wieczór był elitarnym debiutem siedemnastoletniej Lewis Miley w Premier League.

Grając na wyjeździe przeciwko Polsce w Białymstoku, u boku kolegi z drużyny Newcastle United, Lewisa Halla, Miley wpasowała się idealnie, mimo że występowała w młodzieżowej drużynie Anglii do lat 20.

Zespół z angielskiej Elite League zdominował mecz i zagrał naprawdę dobry futbol, ​​regularnie rozbierając Polską. Jedyną niespodzianką było to, że dopiero w 40. minucie Tim Erugbunam z Aston Villi zapewnił gościom prowadzenie, na które zasługiwali pod koniec pierwszej połowy.

Gracz meczu Dean Scarlett (Tottenham) strzelił doskonałego hat-tricka w pierwszych 25 minutach drugiej połowy, gdy reprezentacja Anglii do lat 20 zamieniła swoją dominację na bramki.

Po zastąpieniu duetu Newcastle Polska zdobyła honorowego gola, zanim Ben Nelson z Leicester City odzyskał prowadzenie po czterech bramkach w końcówce.

Wspaniale jest widzieć, jak Lewis Miley tak łatwo dostosowuje się do tego poziomu, ale szczególne wyróżnienie należy się Lewisowi Hallowi.

Nie sądzę, że jakikolwiek fan Newcastle United powinien go tak szybko skreślać, pomimo braku czasu na grę podczas jego pierwszego pobytu w NUFC. Hall grał na lewym obrońcy i spisał się znakomicie, szczególnie w ataku, a poza tym jest niewątpliwie bardzo utalentowanym zawodnikiem, co pokazał w Chelsea. Wieloletni kibic Newcastle pokazał prawdziwą jakość gry przy piłce i niezawodnie wykonywał wiele stałych fragmentów gry, co zaowocowało kilkoma świetnymi podaniami.

Polska do 20 lat 1 Anglia do 20 lat 5

Anglia: 1 James Beadle (Sheffield Wednesday, wypożyczenie z Brighton & Hove Albion), 2 Jadiel Kotongo (Peterborough United, wypożyczenie z Manchester City), 3 Lewis Hall (Newcastle United, wypożyczenie z Chelsea), 4 Tim Erugbunam (Aston Villa). 5 Ronnie Edwards (Peterborough United) ©, 6 Nelson Abbey (Olympiakos), 7 Tom Fellows (West Bromwich Albion), 8 Adam Wharton (Crystal Palace), 9 Dane Scarlett (Tottenham Hotspur), 10 Lewis Miley (Newcastle United), 11 Micah Hamilton (Manchester City)

Rezerwowi: 18 Bobby Clarke (Liverpool) w Wharton 56, Ben Nelson (Leicester City) w Edwards 72, Oli Arblaster (Sheffield United) 72 w Miley 14, Martial Godot (Wigan) 72, 21 Luke Chambers (Liverpool) Hall 78, 16 Alfie Devine (Plymouth Argyle) do Iroegbunam 78, 13 Tommy Simkin (Forest Green Rovers, wypożyczony ze Stoke City) do Beadle 78, Kaede Jordan do Hamilton 78.

Emil Krafth wszedł jako rezerwowy w 60. minucie, a Szwecja prowadziła już 4:1, a Alexander Isak zagrał przez cały mecz, ale nie zdobył gola. Mecz towarzyski odbędzie się w portugalskim mieście Guimarães. Był to także pierwszy mecz Szwecji pod wodzą byłego napastnika Newcastle United Johna Dahla Tomassona, po objęciu sterów pod koniec lutego 2024 roku po opuszczeniu Blackburn.

Polska U20 1 Anglia U20 5

Lewis Hall i Lewis Miley rozpoczęli i odegrali główną rolę w zwycięstwie Polski 5:1 w angielskiej Elite League. Duet NFL zszedł na boisko odpowiednio w 72. i 78. minucie, gdy Anglia prowadziła 4:0, a obie drużyny strzeliły gola w ostatnich minutach. Siedemnastoletni Lewis Miley debiutował w elitarnej lidze angielskiej.

Anglia – Brazylia (Anthony Gordon i Bruno Guimarães)