Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PGNiG zgadza się ulepszyć polską branżę biogazową

polska spółka naftowo-gazowa kontrolowana przez rząd, Polski Przemysł Naftowy i Gazowniczy (PGNiG), Podpisałem porozumienie we wtorek (23 listopada), co jeszcze bardziej zachęci Rozwój sektora biogazowego i biometanowego W kraju.

W projekcie, który został uruchomiony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Pełnomocnika Rządu ds. Energii Odnawialnej Ireneusza Zyska, wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli PGNiG.

W umowie podkreślono proponowane działania i działania związane z uwolnieniem i działalnością produkcyjną z wykorzystaniem biogazu i biometanu. Dąży do stworzenia otoczenia regulacyjnego i mechanizmów wspierających rozwój tej branży.

Dokument ten jest efektem działań podjętych w ramach podpisanego w październiku 2020 roku celu powołania partnerstwa na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu. Wdrażaj proponowane rozwiązania.

Paomł Majewski, prezes zarządu PGNiG SA, powiedział: „Biometan nie może być ignorowany, gdy mówimy o rozwiązaniach wspierających bezpieczny dla polskiej gospodarki proces przesyłu energii”.

„Tworzenie rozproszonych instalacji w pobliżu źródeł surowców i przetwarzania odpadów, które są obciążeniem dla przemysłu rolnego i komunalnego – wszystko to może nie tylko zapewnić nowe źródło energii w bardzo krótkim czasie, ale także zająć się wieloma ważnymi wyzwania środowiskowe.”

„Jako firma gazowa jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej transakcji. W ostatnim czasie wielokrotnie poruszaliśmy temat zamkniętych możliwości w biometanie. Cieszymy się, że tak wielu przedstawicieli PGNiG wzięło udział w projekcie i podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem. Deklarujemy nasze pełne zaangażowanie we wspieranie dalszych wysiłków zmierzających do wdrożenia rekomendacji rynkowych, instytucjonalnych i prawnych zawartych w dokumencie” – dodał Majewski.

READ  Polska wycofuje się zgodnie z UE w sprawie regulacji sędziów