Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostrożność panuje przed Jacksonem Hole

Ostrożność panuje przed Jacksonem Hole

LONDYN – W czwartek na europejskich rynkach zapanowała niepewność, ponieważ globalni inwestorzy oczekiwali na start europejskiego rynku Rezerwa Federalna USASympozjum Ekonomiczne Jacksona Hole.

pan europa Stoxx 600 Częściowo unosił się powyżej linii płaskiej w handlu popołudniowym, po rezygnacji ze wzrostów o ponad 0,7% na początku handlu. Akcje ropy i gazu wzrosły o 1,4 proc., podczas gdy udziały detaliczne spadły o 1,2 proc.

Doroczne sympozjum Rezerwy Federalnej rozpoczyna się w czwartek, a przewodniczący Jerome Powell ma wygłosić przemówienie w piątek. Inwestorzy będą słuchać informacji o ścieżce zacieśnienia monetarnego przez bank centralny, który chce zahamować inflację i czy obniżki stóp procentowych są na horyzoncie pod koniec bieżącego cyklu.

Luke Bartholomew, główny ekonomista w AbrdnPowell powiedział, że może wykorzystać to przemówienie do popełnienia „błędu” co do swojej prognozy sprzed roku, że inflacja będzie „przejściowa” i udowodnić, czego Fed dowiedział się o presji cenowej w ciągu ostatniego roku.

„Powell prawdopodobnie podkreśli, że polityka nadal ma długą drogę do przebycia, zanim Fed poczuje się pewnie, że zdecydowanie skręcił w kierunku przywrócenia stabilności cen. Jest to ważne, ponieważ rynek zachowywał się ostatnio tak, jakby Fed odsunął się od rynku” – powiedział Bartholomew w środowym e-mailu.

„Trudno uwierzyć, że kierownictwo Fedu czuje się dobrze z tym, jak korzystne warunki finansowe stały się po ostatnim miesiącu, więc Powell wykorzysta to przemówienie jako okazję do zareagowania na tę bardziej pesymistyczną interpretację polityki Fed, która pojawiła się ostatnio”.

kontrakty terminowe na akcje w USA Podskoczył na początku czwartku na początku czwartku, po tym, jak Wall Street zanotowała trzydniową passę strat w środę.

Inwestorzy amerykańscy będą również bacznie obserwować czwartkowe dane o liczbie bezrobotnych oraz piątkowy odczyt PCE (Personal Consumption Expendiance), jedną z preferowanych miar inflacji przez Fed.

READ  Koszty utrzymania: pułap cenowy Ofgem prowadzi do kontrowersji wokół dopłat do rachunków za energię

Akcje w regionie Azji i Pacyfiku Większość wzrosła w czwartek, podczas gdy poranna sesja w Hongkongu została odwołana z powodu ostrzeżenia o tajfunie.

Na froncie danych w Europie, w czwartek opublikowano sondaże niemieckiego Instytutu Ifo dotyczące klimatu biznesowego, oczekiwań i danych o PKB za drugi kwartał w największej gospodarce Europy.