Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Decyzja CF Industries o wstrzymaniu produkcji w zakładzie w Billingham w Teesside może prowadzić do niedoborów żywności i napojów

Obawy, że nowy kryzys związany z dwutlenkiem węgla może doprowadzić do niedoborów żywności po dużym zamknięciu zakładu produkcyjnego

Obawy, że nowy kryzys związany z dwutlenkiem węgla może doprowadzić do niedoborów żywności po dużym zamknięciu zakładu produkcyjnego

  • Kryzys CO2 nadchodzi po tym, jak duży producent ogłasza swoje zamknięcie
  • CF Industries zdecydowało o wstrzymaniu produkcji w zakładzie Bellingham w Teesside
  • Firma oszczędza prawie 40 procent dwutlenku węgla w kraju
  • Źródło w Whitehall powiedział, że niektóre firmy produkujące żywność i napoje mogą cierpieć z powodu niedoborów

Kolejny kryzys związany z dwutlenkiem węgla zbliża się po tym, jak duży producent ogłosił nagłe zamknięcie z powodu rosnących kosztów energii.

Decyzja CF Industries o wstrzymaniu produkcji w zakładzie w Billingham w Teesside może doprowadzić do niedoborów żywności i napojów.

Firma, której w zeszłym roku zaoferowano rządowy pakiet ratunkowy w wysokości 30 milionów funtów, dostarcza prawie 40 procent dwutlenku węgla w kraju. Gaz jest używany we wszystkim, od humanitarnego uboju kurczaków i świń po skwierczące napoje gazowane i tworzenie opakowań, które utrzymują świeżość żywności.

Źródło w Whitehall powiedział, że niektóre firmy spożywcze i napoje mogą cierpieć z powodu niedoborów, ale podkreślił, że istotne zapotrzebowanie na infrastrukturę zostanie zaspokojone przez oddzielny zakład CO2 w Yorkshire.

Decyzja CF Industries o wstrzymaniu produkcji w zakładzie w Billingham w Teesside może prowadzić do niedoborów żywności i napojów

Daily Mail rozumie, że nie będzie oferowany żaden inny pakiet ratunkowy. Zamknięcie wejdzie w życie za dwa do czterech tygodni.

CF Industries trafiło na pierwsze strony gazet w zeszłym roku po tym, jak rosnące koszty energii skłoniły ją do zamknięcia Billingham i innej jednostki w Ince w Cheshire. Ministrowie wprowadzili pakiet ratunkowy, aby pomóc firmie ponownie otworzyć fabrykę Bellingham, w której dwutlenek węgla jest produktem ubocznym produkcji nawozów.

READ  +1 802-800-2242 | Polska polityka zmiany siedziby | Polska polityka zwrotu partii | publiczna arena cyfrowa

Ale CF zlikwidowała teraz setki miejsc pracy, twierdząc, że nieopłacalne jest utrzymywanie obu zakładów, gdy cena gazu ziemnego podwoi się w ciągu roku.

Posłowie i przedstawiciele branży od miesięcy mówią, że dominująca pozycja rynkowa CF naraża Wielką Brytanię.

Poseł Partii Pracy Justin Maders, którego okręg wyborczy obejmuje Ense, ostrzegł, że CF ma „ograniczoną kontrolę nad cenami nawozów w Wielkiej Brytanii”.

„Bez odpowiedniej podaży dwutlenku węgla Wielka Brytania prawdopodobnie będzie miała problem z dobrostanem zwierząt ze względu na rosnącą liczbę świń i drobiu, których nie można wysłać do przetworzenia” – powiedział Nick Allen z Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Mięsa.

Rzecznik rządu powiedział, że urzędnicy są świadomi tej sytuacji, dodając: „Współpracujemy z firmami z branży spożywczej i napojów, aby zrozumieć wszelkie potencjalne skutki”.

Reklamy