Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opłaty roamingowe w UE powracają po Brexicie – uważaj na wysokie rachunki za telefon komórkowy | telefony komórkowe

sopłata za oom znowu z hukiem Od Brexitu, więc jeśli Twój telefon komórkowy nie jest daleko od Twojej ręki, ważne jest, aby po powrocie do domu nie uszkodzić swojego poświątecznego blasku rachunkiem szokowym za połączenia i transmisję danych.

Prawie wszyscy główni operatorzy komórkowi, w tym EE, Sky Mobile, Three, Vodafone Przywróciła opłaty roamingowe w Unii Europejskiej, a najnowsze nazwy giffgaff i Tesco Mobile ogłoszą zmiany w umowie.

Jeff suchy Powiedział swoim klientom Że od 26 lipca mogą używać tylko do 5 GB danych miesięcznie w UE. Powyżej tego poziomu za megabajt zostanie naliczona opłata w wysokości 10 pensów. W poście na swojej stronie internetowej firma obarczyła winą opłaty za połączenia ponoszone, gdy ludzie wędrują po Unii Europejskiej.

Giffgaff powiedział, że „podjął decyzję o zmniejszeniu części tych kosztów, abyśmy mogli przynajmniej dać naszym członkom do 5 GB na roaming w UE bez dodatkowych kosztów”. Przytoczył dane dotyczące użytkowania za 2019 r., które wykazały, że ponad 90% jego członków korzystało z mniej niż ta liczba podczas roamingu w Unii Europejskiej.

Kolejna zmiana, słońce zachodzi nad darmowym roamingiem, z którego korzystają klienci Tesco Mobile dom z domu naszyjnik. Od początku 2023 r. nowi subskrybenci i klienci aktualizacji stracą tę funkcję; Obecni klienci będą nadal korzystać z tej funkcji, pod warunkiem, że nie zmienią swoich urządzeń ani nie przejdą na umowę tylko na kartę SIM. Opłaty roamingowe wyniosą 10 pensów za MB danych, 20 pensów za SMS i 55 pensów za minutę połączeń.

W 2017 r. sieci telefonii komórkowej w krajach Unii Europejskiej Nie wolno im pobierać od klientów dodatkowych opłat za korzystanie z ich telefonów W innych krajach członkowskich, z prawem do wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości i, co najważniejsze, korzystania z danych dozwolonych w dowolnym miejscu w Europie – tak jakbyś był w domu – jedno z najczęstszych przepisów europejskich w Wielkiej Brytanii. Jednakże Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Umowa nie obejmowała stałej ochrony przed opłatami roamingowymi.

Ponieważ opłaty różnią się w zależności od sieci, Ernest Ducaux, ekspert ds. komunikacji w zakresie porównywania cen i usługi przełączania, Uswitch.com, mówi, że to „trudny czas” na podróżowanie z telefonem.

Jako pierwszy krok Doku sugeruje sprawdzenie opłat roamingowych w miejscu docelowym i sprawdzenie, czy Twój dostawca ma politykę uczciwego użytkowania. Oznacza to, że mogą ograniczyć Twój pełny zasiłek w Wielkiej Brytanii, nawet jeśli korzystasz z nieograniczonego planu w domu. Na przykład trzy mają dopuszczalny limit wykorzystania wynoszący 12 GB, a jeśli go przekroczysz, zostanie naliczona opłata w wysokości 3 GBP za każdy GB.

Ktoś używa telefonu komórkowego do odtwarzania piosenek, relaksując się ze słuchawkami podczas letnich wakacji
Czy sprawdziłeś opłaty roamingowe w miejscu docelowym wakacji? Zdjęcie: Elizaveta Galicia/Alamy

Z Wielkiej Czwórki tylko O2 twierdzi, że obecnie nie planuje przywrócenia opłat roamingowych, podczas gdy klienci Virgin Mobile powinni być bezpieczni od opłat roamingowych „przynajmniej w tym roku”, mówi Doku.

„W zależności od tego, kiedy ostatnio zawarłeś transakcję z telefonem komórkowym lub kartą SIM albo zaktualizowałeś telefon, możesz być chroniony przed nowymi opłatami roamingowymi dostawcy, ponieważ nie zostaną one wówczas zapisane w umowie” – dodaje.

Jeśli zmienisz sieć, możesz kontynuować roaming bez dodatkowych kosztów – a także zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. „O2 to ostatnia duża sieć, która nie zwraca opłat roamingowych klientom podróżującym do Unii Europejskiej, ale niektóre małe sieci obsługujące tylko kartę SIM oferują również uniwersalny roaming w Unii Europejskiej. Europa I może to być dobra opcja, jeśli nie zapuszczasz się zbyt daleko”, mówi Doku.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia niezamierzonych opłat podczas podróży jest przejście do menu ustawień telefonu komórkowego i wyłączenie roamingu. Jeśli potrzebujesz połączyć się z Internetem, skorzystaj z Wi-Fi w swoim hotelu lub w lokalnych restauracjach i barach. Pamiętaj też, aby przełączyć telefon w tryb samolotowy, gdy jesteś w tranzycie, aby uniknąć ponoszenia opłat podczas przejeżdżania przez różne obszary.

Inną drastyczną opcją jest wyłączenie telefonu i po prostu zrelaksowanie się. No dalej, wiesz, że możesz to zrobić.

READ  Tanzania: Polska - to są obszary, w które chcemy inwestować w Tanzanii