Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ropa zbliża się do 80 USD w miarę eskalacji kryzysu energetycznego

Ropa zbliża się do 80 USD w miarę eskalacji kryzysu energetycznego

NSdzień dobry.

FTSE 100 ma dziś rano podskoczyć o 0,85 procent do 7085 punktów, po mieszanej nocnej sesji na azjatyckich giełdach, podczas której japoński Nikkei stracił wcześniejsze wzrosty, podczas gdy chiński Hang Seng wzrósł.

Tymczasem wybory w Niemczech zakończyły się impasem, po lepszym niż oczekiwano występie CDU ustępującej kanclerz Angeli Merkel. Lewicowa SPD ledwo zdobyła najwięcej głosów, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie próbowała prowadzić koalicję trójpartyjną obok Zielonych i innej partii.

„Byłoby nieoczekiwane, gdybyśmy mieli nowy rząd przed świętami Bożego Narodzenia, biorąc pod uwagę, że ostatni rząd zajmował się do lutego 2018 r., aby skupić się na jakiejkolwiek formie, co oznacza, że ​​Angela Merkel może być zmuszona pozostać na miejscu dłużej, dopóki nie zostanie za nią” – powiedział Michael Hewson. , starszy analityk rynku w CMC Markets”.

„Oznacza to dla niemieckiej polityki, że w krótkim okresie niewiele się zmieni, ponieważ inwestorzy prawdopodobnie pozostaną zainteresowani wydarzeniami w Chinach i Azji szerzej, a także różnorodną presją podażową występującą na całym świecie”.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Shapps planuje umożliwić kierowcom ciężarówek dłuższe godziny pracy: Branża samochodów ciężarowych twierdzi, że polityka ta nie powiodła się po tym, jak tylko jeden z 1700 kierowców skorzystał z programu w zeszłym miesiącu

2) Octopus może pomieścić 580 000 unieruchomionych klientów Avro: Firma energetyczna ma obecnie 3,1 mln klientów, co czyni ją poważnym konkurentem dla tradycyjnych firm energetycznych

3) Notowania technologii FTSE osiągnęły najwyższy poziom w historii od czasu bańki internetowej: Liczba spółek technologicznych w FTSE 350 osiągnęła najwyższy poziom od 20 lat tuż po jego upadku, niedługo po tysiącleciu.

4) Węzły lotniskowe przygotowane na wysoką stopę bezrobocia: Crawley i Luton są jednymi z miast, które w tym tygodniu staną w obliczu gwałtownego wzrostu bezrobocia, ponieważ brytyjski program wakacyjny dobiega końca.

READ  Kobieta przyklejona do siedzenia i zakneblowana podczas lotu do USA po „próbie otwarcia drzwi”

5) Co czwarty pracownik chce zrezygnować z pracy: Badanie wykazało, że prawie trzech na dziesięciu pracowników doświadcza złego samopoczucia w pracy.

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie wzrosły w poniedziałek, gdy nastroje związane z ryzykiem zmieniły się na lepsze, chociaż wzrost cen ropy do trzyletnich maksimów może podsycić obawy inflacyjne i zaostrzyć niedawną jastrzębią zmianę dokonaną przez niektóre główne banki centralne.

Ropa osiągnęła swój szczyt w lipcu, gdy globalne zakłócenia w produkcji zmusiły firmy energetyczne do wycofywania dużych ilości ropy z zapasów, podczas gdy niedobory gazu ziemnego w Europie podniosły koszty na całym kontynencie.

Brent dodał w poniedziałek kolejne 98 centów do 79,07 USD za baryłkę, podczas gdy ropa amerykańska wzrosła o 97 centów do 74,95 USD.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wynosił 0,5%, chociaż nastąpiło to po trzech tygodniach spadków z rzędu.

Japoński Nikkei wzrósł o 0,4 procent w nadziei na dalsze bodźce fiskalne po wyborze nowego premiera. Kontrakty na Nasdaq wzrosły o 0,4%, a kontrakty na S&P 500 o 0,5%. Chińskie akcje blue chipów zyskały 1,1 punktu procentowego, ponieważ bank centralny tego kraju wpompował więcej pieniędzy w system finansowy, a inwestorzy odważyli się mieć nadzieję, że Pekin ograniczy skutki niespokojnej chińskiej grupy Evergrande.

Już dzisiaj

  • główna firma: Zjednoczone Utilities (aktualizacja handlowa)
  • Ekonomia: zamówienia na dobra trwałe (my)