Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zysk Lloyds Bank spada o 26%, ponieważ pożyczkodawca przygotowuje się do złych kredytów | Grupa Bankowa Lloyds

zyski w Grupa Bankowa Lloyds Spadł o 26% w ciągu trzech miesięcy do września, ponieważ „pogarszające się” perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii zmusiły ją do zainwestowania prawie 670 mln funtów w celu ochrony przed potencjalnymi niewypłacalnością pożyczek i kredytów hipotecznych.

Lloyd’s, który jest właścicielem Halifax i największym pożyczkodawcą hipotecznym w kraju, powiedział, że zysk przed opodatkowaniem spadł w trzecim kwartale do 1,5 miliarda funtów, z 2 miliardów funtów w tym samym okresie ubiegłego roku. To więcej niż 9,5 procentowy spadek do 1,8 miliarda funtów, jakiego oczekiwali analitycy.

Większy niż oczekiwano spadek zysków nastąpił pomimo wyższych stóp procentowych, które zwiększyły koszty kredytu dla klientów kredytowych i hipotecznych, ale zwiększyły główny strumień przychodów dla banków. Lloyd’s odnotował 19-procentowy wzrost dochodu odsetkowego netto, który stanowi różnicę między odsetkami uzyskanymi od pożyczek a zapłaconymi za oszczędności, do 3,4 miliarda funtów.

Wyższy dochód, powiedział Lloyds, „został więcej niż zrównoważony przez koszt amortyzacji w świetle pogarszających się perspektyw makroekonomicznych”.

Bank odłożył 668 milionów funtów na ochronę przed złymi pożyczkami, obawiając się, że niektórzy klienci kredytów i kredytów hipotecznych nie wywiążą się ze swoich długów.

Liczba ta jest ponad dwukrotnie większa niż 285 mln funtów, których oczekiwali analitycy, i jest porównywalna do 119 mln funtów, które Lloyd’s wyemitował w zeszłym roku, początkowo odkładając więcej pieniędzy na ochronę przed złymi pożyczkami podczas pandemii Covid.

Prezes Lloyds Charlie Noone powiedział, że pomimo perspektyw gospodarczych, bank jest gotowy pomóc kredytobiorcom, którzy są pod presją rosnącej inflacji i rosnących kosztów kredytu.

„Obecne środowisko jest niepokojące dla wielu ludzi i jesteśmy zaangażowani w utrzymanie wsparcia dla naszych klientów” – powiedział.

„Elastyczny model biznesowy Grupy i ostrożne podejście do ryzyka pozycjonuje Grupę dobrze, aby sprostać obecnym niepewnościom makroekonomicznym, przy jednoczesnym zapewnieniu zwiększonych zysków dla naszych akcjonariuszy”.

READ  Ponad 500 osób zostało hospitalizowanych z powodu wirusa Covid po szczepieniu