Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje Meta spadają, podobnie jak miliardy dolarów strat w sektorze Metaverse | nie żyje

Uczestniczyć w nie żyje Spadł w środę po tym, jak firma ogłosiła mieszane wyniki w swoim raporcie zysków za trzeci kwartał, wraz z miliardami dolarów strat w dziale poświęconym ambitnemu przedsięwzięciu Metaverse.

The Facebook Spółka dominująca przekroczyła oczekiwania analityków co do przychodów, ale przedstawiła słabe perspektywy na kolejny kwartał. W trzecim kwartale firma odnotowała 27,7 miliardów przychodów, co jest wyższy od prognozy 27,4 miliarda dolarów, ale o 4 procent niższym niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk na akcję, który reprezentuje wydatki, wyniósł 1,64 USD – mniej niż oczekiwano 1,89 USD.

Środowy raport o zarobkach jest najnowszym z serii trudnych raportów o zarobkach dla Meta, która dużo zainwestowała w nowe produkty, z którymi miała trudności w zarabianiu w ciągu ostatniego roku. W lutym firma Zaginiony kapitalizacja rynkowa o wartości 230 miliardów dolarów, co było największą jednodniową stratą w historii USA, ponieważ jej akcje spadły o 26%. W środę akcje spółki spadły o 18% w handlu po godzinach pracy, ponieważ nasiliły się obawy inwestorów o spalenie zasobów spółki na nowe produkty.

Koszty i wydatki związane z identyfikacją wzrosły w trzecim kwartale o 19% rok do roku. Przelał duże sumy pieniędzy na swój projekt wirtualnej rzeczywistości Metaverse i jeszcze nie odnotował znikomego zwrotu. Reality Labs, jego segment metaverse, odnotował w tym kwartale 3,7 miliarda dolarów strat, a firma twierdzi, że spodziewa się, że straty te „znacznie wzrosną rok do roku” w 2023 roku.

Walcząc o konkurowanie Rosnąca moc TikTokMeta zainwestowała również dużo w swój produkt z krótkimi treściami wideo, Reels, ale ma trudności z zarabianiem. Debra Aho Williamson, główny analityk Insider Intelligence, powiedziała, że ​​zgłoszone w środę straty pokazują, że Meta mogła zbytnio skoncentrować się na swoich nowych projektach.

„Mita chwieje się, jeśli chodzi o obecny stan jej działalności” – powiedziała. „Aby powrócić do silniejszego wzrostu, Meta musi zmienić swoją działalność. Zyska na mniejszym priorytecie w metaverse i większym na przebudowie podstawowej działalności”.

READ  Wielka Brytania uważa, że ​​płatności na rzecz dostawców energii chronią konsumentów przed wysokimi rachunkami

W środowym wezwaniu do wyników inwestorzy wyrazili zaniepokojenie stratami, pytając dyrektora generalnego Marka Zuckerberga, dlaczego te „beta zakłady”. Zuckerberg bronił swoich możliwości skupienia się na metaverse i innych nowych produktach, mówiąc, że jest przekonany, że się opłaci.

„Z czasem staną się one bardzo ważnymi inwestycjami dla przyszłości naszego biznesu” – powiedział. „To jedna z najbardziej historycznych rzeczy, które robimy. Ludzie spojrzą wstecz [this] Dziesięciolecia od teraz i porozmawiajmy o znaczeniu pracy, która została tutaj wykonana”.

Pomimo niepowodzeń, Zuckerberg powiedział, że był „zachwycony” „silnym zaangażowaniem”, które Reels podsyciło w tym kwartale, i powiedział, że trendy wyglądają „lepiej niż widzę, niż sugerują niektóre komentarze, które widziałem”.

„Chociaż stoimy przed wyzwaniami w najbliższym czasie pod względem przychodów, podstawy są potrzebne, aby powrócić do silniejszego wzrostu przychodów” – powiedział.

Straty w Meta pojawiają się, gdy branża technologiczna i ogólnie rynek zmagają się z trudnościami gospodarczymi, w tym rosnącą inflacją i obawami przed recesją – z firmą macierzystą Google Alphabet i Microsoft. ogłaszanie Wyniki za trzeci kwartał rozczarowują w tym tygodniu

Oprócz tych szerszych czynników, Meta zmagała się również ze zmianami w polityce prywatności Apple uchwalonymi w 2021 r., które podważyły ​​jej podstawowy model reklamowy – coś, czego oczekiwała firma. może to spowodować W 2022 roku straci 10 miliardów dolarów spodziewanych przychodów z reklam.

Meta ogłosiła we wrześniu zamrożenie zatrudnienia i potencjalną restrukturyzację, pozostawiając wielu na przygotowania do zwolnień. Dzieje się to po lipcowym raporcie o zarobkach, kiedy spodziewany Pierwszy spadek przychodów od czasu upublicznienia w 2012 roku.

W oświadczeniu towarzyszącym raportowi Meta powiedział, że „utrzyma niektóre zespoły w spójności pod względem liczby pracowników, zmniejszy zatrudnienie innych i będzie inwestować tylko w wzrost liczby pracowników w naszym najwyższym priorytecie”.

„W rezultacie spodziewamy się, że zatrudnienie pod koniec 2023 r. będzie mniej więcej zgodne z poziomem z trzeciego kwartału 2022 r.” – podała firma.

READ  Ann Boden rezygnuje ze stanowiska szefowej Starling, aby uniknąć potencjalnego konfliktu interesów