Nowa Zelandia pokonała Fidżi i wygrała Los Angeles Sevens

Kurt Baker podnosi trofeum dla All Black Sevens po pokonaniu Fidżi w finale w Los Angeles.

Marcio Sanchez/AFP

Nowa Zelandia poinformowała o zbliżającym się Pucharze Świata w Rugby, odnosząc ekscytujące zwycięstwo nad Fidżi w finale Pucharu Świata w Rugby. Mistrzostwa Świata w Los AngelesKalifornia.

All Black Sevens zachowały nerwy, by pokonać swojego tradycyjnego rywala 28-21 w poniedziałek (czasu nowozelandzkiego).

Był to pierwszy tytuł w Nowej Zelandii w sezonie, który pojawił się w ostatnim wydarzeniu serii 2021-22.

Puchar Świata Siódemek odbędzie się w Cape Town w RPA w dniach 9-11 września. Broniąca tytułu Nowa Zelandia pokazała, że ​​nadal jest prawdziwym pretendentem po zdobyciu rozczarowującego brązowego medalu na ostatnich Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Australia zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza świata mężczyzn, kiedy zdobyła brązowy medal w Los Angeles.

Australia pokonała Samoa 21-7 na trzecim miejscu i to wystarczyło, aby wyprzedzić RPA, która prowadziła w wyścigu o mistrzostwo przez cały sezon, ale nie przeszła kwalifikacji w Kalifornii i pozostawiła otwarte drzwi.

Nowa Zelandia nigdy nie brała udziału w tegorocznych mistrzostwach po tym, jak wirus Covid-19 spowodował, że przegrały pierwszą czwórkę z dziewięciu potyczek.

Ale drużyna trenera Nowej Zelandii, Clarka Laidlawa, pokazała swoje mięśnie na czas w Los Angeles.

Nowozelandczyk Moses Leo zaliczył decydującą próbę pokonania Fidżi w finale Los Angeles Sevens.

Był to finał 29. spotkania Mistrzostw Świata pomiędzy Nową Zelandią a Fidżi. Weszli do gry 14-14, a Kiwi zdobyli remis, a Moses Liu strzelił minutę przed meczem.

„To był zawsze trudny mecz. Kapitan Nowej Zelandii Seon Mulia był zachwycony.”

Kaminieli Rasaku Fidżi spisał się znakomicie, próbując wygrać w pierwszej minucie.

READ  Pacific Championship 2023, Listy drużyn, Składy, Nowozelandzkie kiwi, Australia Kangury, Papua-Nowa Gwinea Cumulus, Wyspy Cooka, Fidżi Bati, Toa Samoa

W kierunku meczu natychmiast odpowiedziała Nowa Zelandia. Otrzymali rzut karny, gdy Wizy Nakok dotknął Tony’ego Ng Chiu w prawym rogu.

Reagan Weir wykorzystał swoją szybkość, aby wykorzystać spadek Fidżi do sześciu mężczyzn, aby zdobyć bramkę i dać Nowej Zelandii prowadzenie 14-7.

Ale Nacuqu wrócił, by dokończyć próbę Fidżi z dalekiego zasięgu, ponieważ Kiwi nie zdołał dobić piłki, a mecz był remisowy w przerwie.

Uwolniła sprytne dośrodkowanie Ing Xiu w pierwszej próbie drugiej połowy. Ale poważna interwencja Molii spowodowała, że ​​Nowa Zelandia spadła do sześciu graczy, a Fidżi było w stanie to wykorzystać, aby osiągnąć 21-21.

Nowa Zelandia odzyskała posiadanie piłki od początku drugiej połowy, a następnie miała rozbieżność, która dała Leo wystarczająco dużo krycia, by rzucić się na lewą stronę. Prawie dostał buty nad linią martwej piłki, gdy chciał zdobyć bramkę w pobliżu słupków, ale zdołał wylądować piłkę w samą porę. Trudna transformacja Kurta Bakera była ostatnim słowem dla Nowej Zelandii.

Zdobycie tytułu podniosło Nową Zelandię do ośmiu punktów w końcowej tabeli punktów, ale ich rywale wiedzą, że są znacznie lepsi. Kiwi zdobyło drugie miejsce w Singapurze i Londynie, aby osiągnąć to zwycięstwo.

Wcześniej Nowa Zelandia zmiażdżyła Irlandię 29-14 pięcioma próbami w ćwierćfinale.

Nowa Zelandia pokonała wtedy Samoa 28-26 w ekscytującym meczu półfinałowym.

Kiwis pokonał dwie żółte kartki i odbił się 26-14 w drugiej połowie, by w ostatnich chwilach awansować, a to zadecydowało, gdy kapitan Mulia strzelił przez zmęczoną obronę Samoa, aby zdobyć decydujący wynik.

Nowozelandczycy mieli mistrzostwo minut po byczej połowie, z dośrodkowaniem Kurta Beckera, który dokończył dobrą wstępną pracę Tone Ng Shiu i Mosesa Leo, a następnie Molia wykonał ostatnie szlify po tym, jak Louis Ormond rozegrał kluczowy mecz, aby zdobyć posiadanie piłki. Restart.

READ  NRL 2021: Cronulla Sharks pokonał North Queensland Cowboys