Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa rezydencja Aongatete RSE Turanga Whetu błogosławiona

Nowa rezydencja Aongatete RSE Turanga Whetu błogosławiona

Turanga Whetu jest teraz gotowa na pracowników sezonowych.

Po pojawieniu się superniebieskiego księżyca w Ongatiti otwarto „bazę gwiazd” dla pracowników RSE.

Nowe zakwaterowanie RSE w Seeka Turanga Whetu – które pomieści do 140 pracowników – zostało oficjalnie otwarte na początku tego miesiąca.

Turanga Whetu oznacza „bazę gwiazd”, a z tego miejsca roztacza się nocny widok na Krzyż Południa.

Pracownicy RSE zabawiali gości w nowym obiekcie.
Pracownicy RSE zabawiali gości w nowym obiekcie.

Przedstawiciele Ngāi Tamawhariua, Ngāi Tukairangi, Ngāi Te Rangi i Seeka zebrali się na otwarciu z gośćmi, w tym burmistrzem Western Bay of Plenty Jamesem Denyerem, członkiem Partii Narodowej Samem Uffindellem oraz kandydatami Tomem Rutherfordem z National i Pare Taikato z Partii Pracy.

Kaumātua z Seeki, Turi Ngatai, poprowadził otwarcie wraz z Georgem Burtem. Każde pomieszczenie w obiekcie zostało poświęcone, a obiekt otrzymał oficjalną nazwę Turanga Whetu.

Toure powiązał obiekt z przysłowiem „tokanganui a noho”, które odnosi się do „pięknego domu”, łącząc lokalnych pracowników RSE iwi, Seka i Seka w jedną społeczność.

Uroczyste otwarcie zakończyło się prezentacjami pracowników RSE na Samoa i lokalnych przedstawicieli iwi.

Zaproszeni goście zwiedzają budynki.
Zaproszeni goście zwiedzają budynki.

„Jesteśmy bardzo dumni z budynku, który tu zbudowaliśmy” – mówi Michael Franks, dyrektor generalny Seeka. „Ale jeśli się nad tym zastanowić, to tylko budynek, tak naprawdę to tylko kawałki drewna i cyny. Dla nas ważne jest, aby był symbolem relacji, które chcemy nawiązać i silnych relacji, które budujemy z lokalnymi zasobami. ” Tangata Whenua i nasi pracownicy w RSE.

Firma Seeka po raz pierwszy zaangażowała się w program pilotażowy RSE w 2007 r., który w 2009 r. stał się programem RSE. Obecnie firma Seeka uzupełnia swój lokalny personel pracownikami RSE z Samoa, Tonga, Vanuatu, Wysp Salomona, Papui Nowej Gwinei, Kiribati i Fidżi. I Malezja.