Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Galeria Kāpiti Coast Quilters przygotowuje się na wspaniały weekend

Galeria Kāpiti Coast Quilters przygotowuje się na wspaniały weekend

Susan Sage (po lewej), Margaret Atkins i Jane McNamara z kołdrami. Zdjęcie/Grace Odlum

TTo będzie dobry weekend dla lokalnej społeczności zajmującej się pikowaniem, wraz z nadejściem targów Kāpiti Coast Quilters Expo.

Ta długo oczekiwana wystawa odbywa się co dwa lata i odbywa się w Southward Automotive Museum od 2015 roku, ale istnieje znacznie dłużej.

To wydarzenie ekscytuje miłośników pikowania w całym kraju – zwłaszcza w tym roku, w którym uczestniczyli cenieni tkacze Aotearoa, którzy zrzeszają ponad 400 członków z całego kraju i spoza niego.

Organizatorem jarmarku była zawsze gildia Quilters Kāpiti Coast, a w tym roku organizują ją członkinie Susan Sage i Jane McNamara, które były bardzo entuzjastycznie nastawione do wydarzenia.

„To jedna z tych rzeczy związanych z organizacją: nigdy nie wiesz, co dostaniesz, więc byliśmy naprawdę przytłoczeni odzewem” – powiedział Sage.

Ich gildia, zwana przez Margaret Atkins, liczy około 120 członków, z których większość stworzyła coś na wystawę.

Atkins stwierdził, że wystawionych jest około 130 kołder i wygląda na to, że będzie to wspaniała wystawa.

„To naprawdę ekscytujące zobaczyć po raz pierwszy liczbę uczestników. To naprawdę wielka rzecz, wystawić się, wystawić się i być bezbronnym. Dla wielu osób to duży krok”.

Sage powiedziała, że ​​będzie można zobaczyć szeroką gamę różnych kołder, od kołder codziennych po kołdry artystyczne, które zostały farbowane i malowane.

Na wystawie dostępnych będzie także kilka różnych ofert, w tym wyzwanie Out of the Blue zarezerwowane dla członków gildii.

Członkowie mają za zadanie wykonać kołdrę w formacie A4 w oparciu o swoją interpretację wyrażenia „nagle”, którym może być wszystko, począwszy od poduszek, toreb, ubrań i nie tylko.

Pociągnięcie kołdry.  Zdjęcie/Grace Odlum
Pociągnięcie kołdry. Zdjęcie/Grace Odlum

Aotearoa Quilters będzie również miała dwie oferty, pierwszą będzie Czerwone Wyzwanie zarezerwowane dla członków i osób niebędących członkami.

READ  Wiemy tylko, że z wraku wydobyto trzecie ciało

Te kołdry mogą mieć 12-calowe kwadraty i jest 61 wpisów.

Wpisy te przeniesiono także na inne wystawy i wciąż jest ich więcej do zwiedzania.

Drugą ofertą Aotearoa Quilters jest wyzwanie Light it Up, dostępne tylko dla członków.

Na pokaz wpłynęło 29 zgłoszeń, z których 20 zostało wybranych i zostanie oficjalnie zaprezentowanych po raz pierwszy podczas pokazu, co według McNamary przyciągnie wielu odwiedzających.

Na loterii wystawiono także kołdrę, która została zaprojektowana wspólnie przez członków gildii, podróżowała po Dolnej Wyspie Północnej i jest wystawiana w wielu sklepach z pikowaniem.

Jest to jedna z nielicznych kołder wystawionych na sprzedaż podczas tej imprezy, gdyż większość z nich ma wartość sentymentalną i jest przechowywana przez ich twórców.

Jednakże jedna z grup charytatywnych gildii, Community Quilts, zorganizuje cichą aukcję, aby pomóc zebrać pieniądze na dalsze pikowanie na cele charytatywne.

I choć na sprzedaż może nie być zbyt wielu kołder, cała sekcja targów będzie poświęcona sprzedawcom sprzedającym różne artykuły do ​​pikowania, w tym tkaniny, wzory, koncepcje i sztukę włókienniczą.

Sage powiedział, że spodziewa się dużej frekwencji, ponieważ autobusy przybędą z Palmerston North, Wairarapa i Wanganui.

Zawsze szukają także nowych członków gildii i zachęcają ludzi do dołączenia do ich społeczności, jeśli są zainteresowani nauką.

Nie musisz robić ogromnych kołder. „Możesz je skalować tak duże lub małe, jak chcesz” – powiedział Sage.