Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Europa zwiększa sprzedaż polskich Oscarów ma nadzieję, że nie zostawi śladu (Exclusive)

Nowa sprzedaż filmów w Europie Zamknij więcej ofert dla „Nie zostawiaj śladów” polskiego reżysera Jana B. Matusińskiego („Ostatnia rodzina”), który miał swoją światową prapremierę w konkursie na Festiwal Filmowy w Wenecji Będzie reprezentował Polskę na Oskarach w 2022 roku.

Wyprodukowany przez Aurum Film, dom produkcyjny Jana Komasa Nominacja do Oscaraciało Chrystusa, „Pic to Estonia (Estin Film), Słowacja (Slovak Film Club Assn.), Była Jugosławia (Demiurg), Portugalia (Films4You) i Hiszpania (Filmin).

Więcej od Variety

Nowa Europa miała wcześniejsze kontrakty na film we Francji (Memento Films), krajach Beneluksu (Imagine Film Distribution), Wielkiej Brytanii i Irlandii (Modern Films), Litwie (Scanorama), Węgrzech (Mozinet), Grecji (Cinobo), Szwecji (Lucky Dogs). ) i Republiki Czeskiej (Aero).

Osadzona w Warszawie w latach 80. „Bez śladów” jest oparta na prawdziwej historii młodego mężczyzny (Tomasz Zeczek), który był świadkiem śmiertelnego pobicia swojego przyjaciela (Mateusz Górski) z rąk policji. Zdeterminowany, by zeznawać w sądzie w sprawie morderstwa, musi stawić czoła pełnej sile reżimu komunistycznego, który wykorzystuje wywiad, siły policyjne, media i skorumpowany system sądowniczy, aby spróbować go uciszyć.

Rozmawiając z różnorodny Przed premierą filmu w Wenecji Matuzinsky powiedział, że od razu nabył książkę Cezarego Azaryowicza Leave No Traces: The Case of Grzegorz Przemyk, na podstawie której powstał film.

„Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy, kiedy to czytałem, było to, ile rzeczy możesz dowiedzieć się o tym, co się tam wydarzyło? Jak daleko możesz dotrzeć do prawdy? „, powiedział.

Zostaw bez śladów został wyprodukowany przez będę Budzakiem oraz Aneta Hickinbotham dla Aurum Film, w koprodukcji z Les Contes Modernes, Arte France Cinéma, Auvergne-Rhône-Alpes-Cinéma, Canal Plus, Background Films, Magiclab, Telewizją Czeską i Mazowieckim Warszawskim Funduszem Filmowym. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Région Provence-Alpes-Côte D’azur, Région Auvergne-Rhône-Alpes oraz we współpracy z Narodowym Centrum Kina i Animacji Obrazu oraz Czeskim Funduszem Filmowym.

READ  Gra mobilna Wiedźmin firmy CD Projekt napotyka problemy techniczne w dniu premiery

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji rynku na nowy film Jana” – powiedział Jan Nazifsky z New Europe Film Sales. „To historia, która naprawdę przemawia do dzisiejszej publiczności, mimo że jej akcja toczy się w 1983 roku. To niesamowite, że mamy już partnerów dystrybucyjnych w ponad 20 krajach”.

Nowa Europa AFM Lista obejmuje wybór konkursu strzeleckiego „Odbicie” autorstwa pisarza Walentyna Wasjanowicza; Premiera „Silent Land” na scenie w Toronto Aghy Woszczyńskiej; „Inni ludzie”, wybitny debiut Aleksandry Terbiskiej; oraz „Miejsce zwane godnością” chilijskiego aktora Matíasa Rojasa. Występuje również w filmie „Medusa Deluxe”, nadchodzącym thrillerze kryminalnym Toma Hardimana, który będzie gotowy w 2022 roku.

Najlepszy asortyment

rekord dla Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Portal społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.