Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astroworld: Travis Scott i Drake zostali pozwani za zmiażdżenie koncertu w Teksasie | Teksas

Raperzy Travis Scott i Drake zostali później pozwani za „podżeganie do chaosu” zabił osiem osób Firma prawnicza potwierdziła, że ​​dziesiątki osób zostało rannych w panice podczas koncertu w Teksasie.

Thomas J Henry Low Tweetuj historię The Daily Mail poinformował o pozwie, potwierdzając w niedzielę, że wniósł „jeden z pierwszych pozwów w sprawie tragedii Travisa Scotta Astroworld Festival”.

Powodem jest 23-letni Christian Paredes, który był jednym z „ciężko rannych” na koncercie 5 listopada.

Kolejny pozew został złożony w sądzie stanowym Houston W imieniu rannego w tłumie człowieka. Prawnicy Manuela Souzy pozwali Scotta, organizatorów koncertów Live Nation i innych, twierdząc, że byli odpowiedzialni.

W sobotnim tweecie Scott powiedział, że był „całkowicie zdruzgotany tym, co się stało”. Zobowiązał się do współpracy „ze społecznością Houston, aby leczyć i wspierać rodziny w potrzebie”.

Około 50 000 osób było wśród publiczności w NRG Park w Houston, kiedy tłum zaczął wpychać się na scenę, podczas gdy Scott występował, wywołując chaotyczne sceny.

ściany Teksas Skarga mówi, że mieszkaniec, który również pozywa Live Nation i miejsce, „odczuł natychmiastowy nacisk” na przedzie sekcji ogólnej, gdy Scott wszedł na scenę.

„Tłum stał się chaotyczny i zaczęła się panika. Kilku ochroniarzy zatrudnionych przez Live Nation Entertainment błagało o pomoc, ale zostali zignorowani.”

Pozew złożony w sądzie hrabstwa Harris w Houston twierdzi, że Scott „podżegał do chaosu i zamętu w przeszłych wydarzeniach” oraz że „oskarżeni wiedzieli lub powinni byli wiedzieć”. [Scott’s] wcześniejsze zachowanie.

Oskarżony kanadyjski raper kaczor, który dołączył do tytułowej grupy Scotta, aby przyczynić się do wywołania pośpiechu na scenie.

Drake również wszedł na scenę obok niego Travis Scott „Pomógł podżegać masy pomimo swojej wiedzy o przeszłym zachowaniu Travisa Scotta” – mówi skarga.

Dodał, że nadal występuje, nawet gdy „masy wymknęły się spod kontroli” i „masowy chaos trwał”.

Zaczęły pojawiać się szczegóły tych, którzy zginęli. Jedną z ofiar była 16-letnia Briana Rodriguez, uczennica Heights High School w Houston, którą jej rodzina określiła jako „piękną” i „żywą”.

Tymczasem 27-letni Danesh Beg podobno zginął, próbując ratować swoją narzeczoną. Franco Pattino, student Uniwersytetu Dayton w Ohio, i jego przyjaciel Jacob Gorinick, obaj w wieku 21 lat, również zmarli. Zaoszczędzili, żeby razem iść na imprezę.

Najmłodszy z pięciorga rodzeństwa, 23-letni Rudi Pena, zmarł po tym, jak wziął udział w przyjęciu z przyjaciółmi. Jego siostra powiedziała Laredo Morning Times, że był „najsłodszą osobą” i wielkim fanem Scotta.

Ocaleni opisywali, jak ludzie ściskają się nawzajem, wielu z nich walczy o oddychanie.

Scott, który w 2018 roku zainicjował festiwal muzyczny Astroworld, podobno kilka razy przestał grać, gdy zobaczył fanów w niebezpieczeństwie w pobliżu sceny.

Komendant policji w Houston, Troy Viner, powiedział w sobotę, że władze w Teksasie wszczęły śledztwo w sprawie tej tragedii, które objęło śledczych z wydziału zabójstw i narkotyków.

Burmistrz Houston powiedział, że władze oglądały materiał wideo i rozmawiały ze świadkami, organizatorami koncertów i osobami, które zostały przewiezione do szpitala. Sylvester Turner powiedział, że ośmiu zmarłych było w wieku od 14 do 27 lat i żaden z nich nie był stary.

W wyniku wypadku 25 osób zostało zabranych do szpitala, a ponad 300 innych osób zostało poddanych leczeniu z powodu drobnych obrażeń.

AFP przyczyniło się do powstania tego raportu

READ  Wszyscy mówią o pełnej recenzji Jimmy-Monty'ego | Filmy