Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niewłaściwe użycie śrubokręta serwerowego • Dziennik

Niewłaściwe użycie śrubokręta serwerowego • Dziennik

kim jestem? Wraz z początkiem nowego tygodnia pracy Nagrywać Rozumie, że wielu czytelników może mieć ochotę oddać grupę, do której są dobrze nastawieni. Dlatego co tydzień prezentujemy nową, miejmy nadzieję oczyszczającą część Who, Me? Możesz więc cieszyć się historiami innych czytelników na temat problemów związanych z pomocą techniczną, zamiast pozwalać, aby przytłoczył Cię dyskomfort i tworzyć własną historię.

W tym tygodniu spotkaliśmy się z czytelnikiem, którego nazwę zmienimy na „Mel”, który opowiedział nam o swoim czasie, gdy pracował jako inżynier terenowy przy sprzęcie, na którym działał Pick OS – pozostałość po naszej siostrzanej witrynie Następna platforma nowo Przypomniałem sobie o Ponieważ integruje system operacyjny i bazę danych.

Pracodawca Mel napisał oprogramowanie dla systemu operacyjnego, chociaż opisał je jako „równie rzadkie jak odchody koni na biegunach”.

Przynajmniej klient Mel używał tych rzadkich narzędzi na dobrym sprzęcie: maszynie NEC, którą Mel określiła jako „kuloodporną, solidną… bardzo dobry sprzęt, jakiego nigdy wcześniej ani później nie widziałem”.

Słowo „od” odnosi się do okresu od 1994 r., kiedy to pudełko, nad którym pracowała Mel, zawierało 300 MB 5,25-calowego dysku twardego ESDI o pełnej wysokości, kontroler DPT z pamięcią podręczną EISA i procesor 80486 33 MHz.

„Wówczas było to ciężkie żelazko i ważne dla małych firm, obsługujących 32–60 użytkowników” – wyjaśniła Mel.

Wymaga ona jednak jeszcze modernizacji – w tym przypadku do płyty z procesorem '486 DX/50.

„Ta płyta naprawdę zrobiła furorę w tamtym czasie, nie tylko była wyposażona w superszybki procesor 50 MHz '486, ale także miała imponujące 128 KB pamięci podręcznej, dzięki czemu naprawdę śpiewała” – napisała Mel.

Technik przybył do klienta w porze lunchu i znalazł urządzenie NEC na półce pod biurkiem.

Następnie wykonał kopię zapasową konfiguracji sprzętowej – pod tym względem EISA działała prawidłowo – przed przystąpieniem do wymiany karty.

READ  Oglądajcie i słuchajcie, bo to 33-letnie Audi 200 i5 Turbo jest właścicielem autostrady

Dość powiedzieć, że ta starożytna maszyna zawierała w sobie wiele elementów – wszystkie ściśle spakowane i połączone ze sobą. Mel udało się wyjąć starą kartę procesora, ale nowa nie była całkiem na swoim miejscu. Winowajne wydaje się złącze wielopinowe umieszczone pod dziwnym kątem.

Zdecydował, że rozwiązaniem problemu będzie podejście kinetyczne.

„Złapałem najbliższy śrubokręt, przyłożyłem ostrze do złącza i mocno w niego uderzyłem”.

Zły ruch.

„Złącze rozpadło się, a ostry koniec śrubokręta krzyżakowego przebił się przez nie i wypaczył elementy wewnętrzne urządzenia, tworząc splątany, zwarty bałagan” – przyznała Mel.

Pamiętasz, jak wspominaliśmy o lokalizacji maszyny pod biurkiem? To była dobra wiadomość, ponieważ oznaczała, że ​​nikt nie widział, jak Mel obracała maszynę. Oznacza to również, że może tam pozostać i spróbować naprawić problem, niezauważony.

Mel pobiegł więc do swojej ciężarówki po latarkę, lutownicę i pęsetę, a następnie spędził następne dwie godziny pod biurkiem, próbując ożywić maszynę.

Zapytany o to, odpowiedział, że to „tylko problem techniczny z kartą”. Tak naprawdę bał się pokazać komukolwiek bałagan, jaki narobił i wysiłki ratunkowe.

Cudem udało mu się złożyć maszynę z powrotem, a kiedy nacisnął przycisk start, ożyła. Kopia zapasowa zadziałała, nowy procesor uruchomił się i zadanie zostało wykonane!

Nikt nie wiedział, jak blisko Mel był zadźgania służącego własnym śrubokrętem.

Wiele lat później, po przejściu na emeryturę, klient skontaktował się z Mel i na szczęście nie skonfrontował Mel z żenującym wnętrzem pudełka. „Zostałem poproszony o pomoc w przeniesieniu tej samej maszyny klienckiej do nowego środowiska. Zgodziłem się i otrzymałem sowicie zapłatę za moją pracę”.

Mel zakończył swoją pocztę do Who Me, ujawniając: „Nigdy nikomu nie mówiłem o katastrofie, która groziła ich systemowi. Aż do dzisiaj”.

Jakie najgorsze uszkodzenie zrobiłeś kiedykolwiek śrubokrętem? Kliknij tutaj, aby wysłać Kto, ja? Wyślij e-mail, aby podzielić się swoją historią. ®

READ  Huawei MatePad SE 11 debiutuje z rysikiem