Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Microsoft wywoła falę komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję?

Czy Microsoft wywoła falę komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję?

zeszły tydzień, Microsoftu Zadebiutowała grupa komputerów osobistych wyposażonych w sztuczną inteligencję.

Nowe wyniki wg Morgana Stanleya — temat niedzielnego (26 maja) raportu Seeking Alpha — przekonuje, że wejście na giełdę technologicznego giganta może oznaczać początek… Nowa fala sprzedaży komputerów.

„Wierzymy, że rynek komputerów osobistych dla firm jako pierwszy przyjmie komputery wyposażone w technologię AI „Reklamowane są przede wszystkim jako narzędzia zwiększające produktywność” – czytamy w raporcie Morgan Stanley.

W raporcie wskazano szereg czynników, które mogą przyspieszyć sprzedaż komputerów osobistych w drugiej połowie tego roku i w 2025 r.: początkowa cena wynosząca 1000 dolarów lub więcej, zainstalowana baza komercyjnych komputerów PC o 13% większa niż przed pandemią oraz operacyjne system… Windows 10 zawieszony. Zabrania.

Według Morgana Stanleya 75% dyrektorów ds. informatyki w Europie i USA ocenia lub planuje ocenić komputery osobiste wyposażone w sztuczną inteligencję. Wstępna prognoza banku opartego na sztucznej inteligencji przewiduje, że nowe komputery będą stanowić 2% wszystkich komputerów w tym roku, a do 2028 r. wzrosną do 64%.

Jak napisał w zeszłym tygodniu PYMNTS, nowe komputery Microsoftu „Copilot+ PC” – nowa wersja maszyn z systemem Windows zaprojektowanych do natywnej obsługi generatywnych operacji AI – pokazują, że firma „obstawia, że ​​przyszłość informatyki Będzie nim sterować sztuczna inteligencja – I że użytkownicy będą chcieli mieć tę inteligencję na wyciągnięcie ręki, a nie w chmurze.

Te komputery napędzane sztuczną inteligencją, stworzone we współpracy z producentami chipów i producentami oryginalnego sprzętu (OEM), są wyposażone w procesory neuronowe, które mogą wykonywać 40 tera operacji na sekundę, 16 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci.

Jak zauważono, przejście w kierunku natywnego przetwarzania sztucznej inteligencji na komputerach osobistych oznacza poważną zmianę w branży. W miarę jak zastosowania sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej powszechne, istnieje rosnąca potrzeba zajęcia się takimi kwestiami jak: Prywatność danych i wąskie gardła wydajności związane z przetwarzaniem w chmurze. Wyposażając komputery osobiste w sprzęt dedykowany do zadań AI, Microsoft ma nadzieję zapewnić użytkownikom bezpieczniejsze i wydajniejsze korzystanie z komputera.

READ  Konsorcjum Wireless Power Consortium współpracuje z firmą Apple w celu udostępnienia funkcji podobnych do MagSafe w systemie Android • TechCrunch

„Jednak okaże się, jak dobrze te maszyny będą działać w rzeczywistych scenariuszach i czy uzasadnią potencjalnie wyższe koszty związane z zaawansowanym sprzętem” – napisał PYMNTS.

Tymczasem dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella W zeszłym tygodniu odrzuciła pomysł asystentów AI przypominających ludzi, mówiąc Bloomberg TV: „Nie podoba mi się to”. Ucieleśnienie sztucznej inteligencji. Myślę, że to narzędzie.

W rzeczywistości uważa on, że samo określenie „sztuczna inteligencja” jest mylące.

„Szkoda, że ​​nie nazwaliśmy tego «inną inteligencją»” – powiedział Nadella. „Ponieważ mam inteligencję. Nie potrzebuję sztucznej inteligencji”.

Aby zapoznać się z całym naszym zasięgiem PYMNTS AI, zapisz się do naszego codziennego biuletynu Biuletyn Amnesty International.