Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepokonany hat-trick Ananda: 2022 Superbet Rapid & Blitz Polska, dzień pierwszy

Niepokonany hat-trick Ananda: 2022 Superbet Rapid & Blitz Polska, dzień pierwszy

pierwszy dzień Superbit Rapid i Blitz Polskadrugie wydarzenie z 2022 Wielkie Szachy Tourzdominowany przez klasyczne występy General Motors Vishwanathan Anand, który prowadzi walkę z doskonałym wynikiem. Z każdym zwycięstwem równym dwóm punktom – i jednemu punktowi przyznanemu za remis – Anand wskoczył na szczyt o dwa punkty po trzech grach.

GM Levon AronianI Fabiano CaruanaI Jean Krzysztof Duda Wszyscy dostali się do równej sekundy, wszyscy trzej doświadczyli po drodze czkawki. Pakiet pościgowy złożony z GMów Wesley SuI Anton KorobovI Ryszard Ruthkażdy szlak do innego punktu.

GM Radosław i JczekI Cyryl SzewczenkoI David Gavrilsko Obrócili boisko, ale nie mogli odcisnąć swojego piętna pierwszego dnia pomimo kreatywnej gry.

Turniej będzie kontynuowany od rund 4-6 części szybkiej 20 maja, godz. 5:00 CET / 14:00 CET.

Pierwsza runda rozpoczęła się od kilku atrakcyjnych meczów i nic więcej niż konfrontacja pomiędzy gigantami szachowymi Aronianem i Caruaną. Siły ormiańskie otworzyły się wraz z otwarciem przez zaufanego biskupa, wariantem w Berlinie, który unika jednego z ulubionych miejsc Caruany, obrony Pietrowa.

Caruana odniósł wielki sukces w Petroff Defence, który zyskał sławę po meczu z Magnusem Carlsenem w 2018 roku. Zdjęcie: Brian Adams/Grand Chess Tour.

Caruana był poza swoją strefą komfortu na początku 16. ruchu, ponieważ czuł, że konieczne jest manewrowanie przechodzącym elektronicznym pionkiem, aby uwolnić gońca w obliczu nadciągającej burzy królewskich pionków. Aronian rozsądnie i pod kontrolą poradził sobie z wątpliwą grą, odnosząc imponujące zwycięstwo w rundzie otwierającej.

Dwukrotny mistrz świata w szachach szybkich Anand, który konsekwentnie obalał pogłoski o odejściu od profesjonalnych szachów w minionych latach, pokazał, że wciąż może pojedynkować się z najlepszym graczem na świecie. Znany ze swojej czułości „Madras Tiger” powalił polskiego zawodnika nr 2 Wojciecha w zasadzce z 36 ruchów, gdy ten odbił się po jednym faulu przeciwnika.


Anand (piąty od lewej) jest uważany za jednego z najlepszych szybkich szachistów wszech czasów. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Grając Dudę w swojej ojczyźnie, stworzył nowość na 14. etapie francuskiej obrony: spalając kontrast i szybko pokonując najmłodszego gracza i mistrza turnieju, Romana Gavrilescu, który zastąpił wycofanego GM Konstantin Lupolescu.

READ  Zmiana Jana Bednarka wskazuje na możliwą kontuzję służby dla Polski

Gra była wyjątkowa, a chaotyczna otwartość szybko stała się tematem memów w mediach społecznościowych.

Jedynym graczem, który wygrał czarne figury, był Rapport, który również wykorzystał francuską obronę i szybko objął prowadzenie po tym, jak poświęcenie Szewczenki (zasilanego silnikami) poszło nie tak. Remis singlowy zakończył kluczową passę, ponieważ So nie był w stanie przełamać niezachwianego Korobova.

Rapport pierwszego dnia miał na sobie kolorową koszulkę. Zdjęcie: Brian Adams/Grand Chess Tour.

Gracze nie są jedynymi znanymi osobistościami obecnymi w Warszawie, ponieważ na ceremonii otwarcia pojawili się VIP-y i VIP-y. Były mistrz świata Gary Kasparow Zrobił uroczysty pierwszy krok imprezy i przeprowadził zsynchronizowaną wystawę przed rozpoczęciem turnieju.


Kasparow obok polskich zawodników Dudy i Wojtaszka przed pierwszą rundą. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Druga runda była kontynuacją bojowej gry w szachy, którą widzieliśmy wcześniej z trzema zwycięstwami i dwoma remisami, tylko Anand był w stanie wspiąć się na wynik 2/2.

Indyjska legenda, która po raz pierwszy od 19 lat zdobyła tytuł mistrza świata w szybkich szachach, utrzymała tempo i posprzątała czarnymi figurami w zaledwie 30 ruchach. Sztormowy atak na królową i królową So okazał się zbyt trudny dla amerykańskiego arcymistrza i mając pięć minut przed końcem do dziesięciu minut od Ananda, So zrezygnował.

Chess.com Gra dnia Dejan Bogkoff

Korobov zademonstrował, jak niebezpieczny może być na szybszej kontroli czasu w drugiej rundzie, demonstrując doskonałą technikę uproszczenia i odwrócenia wieży, która kończy się przeciwko Gavrilescu.

Ukraiński arcymistrz jest poważnym pretendentem do tego wydarzenia, jeśli uda mu się wrócić do formy, którą widział, jak spadł GM. Magnus Carlsen W 23 ruchach w Mistrzostwach Świata Sprint 2016, Wynik, który prawdopodobnie będzie kosztował Carlsena tytuł.

Mecz pomiędzy Caruaną i Dudą wydawał się zmierzać do remisu przed poważnym błędem w obliczeniach przez polskiego gracza, który miał nadzieję, że pozwoli Caruanie na kapitalizację. Duda nie miał innego wyjścia, jak tylko spróbować oszukać drogę przez środek, ale Caruana nie dał się zwieść szybkością ruchów przeciwnika. mąż Wielkie starcie w tym roku nastąpi w przyszłym miesiącu, kiedy zmierzą się w Mistrzostwach Kandydatów FIDE 2022.

Rapport i Aronian utrzymali motyw dwustronnej roszady, w której obaj gracze zapalają pochodnię, by stworzyć przeciętną grę obustronną. Jednak energia w centrum rozproszyła się i po wielu straconych okazjach i wymianach piłkarze zostali pod koniec remisu. Obaj byli zadowoleni z przejścia na 1.5/2.

READ  PRONOS PARIS RMC 25 marca 2022 Zakłady na Dzień Mistrzostw Świata
Aronian z mocnym startem w imprezie. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Najdłuższą partią dnia był młyn 118 ruchów pomiędzy Wojciechem a Szewczenką, gdzie ten ostatni był zmuszony do obrony jednym uderzeniem przeciwko wieży i skoczkowi na 75 ruchów! Po przeprowadzeniu podręcznikowej loterii gracze zostali nagrodzeni CAPS عشرات wyniki Średnio oszałamiające 98,85, co po wielu ruchach jest super wyczynem.


Gracze unoszą się równo przez ponad 80 ruchów. Recenzja Chess.com

Anand był fantastyczny w dzisiejszych meczach, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu w trzeciej rundzie, tym razem zostawiając Korobova za sobą. Co zaskakujące, Anand wziął dziś mniej niż 100 ruchów, aby wysłać wszystkich trzech swoich światowych przeciwników, a 28 ruchów, które wygrywa przeciwko swojemu ukraińskiemu przeciwnikowi, jest najpotężniejsze.

Rozzłoszczony wcześniejszą porażką, zdobył najbardziej przekonujące zwycięstwo w trzeciej rundzie po wczesnym faulu Szewczenki. Zawodnicy postawili na teorię w dziesiątym ruchu, a po wyczerpującym meczu w drugiej rundzie Szewczenko dał więc przewagę 11.Gd3 w kolejnej rundzie. Sytuacja nagle wpasowała się w agresywny styl amerykańskiej gwiazdy, dzięki czemu był w stanie szybko przejąć stanowisko i nigdy nie oglądał się za siebie.

Odbił się więc w trzeciej rundzie z wygraną. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Bitwa między Dudą i Rapportem zapowiadała się chaotycznie, ponieważ obaj gracze w przeszłości cieszyli się taktycznym meczem, a King’s Indian Defense wydawał się idealną platformą, na której gracze mogli pochwalić się swoją taktyką.

W pewnym momencie pozycja wydawała się zamknięta, dopóki Rapport nie podjął decyzji o otwarciu strony króla. Niestety Rapport nie został nagrodzony za ambicję, a Duda był w stanie ukarać węgierskiego oszusta za nadmierną presję. W końcu udało mu się osaczyć królową, która zabłądziła zbyt daleko w Białe Ziemie.

Wydawało się, że Gavrilescu odzyskał równowagę po ciężkim starcie, budując silną pozycję w ataku Nezmdenov-Rosolimo przeciwko Caruanie. Jednak presja czasu miała opaść, a rzymski mistrz stał się zbyt reakcyjny, tracąc inicjatywę i ostatecznie mecz.

Trudny pierwszy dzień dla rzymskiego lorda, który zdobył zero punktów. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Aronian starał się odtworzyć presję czasu Caruany, ale Wojtaszek okazał się zbyt ekspertem w nadużywaniu ręki. Obaj wymienili się bierkami, dopóki samotny goniec nie zasygnalizował zakończenia dzisiejszej gry.

READ  Rozwiązania Wärtsilä wybrane dla pierwszych w Polsce statków RoPax LNG

Pierwsze trzy rundy przygotowały grunt pod ekscytujące wydarzenie wypełnione lekkomyślną rozgrywką i wyraźnym zamiarem wygrania ze strony wszystkich graczy. Dotychczasowe wyniki Ananda wyraźnie przypominają o trzech rzeczach – ten wygląd jest tymczasowy, klasa jest trwała, a przede wszystkim wiek to tylko liczba.

Zamówienie pierwszego dnia

Wszystkie mecze – Dzień 1


Poprzedni zasięg: