Reprezentacja Polski juniorów w piłce nożnej po 24 latach kwalifikuje się do mistrzostw świata

W emocjonującym meczu polska drużyna U-17 pokonała Serbię 3:2 i awansowała do półfinału mistrzostw Europy i zapewniła sobie pierwszy od 24 lat udział w mistrzostwach świata w kategorii juniorów.

Polacy zaskoczyli Serbów w czwartej minucie meczu, kiedy pierwszego gola strzelił Jakub Krzynowski. W pierwszej połowie Polacy grali w inspirujący futbol, ​​kilkukrotnie atakując serbską bramkę.

Mimo dominacji Polaków przez większą część pierwszej połowy, Serbowie zaczęli atakować do końca, tracąc jednak dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Od tego momentu Serbowie zebrali siły i wyrównali w 51. minucie dzięki bramce Vukojevića.

Mimo wielokrotnych ataków na polską bramkę, Polakom udało się odzyskać spokój. Podczas jednego z kontrataków Mikołajewski został sprowadzony przez rywali w polu karnym i na 30 minut przed końcem meczu podwyższył na 2:1.

W tym czasie Polacy byli wyraźnie zmęczeni, a Serbowie mieli wystarczająco dużo miejsca na kolejny atak. W 69. minucie Polacy uratowali piłkę, ale minutę później Subotic ominął Bekotowskiego i wyrównał.

Sytuacja dla Polaków wyglądała ponuro, bo Serbowie cały czas naciskali. Jednak przez ostatnie 10 minut Polacy nie ustawali i zwiększali posiadanie piłki po przeciwnej stronie boiska. W 89. minucie Philip Rijek strzelił pięknego gola z rzutu wolnego, na który Serbia nie odpowiedziała.

Polacy utrzymali prowadzenie do końca meczu i pokonali Serbię 3:2. W półfinale zmierzą się z Niemcami. Zwycięstwo zapewniło też drużynie U17 awans do Mistrzostw Świata Juniorów, po raz pierwszy od 24 lat.

źródło:

READ  H2 Polska - 3 Seas Hydrogen Council: Nadszedł czas, aby wodorowa Europa sprawiła, że ​​głos naszego regionu został usłyszany