Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

MYTILINEOS Siemens Energy partnerem w elektrociepłowni CCGT o mocy 560MW w Polsce

Ceremonia podpisania. Źródło: MYTILINEOS

Grecka firma zajmująca się rozwiązaniami energetycznymi MYTILINEOS SA, wraz z konsorcjum, w skład którego wchodzą Siemens Energy Global GmbH i Siemens Energy Sp, zbuduje w Grudziądzu elektrownię gazową o cyklu skojarzonym (CCGT).

Kontrakt EPC o wartości 202 mln euro (214 mln dolarów) został podpisany z SPV CCGT Grudziądz Sp, należącą do polskiej spółki energetycznej Energa SA, na budowę elektrowni o mocy 560 MW.

Elektrownia będzie składać się z jednej turbiny gazowej i jednej kondensacyjnej turbiny parowej, wykorzystujących układ zamkniętej mechanicznej mokrej chłodni kominowej.

Czytałeś?
Wspólna fabryka Rolls-Royce’a będzie obsługiwać szpital w Nowym Jorku
GE zabezpiecza zamówienie na elektrownię gazowo-parową 1,6 GW w Wietnamie
Chociaż Polska jest na dobrej drodze, do osiągnięcia zera netto potrzebny jest większy nacisk – raport MAE

Będzie to połączone z budową instalacji gazowej w zakładzie wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

wykres jednostka gazowo-parowa Będzie miał sprawność powyżej 60% w warunkach nominalnych i wejdzie do użytku komercyjnego w 2025 roku.

Według Energa SA blok gazowo-parowy w Grudziądzu będzie odgrywał ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Marcin Małek, Prezes CCGT Grudziądz Sp., powiedział: „W najbliższych latach, w kontekście transformacji polskiego sektora energetycznego, możemy spodziewać się dalszego wzrostu mocy zainstalowanej w źródłach odnawialnych, co wynika z warunków hydrologicznych, nasłonecznienia czy wiatru. warunków, a nie zapotrzebowania konsumentów na energię.

„Wtedy, aby zapewnić zbilansowanie produkcji OZE zmiennych z popytem, ​​jeszcze ważniejsze, biorąc pod uwagę integralność funkcjonowania krajowego systemu energetycznego, stanie się zapewnienie aktywów regulacyjnych i niskoemisyjnej generacji – czyli planowana moc. zakład w Grudziądzu jest.”

To pierwszy projekt energetyczny dla jednostki biznesowej MYTILINEOS ds. Zrównoważonych Rozwiązań Inżynieryjnych w Polska.

Kostas Horinos, Energy Manager, LNG/GAS, Industrial, T&D, Sustainable Engineering Solutions (SES) w firmie MYTILINEOS, powiedział: „Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Siemens Energy w ramach ambitnego projektu w Polsce, który zwiększy moc system w kraju, zapewniając stabilność i niezależność. Jednostka biznesowa SES MYTILINEOS ma duże doświadczenie w budowaniu najnowocześniejszych kompleksów cyklu mieszanego, zarówno dla stron trzecich, jak i dla samej firmy, pomagając krajom i podmiotom w redukcji emisji gazów cieplarnianych do „czystsza” przyszłość.

READ  FNE: Pasaż w Gdyni Polski FF 2021