Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Newry.ie – Milena McArdle – „Gdyby Newry miał ładny ogród, byłby idealny”

Trzydziestopięcioletnia Milena McCardle pochodzi z Gorzo Wilkopolskiego w Polsce, niedaleko granicy z Niemcami. Przyjechała do Newry w 2006 roku, jest żoną Pádhraica i ma troje dzieci.

Gorzów Wielkopolski, w którym urodziła się Milena, jest dużym miastem w porównaniu do miast w Irlandii Północnej. Gorzo Wielkopolski liczy około 120 000 mieszkańców i jest bardzo małym miastem w Polsce. Melina wspomina: „Kiedy wyjeżdżałem z rodzinnego miasta, nie było wielu wydarzeń. Muszę powiedzieć, że odwiedzam Polskę tylko na wakacje i zauważyłem, że od tamtej pory moje rodzinne miasto zmieniło się na lepsze. Mamy bardzo dobry zespół szybkich wyścigów. Polska. Kiedyś mieszkałem obok. Stadion Highway Pamiętam, że w każdą niedzielę w sezonie wyścigowym słyszałem głośne odgłosy. „

Kiedy Melina miała 19 lat tuż po ukończeniu szkoły średniej, planowała zrobić roczną przerwę przed rozpoczęciem studiów i wyjechać gdzieś na zewnątrz. W tym czasie jej przyjaciółka przebywała w Newry w 2005 roku i zaprosiła ją do odwiedzenia.

Melina McCardle. Zdjęcie: Columba O’Hare / Newry.ie

Głównym planem Meliny było zostać przez rok, zarobić trochę pieniędzy na uniwersytecie w Polsce i poprawić swój angielski, który, jak twierdzi, nie był wtedy dobry. Potem Melina w końcu przyjechała do Newry w 2006 roku, a jej przyjaciółka powiedziała, że ​​będzie się tutaj uczyć, więc mając to na uwadze, Melina pomyślała, że ​​może to być dobry pomysł również dla niej. Potem złożyła podanie o naukę tutaj, chociaż jej angielski był bardzo podstawowy. Melina posiada tytuł Bachelor of Arts. W czasie studiów pracowała w pełnym wymiarze godzin w domu opieki. Po pracy w domu spokojnej starości przeniosłem się do kawiarni i zostałem tam przez 8 lat.

Melina mówi: „Myślałam o powrocie do mojego kraju, Polski po ukończeniu studiów, ale potem poznałam męża. Więc teraz jestem szczęśliwa. Główna różnica między Newry a moim miastem polega na tym, że jest znacznie mniejsze. Newry jest piękne, społeczność jest piękna i ludzie. Nie mogę tego powiedzieć. Mówię, jak to jest inne. Dorastałem tylko w Gorzowie Wielkopolskim, ale całe moje dorosłe życie mieszkałem w Newry. ”

READ  Gwiazda K-POP Moonbin została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu, poinformowała policja w Korei Południowej.

Melina pracuje w pięknym sklepie Snaubs na Monaghan Street w Newry. Po ślubie z Pádhraicem, który był zaangażowany w rodzinną firmę, Melina również zaczęła tam pracować. Snaubs będzie otwarty przez 45 lat w grudniu. Jej obecna rola w sklepie zmieniła się od zeszłego roku, kiedy teściowa Milinas cofnęła się o krok z powodu pandemii. Melina zajmuje się klientami, odwiedzając Londyn w poszukiwaniu nowych trendów, marek i artykułów odzieżowych. Dba również o marketing w mediach społecznościowych firmy. „W tej chwili przygotowujemy się do ponownego otwarcia klientów. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, ale dzwonię do sklepu codziennie od kilku godzin. Uwielbiam tu pracować” – mówi Melina.

Melina kocha Newry za swój niepowtarzalny styl. Czuje się jak w małym miasteczku i nie ma tu zbyt wiele dla młodych ludzi, takich jak rozrywka muzyczna lub pokazy sztuki, ale uważa, że ​​jeśli masz rodzinę i dzieci, to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Myśląc o Newry, Melina czuje: „Newry jest całkowicie bezpieczny i nie dzieje się tu dużo przestępstw. Szkoły są piękne, a ludzie są tak przyjaźni”.

W wolnym czasie Milinas uwielbia bawić się ze swoimi dziećmi. Jest zapaloną czytelniczką i uwielbia czytać książki, zwłaszcza w języku polskim. Lubi chodzić na siłownię i zajmować się ogrodnictwem, gdy tylko nadarzy się okazja.

Snobs, Monaghan Street, Newry.

Melina uwielbia Newry’ego, który ma piękny ogród, w którym może zabrać swoje dzieci w bezpieczne miejsce, aby cieszyć się świeżym powietrzem. „Gdyby Newry miał piękny ogród, byłby doskonały. To byłaby jedna rzecz, którą chciałabym ulepszyć w Newry” – mówi.

Kiedy myślisz o jej przyszłości, czujesz, że wspaniale byłoby przejść na emeryturę w Polsce, ale prawdopodobnie przejdzie na emeryturę tutaj, w Newry, ale kiedy się nad tym głębiej zastanowisz, Melina mówi: „To zależy od tego, co pomyślą lub zrobią nasze dzieci. w przyszłości. Bardzo się staram, aby uczyć moje dzieci o dziedzictwie. „Polskość i moje korzenie. Więc trudno powiedzieć w tej chwili”.

READ  British Fashion Awards 2022: Naomi Campbell olśniewa w srebrnej sukience z cekinami

Będąc bardzo zapracowaną mamą, Melina zapewnia, że ​​ona i jej mąż co roku zabierają córki na narty do Polski. Melina mówi nam, że jest tam naprawdę fajnie i nie może zrozumieć, dlaczego zimą w Mournes nie ma czegoś takiego.

Melina tęskni za rodziną w domu, ale jest zadowolona, ​​że ​​żyjemy w erze rozmów wideo i wiadomości błyskawicznych, i czuje, że mieszkają oni tylko w innej części Irlandii. Melina jest błogosławiona, że ​​jej polska rodzina odwiedza ją regularnie w Newry każdego roku i jako rodzina z Newry zawsze starają się odwiedzać jej rodzinę w domu dwa lub trzy razy w roku.