Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy ujawnili, że pod powierzchnią Marsa mogą czaić się kosmici

Naukowcy ujawnili, że pod powierzchnią Marsa mogą czaić się kosmici

Zapomnij o skanowaniu nieba w poszukiwaniu kosmitów – mogą ukrywać się pod ziemią na Marsie, twierdzą naukowcy.

Skały pod czerwoną planetą Powłoka smagana wiatrem ma idealną równowagę chemiczną, aby wspierać życie w połączeniu z wodą.

3

Naukowcy są przekonani, że skały pod nawiewaną przez wiatr skorupą Czerwonej Planety mają idealną równowagę chemiczną, aby wspierać życie w połączeniu z wodąKredyt: Getty
Najnowsze wyniki pochodzą z analizy marsjańskich meteorytów, które mają podobny skład do ziemskich skał

3

Najnowsze wyniki pochodzą z analizy marsjańskich meteorytów, które mają podobny skład do ziemskich skałKredyt: Getty

Badacz Jesse Tarnas z Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA„Nie wiemy, czy życie kiedykolwiek zaczęło się pod powierzchnią Marsa” – powiedział – „ale gdyby tak się stało, to myślimy, że wystarczy energii, aby je utrzymać do dziś”.

„Duży wpływ eksploracji pod powierzchnią jest taki, że wszędzie tam, gdzie na Marsie znajdują się wody gruntowe, istnieje duża szansa, że ​​masz wystarczająco dużo energii chemicznej, aby utrzymać życie”.

Naukowcy odkryli to w ostatnich dziesięcioleciach To głębiny ziemi Jest domem dla wielu oddzielnych organizmów Ze świata powyżej.

W przypadku braku światła słonecznego zwierzęta te przeżywają proces zwany radiometrycznym – wykorzystując produkty uboczne reakcji chemicznych, które zachodzą, gdy pierwiastki radioaktywne w skałach wchodzą w kontakt z wodą.

Plik Najnowsze wyniki Pochodzi z analizy marsjańskich meteorytów, które, jak stwierdzono, mają podobny skład do skał ziemskich.

Mars skały Wszystkie pierwiastki potrzebne do rozpadu radioaktywnego są dostatecznie porowate, aby uwięzić wodę.

Wcześniejsze badania przyniosły również dowody na istnienie aktywnego systemu wód podziemnych Na Marsie.

Stwierdzono, że skały Marsa zawierają wszystkie pierwiastki potrzebne do rozpadu radioaktywnego, a jednocześnie są wystarczająco porowate, aby uwięzić wodę

3

Stwierdzono, że skały Marsa zawierają wszystkie pierwiastki potrzebne do rozpadu radioaktywnego, a jednocześnie są wystarczająco porowate, aby uwięzić wodę

Wiercenie jest pod spodem, powiedział badacz Jack Mustard z Uniwersytetu Browna w USA Powierzchnia Marsa nie będzie wymagała ciężkiego sprzętu i można to zrobić za pomocą małych sond.

Powiedział: „Gdybyśmy pomyśleli o możliwości życia w teraźniejszości, byłoby to całkowicie pod ziemią, gdzie odbywa się to wydarzenie”.

Może pojawić się więcej dowodów na poparcie teorii NASA o wytrwałości, w jaką się wierci Powierzchnia Marsa, Z pomocą swojej miniaturowej kreatywności śmigła.

Kreatywny helikopter NASA wykonał pierwszy historyczny lot na Marsa, wywołując uroczystości w centrum kontroli